Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 16:08

Swoją drogą wypłata USD w PKO BP jest lekka łatwa i przyjemna w dowolnej ilości tylko 7 dni trzeba czekać...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 16:15

Kris pisze:Zastanawia mnie złoto bo coś kompletnie nie ma werwy żeby iść do góry....może być jeszcze ciekawie...
W/g mnie nigdzie nie pójdzie do góry a spadnie, ale czy to oznacza, że mam sprzedać swoje zapasy? Nieeeeeeeeee.... Złoto może pójść do góry tylko gdy spodziewa się inflacji ... Więc nie rozumiem, czemu złoto miałoby iść do góry gdy idzie deflacja (no chyba, że nie idzie i złoto odbije, ale póki co słabo mu to coś idzie)...

Spadek sprzedaży domów i samochodów to nie inflacja a deflacja więc póki co nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że złoto zaraz będzie po 1500$... Na razie NIC na to nie wskazuje.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 16:24

Myślałem, że wczoraj było QT ...

Obrazek

Interest Rates lecą do góry i puszczą i za chwilę kapitał znowu w jakimś kawałku odleci do USD ... I tak kawałeczek pomału aż do punktu przegięcia gdzie np. USDTRY wywali pod 8.00 a EURUSD spadnie i zacznie się panika, bo każdy musi spłacić długi w walucie rezerwowej... Takie QT chwilowo osłabia USD, ale jak to puszczą i kapitał przeleci na 3.00% do US Treasury to za chwilę umocni dolara... I tak małymy partiami po mału aż coś gdzieś się zapewne wywali...

Reakcja złota na zmniejszającą się ilość dolara w obiegu - standardowa :

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 16:32

Widzę, że Lira bardzo się cieszy z QT ... Ale spoko ... Mamy rekordowy tydzień z QT (30B$ w tym tygodniu leci)... I za chwilę FED zwiększa wielkość QT :)

Dokładnie :

Obrazek

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 28 sie 2018, 16:41

Ile we wrześniu mają robić QT i w kolejnych miesiącach? Coraz więcej?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 17:00

Coraz więcej już po 50B$ ...

Jeszcze raz ...

QT to małe kroczki ale szokowe zwijanie dolara z obiegu w małych ilościach...

Fed Funds Rate to duży krok, ale powolne zwijanie z obiegu dolara w dużych ilościach ...

No i teraz pytanie kiedy będzie SZOK...

Pomijam już kwestie kiedy rządowe obligacje w USD zapadają, bo to też nielada gradka będzie, ale nawet śmieciowe w USD to też zabawa będzie ...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 17:08

Patrząc po Turcji czy Brazylii to tam jest bardzo dużo chętnych... Ty zapewne patrzysz na kurs USD/PLN i dlatego tak twierdzisz ....

No to poczekajmy aż np. Turcja wywali coś w hiszpańskich bankach, a te wpłyną na EURUSD w dół, Niemcy spowolnią to nie zdziw się jak jednego dnia zobaczysz USD/PLN +3% ... My jesteśmy na początku tej drogi od ok sierpnia, gdzie deficyty się zaczęły nam pojawiać... My jako Polska jeszcze chwilunię mamy ...

Jesteśmy dopiero w 3cim rzucie ... Jeszcze dobrze Indie nie spadły i Rosja, więc chwilunia...

1/ Szmaciarze ala Turcja i Argentyna i Wenezuela
2/ Chiny, indie, Rosja
3/ -> Tu my ...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 17:18

Zwykły ruch korekcyjny ... Nie leci się pionowo w dół na walucie chyba, że hiperinflacja wkracza ...

Niby to się tłumaczy, że dogadali się w sprawie NAFTA, więc dolar osłabł na korzyść EURUSD - a dlaczego to nawet nie wiem jak mam być szczery ... Bardziej raczej z tego, że NIBY rynek po Jackson Hill widzi, że podwyżki stóp w Grudniu nie będzie, ale tu mamy 2.0% a w EURO 0.00%

Nigdy nie rozumiem argumentu z kategorii EURUSD = 1.50 ..., bo USA ma 21T$ długu ... Cały system jest oparty na długu ... a Strefa EURO go nie ma? Bo co bo ma mniejszy? Ale czy waluta EURO ma sens gdy masz Grecje i Niemcy w jednym worku? Wiecie, że Grecja ma nadwyżki finansowe, tylko 180% Debt/GDP powoduje, że muszą pożyczać bo na odsetki ich nie stać? To jest SCAM ... Cała strefa EURO to scam... Skoro są chętni na dług USA a FED będzie mieć zero w bilansie to źle? Tak długo jak ktoś chce dług USA i USD jest walutą rezerwową tak długo ten SCAM będzie trwał...

To wszystko idzie w jedną stronę ... USA zapewni sobie 10T$ decficytu kosztem całego świata...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 17:24

Kto by się spodziewał ... Cyrku c.d.
Moody's Downgrades 20 Financial Institutions In Turkey
Ciekawe kiedy Erdogan i jego poplecznicy zjedzą rezerwy walutowe i zostanie już prosta droga do Wenezueli ...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 17:29

Jest i nie jest ...

Spuszczenie DXY w dół to :

- giełdy do góry
- innym toruje się drogę do ucieczki od dolara i wyprzedaż długu USA
- niby wzrost exportu w USA, ale tam jest raptem 12% GDP, więc to jest kpina i powinno zostać pomijane
- większa inflacja w USA i szybsze spowalnianie względem całego świata

Czyli FED musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy giełdy do góry, ale pozwalamy światu uciekać od dolara, czy w drugą stronę...

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 28 sie 2018, 17:33

Ale to raczej wygląda na korektę na DXY, a nie zmianę trendu. Fundamenty pozostały te same.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 17:36

W/g mnie DXY=80 to mżonki dla mnie. Fundamenty przeczą spadkom dolara - cudów nie ma ... Dług jest w USD, a USD z każym miesiącem jest coraz mniej, a dług w USD trzeba spłacić...

Gdy się kogoś zapytam dlaczego dla Ciebie DXY spadnie do 80 to twierdzi, że przez deficyty i że cykl 17 letni i ze 10 lat temu (weak DXY cycle) tak samo było ... Dyskusja się zamyka z automatu...
I jeszcze pytanie za 100 punktów co rządzi czym, $ giełdą czy giełda dolarem.....
1/ Obligacje mają zawsze rację
2/ Potem rynek walutowy z uwzględnieniem indeksu waluty rezerowej

Czyli odpowiadając na Twoje pytanie -> $ rządzi giełdą...

i dalej nie ma już nic...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 17:58

Na razie 65% wszystkich transakcji jest w USD a nie złocie ... Rosja w/g mnie zrobiła gruby błąd, bo sądziła, że razem z Chinami uda im się przepchnąć jakimś cudem "słabość" dolara, zrobią jakiś gold-standard i wygrają razem z Chinami, a tu ZONK i Rosja dla mnie bardzo mocno oberwie na tym tak samo jak np... Pakistan za przymilanie się do Chin.

Rosja pozbyła się obligacji a co za to kupiła i czy kupiła to tylko słyszymy z mediów... W/g mnie wcale za to złota nie kupiła tylko potrzebowała na gwałt USD, a potem sprzedała opowieść, że niby złoto maskując słabość swojej gospodarki...

Złota jest za mało aby pokryć cały system oparty na "długu"... Jeżeli inni zaczną się pozbywać US Treasuries to oznacza tylko tyle, że podwyższają rentowności długu USA. Tak długo jak rynek będzie to widział i będzie odpływał do długu to sobie w kolana strzelają Ci co to sprzedają bo chcą robić USD na złość. Jeżeli ja jutro sprzedam moje UST to dostane za to USD, kupię złoto, ale podwyższe rentowności 10Y do 3.5%, wtedy kapitał z mojego kraju wypłynie do 10Y 3.5% zjeżdzając rentowności do 3.0% a kurs mojego Rubla skoczy z 68 na 75 i pojawi mi się inflacja. Wtedy złoto spadnie w USD ale kurs USD/RUB wzrośnie, więć złoto na niewiele mi się zda ...

Nie da się pozbyć US Treasury tak długo jak USD jest walutą rezerwową... Nie da i kropka... W szczególności w systemie opartym na długu, a w nim jestesmy.

Dziros
Stały bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:40

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Dziros » 28 sie 2018, 18:02

mi też się wydaje, że osłabienie dolca zaczęło się po wypowiedzi powella i to jest główny motor (a nie tam umowa z meksykiem). tak jak wcześniej rynek obstawiał 2 podwyżki stóp procentowych w tym roku, tak teraz obstawiają tylko jedną i odreagowują. zastanawiam się też, czy przypadkiem też nie pokazuje to jakby słabości konsekwencji FEDu w podnoszeniu stóp procentowych i w sumie prognozuje rychłe odwrócenie trendu na obniżanie stóp, kiedy niedługo mogą przyjść złe dane.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2018, 18:07 przez Dziros, łącznie zmieniany 2 razy.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 sie 2018, 18:02

Generalnie dzisiaj (chyba) można oglądać dzień QT ... Czyli :

10Y do góry
DXY w dół

Jak FED skończy QT, to nagle kapitał zassie np. z Turcji i wyleci do 10Y obniżając rentowności i umacniając DXY ... a USDTRY podskoczy do 7.00

To przykład. W czasie trwania QT, DXY spada, potem zatrzymują i kapitał zasysa się do USD. Pytanie od której z walut i od którego z rynków.

Zablokowany