Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 sie 2018, 14:35

Chile, mają co odrabiać ...

Widać jak się cykle wymieniają ...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 sie 2018, 14:40

Na Bali tanio to też polecam ...

Bank Centralny Indonezji poddaje się powolutku ... I powiedzcie mi, że waluty nie odpalają się wobec USD ... Aby ustabilizować waluty potrzebują pożyczyć USD (Kupić US Treasury) ... Szatański plan ma ten FED ... A $ coraz mniej ...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 sie 2018, 14:54

South Africa's July Budget Gap Is Biggest in at Least 14 Years (BBG)
Deficyt ... A to bardzo źle gdy DXY rośnie... Ale tam waluta to też Argentyna się robi...

Oh yeah .. I tak można w nieskończoność, łącznie z tym, że za chwilę może Brazylia dołączy do Argentyny bo CDSy podskakują jak szalone ...

Już mi się nawet nie chce ... Ilość informacji ile to dziś EM FX Fund stracił i że znowu record low jest przytłaczająca ... No ale giełda w USA widać, że sama jest w stanie obsłużyć siebie i nikogo spoza USA korporacje nie potrzebują... Tak na to póki co wygląda...

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 30 sie 2018, 14:55

Obrazek

A co myślicie na temat pozycji commercials na dolarze? Widać wyraźnie, że przygotowują się na spadek. Podchodząc do tego kontrariańsko to też by się zgadzało, każde media teraz trąbią o umacniającym się dolarze i każdy boi się wystrzału dolara - a po cichu ta cwana strona rynku ustawia się już na inną stronę.

Na walutach surowcowych AUD i NZD commercials mają bardzo mocną pozycję long - co pasuje do tezy, że spodziewają się znacznego osłabienia dolara. Dlatego skłaniam się do tezy, że aktualna siła dolara to po prostu korekta w trendzie spadkowym i w długim terminie dolar znowu wróci do spadków.

Obrazek

A USDTRY pachnie mi bull trapem. Dzisiaj jest dzień wolny w Turcji = mniejsza płynność, czyli spekulanci dzisiaj się co nieco zabawiają. Śmiem twierdzić, że jeśli dolar odpuści (a zgodnie z tym co napisałem wyżej, to powinien odpuścić) to Turcja też odetchnie na jakiś czas.

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 30 sie 2018, 14:58

A na ropie mają już od dawna short i to jak dużą. A ropa jakoś do góry ciągle ;)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 sie 2018, 15:00

Dokładnie!

Commercials mogą być short przez następne 3 lata ... i z -50k zrobić -500k ... Ilość kontraktów mówi tylko o tym, że zwrot będzie bardzo gwałtowny i ostry...

Ostatnie 2 miesiące i Executive Departure List ... Kto tam w ogóle jeszcze pracuje u Elona?

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 sie 2018, 15:02

Patryk Rozgwiazda pisze:Dlatego skłaniam się do tezy, że aktualna siła dolara to po prostu korekta w trendzie spadkowym i w długim terminie dolar znowu wróci do spadków.
Daj mi argument fundamentalny za tym... z czego ta korekta spadkowa ma wynikać?

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 30 sie 2018, 15:08

Jutro 21B $ QT.
A od następnego miesiąca zwiększają o 10B, do 50B miesięcznie.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 sie 2018, 15:09

No to faktycznie bearish $ ...

Na samą zapowiedź QT Turcja robi w gacie ze strachu już teraz chyba ...

Obrazek

noth
Posty: 65
Rejestracja: 26 kwie 2018, 17:01

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: noth » 30 sie 2018, 15:14

Nie jest tak, ze dolar zazwyczaj był najmocniejszy przy 1 podwyżce stóp? Ogólnie jeśli DXY wybije ponad 100 to zaburzy to ten cały 16-letni cykl dolara.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 30 sie 2018, 15:17

No dokładnie, dlatego absolutnie nie twierdzę, że należy ich traktować jako wyrocznię. Ale ich pozycja bywa cenną wskazówką, ponieważ na wielu instrumentach ich przewidywania są ponadprzeciętnie trafne.

Ja się generalnie zgadzam Greg z tym co mówisz. Tylko weź mi wytłumacz dlaczego uważasz, że fundamenty wezmą górę właśnie teraz, a nie za rok czy 3 lata. Sam wiesz jak to często na giełdzie bywa - z dużej chmury mały deszcz. To jest tak pewne zdaniem wszystkich, że będzie kryzys, że doświadczenie uczy mnie, iż właśnie dlatego stanie się dokładnie na odwrót. Banki centralne podtrzymują rynki już kilka dobrych lat, jaki jest powód dla którego miałyby nie zrobić tego jeszcze przez jakiś czas? Na wielu stronach artykuły o kryzysie ukazują się już od kilku dobrych lat, gdyby ktoś naprawdę zastosował się do tych porad, to zbankrutował by już wielokrotnie. :)
Daj mi argument fundamentalny za tym... z czego ta korekta spadkowa ma wynikać?
Obrazek

Moim zdaniem z tego, dolar już ma szczyty za sobą i w długim terminie w dół. Oczywiście będzie to przerywane korektami czy zawrotem kapitału do bezpiecznej przystani USD w przypadku krachu. Ale ogólnie w dół. I nie przywiązywałbym wagi do tego czy cykl zajmuje 15 czy 18 lat, jest zbyt dużo zmiennych żeby to tak dokładnie działało.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 sie 2018, 15:19

noth pisze:Nie jest tak, ze dolar zazwyczaj był najmocniejszy przy 1 podwyżce stóp? Ogólnie jeśli DXY wybije ponad 100 to zaburzy to ten cały 16-letni cykl dolara.
Nie ... Zależy od cyklu gdzie jest... Pierwsza podwyżka to jest "ogromne oczekiwanie inflacyjne" i to jest wejście w fazę inflationary recovery = koniec mocnego dolara i spadek jego w dół wraz ze wzrostem commodities.

Tak jak pisałem kiedyś. Nigdy nie wiem dlaczego ta inflacja się pojawia i ryzykuje teorię, że z jakichś przyczyn jak FED robi pierwszą podwyżkę stóp to pojawia się inflacja. Dlaczego? Nie wiem...

Teraz gdy kończy się inflationary recovery i zaczyna inflationary slow-down... To jest moment gdzie DXY rośnie... z różnych powodów mniejsza z tym, ale rośnie. A my jesteśmy właśnie tutaj... w inflationary slow-down (na razie nic nie wskazuje na to, aby było inaczej i że faza inflationary recovery się przeciągnie)...

16-sto letni cykl dolara.... Nawet nie wiem co to jest?

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 30 sie 2018, 15:19

Ostatnio to już nawet Trader21 przyznał, że jak będzie krach to się najpierw dolar umocni ;)

Jakaś interwencja na lirze chyba?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 30 sie 2018, 15:21

Mówisz. Tylko weź mi wytłumacz dlaczego uważasz, że fundamenty wezmą górę właśnie teraz, a nie za rok czy 3 lata. Sam wiesz jak to często na giełdzie bywa - z dużej chmury mały deszcz.
Dlatego, że masz już 18bps na 10Y-2Y i dlatego, że teoria cyklu przesunęła się w inflationary slow-down, zależy jak się patrzy, ale powiedzmy, że dokładnie to się stało 26/01/2018... Chociaż ja podaje marzec 2018 dla pewności.

Oraz to, że LIBOR zaczyna zawracać w dół... czyli widzi już RATE-CUTS...

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 30 sie 2018, 15:24

Tymczasem dostawy Tesli w Kanadzie spadły do 15 sztuk w lipcu.

Zablokowany