Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 24 sie 2018, 16:24

Gregory pisze:
jfd pisze:No to chyba mamy już tego oRGRa :(
Jeszcze nie jest potwierdzony
Dokładnie, na razie to mamy wybicie nie potwierdzone niczym. Muszą najpierw potwierdzić, a potem się uporać z 1.16650 czyli linią trendu po konsolidacji, która trwała 2 miesiące. Potencjalnie zasięg samego RGRa to jak pisałem 1.18 (może nawet 1.18500) czyli ostatni mid top i tam zobaczymy co dalej :)

Ogólnie robi się ciekawie, bo powstanie wątpliwość czy to tylko korekta trendu spadkowego, który oczywiście mamy czy też lecimy dalej, bo zobaczcie, że nawet nie wyszli z kanału (muszą wyjść ponad 1.16500)

Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 24 sie 2018, 16:29

No to zadajmy sobie pytanie co jest istotniejsze? Na zasadzie jajko czy kura :) USDCNY lub USDJPY or futures na złoto or minersi? Każdy może patrzeć na co chce. Dla mnie dopóki nie wybiją kanału spadkowego i poziomu 1235-1240 to obowiązuje trend spadkowy co nie zmienia faktu, że na shorta można grac longi.

ZŁOTO

Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 24 sie 2018, 16:35

I szersze spojrzenie na EURUSD (podobnie na DXY możemy się pobawić) przeciw teorii Grega lub nie jak coś ;) Kanał prawie 2 letni i pięknie widać obecny kanał dniowy oraz 2 konsolidacje, które się tworza. Krótka czyli obecny dołek i top na 1.16500, brakuje nam dołka i kolejnego topu do jesieni, a potem ten smok w ujęciu rocznym z wyjaśnieniem na wiosnę 2019 :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sie 2018, 16:39 przez dammad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 24 sie 2018, 16:37

dammad pisze:No to zadajmy sobie pytanie co jest istotniejsze? Na zasadzie jajko czy kura :) USDCNY lub USDJPY or futures na złoto or minersi?
Wczoraj USDJPY, dzisiaj USDCNY, jutro USDXXX. Jeszcze nie widziałem nikogo, kto tradowałby złotem odczytując poprawnie sygnały z tych par walutowych. Jedynie pierdzielenie o krótkoterminowych korelacjach.
dammad pisze: Każdy może patrzeć na co chce. Dla mnie dopóki nie wybiją kanału spadkowego i poziomu 1235-1240 to obowiązuje trend spadkowy co nie zmienia faktu, że na shorta można grac longi.
Oczywiście, że trend spadkowy nie jest jeszcze definitywnie zakończony, ale po przebiciu poziomu, który wskazujesz, minersy będą już dawno 10-30% wyżej. I wtedy się dopiero rzucą "znafcy", którzy wrczoraj widzieli złoto po $700 ;). Pożyjemy, zobaczymy.

durin
Stały bywalec
Posty: 200
Rejestracja: 22 maja 2018, 18:57

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: durin » 24 sie 2018, 16:38

Coś się wydarzyło czy to w pewnym sensie niezdecydowanie wśród członków FED co do decyzji w sprawie stóp spowodowało spadek dolara i wystrzał pozostałych?

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 24 sie 2018, 16:41

Rastignac pisze:
dammad pisze:No to zadajmy sobie pytanie co jest istotniejsze? Na zasadzie jajko czy kura :) USDCNY lub USDJPY or futures na złoto or minersi?
Wczoraj USDJPY, dzisiaj USDCNY, jutro USDXXX. Jeszcze nie widziałem nikogo, kto tradowałby złotem odczytując poprawnie sygnały z tych par walutowych. Jedynie pierdzielenie o krótkoterminowych korelacjach.
dammad pisze: Każdy może patrzeć na co chce. Dla mnie dopóki nie wybiją kanału spadkowego i poziomu 1235-1240 to obowiązuje trend spadkowy co nie zmienia faktu, że na shorta można grac longi.
Oczywiście, że trend spadkowy nie jest jeszcze definitywnie zakończony, ale po przebiciu poziomu, który wskazujesz, minersy będą już dawno 10-30% wyżej. I wtedy się dopiero rzucą "znafcy", którzy wrczoraj widzieli złoto po $700 ;). Pożyjemy, zobaczymy.
Dokładnie piszesz to co myślę w sensie obserwujemy złoto, gramy wyższą zmienność, ale podałem przykład, bo opisałeś to tak jakby to minersi kierowali rynkiem.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 24 sie 2018, 16:46

dammad pisze:Dokładnie piszesz to co myślę w sensie obserwujemy złoto, gramy wyższą zmienność, ale podałem przykład, bo opisałeś to tak jakby to minersi kierowali rynkiem.
Bo handluję głównie minersami i dlatego patrzę jak one reagują. Linia trendu, którą narysowałeś kompletnie się do tego nie nadaje, chociaż jest poprawna technicznie i prawdopodobnie będzie stanowiła opór jak już złoto do niej dojdzie. Nie chodzi o to, że minersy kierowali złotem, ale często wskazują gdzie są najważniejsze linie wsparcia/oporu, bo reagują na nie ze zdwojoną siłą.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 24 sie 2018, 16:48

dammad
Ładny rysunek i jak zwykle przy rysunkach do dołu albo do góry (Euro)
Weź tu bądź mądry.
Dzisiaj ładnie na PLN było przez chwilę (5minutowy).
Załączniki
Screen Shot 2018-08-24 at 16.48.11.png
Ostatnio zmieniony 24 sie 2018, 16:50 przez sebo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 24 sie 2018, 16:50

@Greg

Co myślisz o tym scenariuszu z oknem czasowym na wiosnę 2019? Pachnie zbyt podobnie jak dot.com dla mnie... coraz bardziej z każdym miesiącem, brakuje jedynie ostatniego rajdu akcji.

noth
Posty: 65
Rejestracja: 26 kwie 2018, 17:01

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: noth » 24 sie 2018, 17:01

Trump oficjalnie mówiący , że DXY za wysoko i duże pozycjonowanie na long wg mnie nie wróży dobrze dolarowi w najbliższej przyszłości. To co na metalach (gold,platyna) w pozycjonowaniu się wyczynia to ekstrema są. Mi się wydaję, że pójdzie fala jeszcze na akcjach właśnie na słabnącym dolarze i może dodatkowo wpłynie na to potencjalne złagodzenie wojny Usa-Chiny.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 24 sie 2018, 17:05

No dla mnie akcje to raczej pewne, ale co do dolara to już nie jestem pewny, dla mnie to bujanie się w pewnych zakresach ale wolę go kupić i zainwestować niż nie mieć. Nic wiecznie nie trwa, wiec trzeba być czujnym.
Nie pamiętam, więc mogę się mylić, czy dolar w piątki ostatnio nie lubi się osłabić?

Dziros
Stały bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:40

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Dziros » 24 sie 2018, 17:11

dzisiejsze spadki na dolcu to chyba:
Trump has reportedly offered US funds to buy Italian debt
https://www.cnbc.com/2018/08/24/trump-h ... -debt.html

zastanawiam się jak to się dalej rozwinie, i jaki to będzie miało wpływ, bo w takim razie ECB nie musi drukarek zarżynać. i euro może skoczyć?

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 24 sie 2018, 17:15

Od dłuższego czasu uważam, że RPA to upadający kraj. Nie ma żadnego sarkazmu/żartu czy wyolbrzymienia w mówieniu, że tu będzie druga Wenezuela czy drugie Zimbabwe.
Akurat jestem po obejrzeniu:

https://www.youtube.com/watch?v=a_bDc7FfItk

Czy ktoś shortuje EZA? za pomocą czego? Short na EZA czy CFD EZA w Dif jest zablokowany.

Dziros
Stały bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:40

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Dziros » 24 sie 2018, 17:18

eleste pisze:Od dłuższego czasu uważam, że RPA to upadający kraj. Nie ma żadnego sarkazmu/żartu czy wyolbrzymienia w mówieniu, że tu będzie druga Wenezuela czy drugie Zimbabwe.
Akurat jestem po obejrzeniu:

https://www.youtube.com/watch?v=a_bDc7FfItk

Czy ktoś shortuje EZA? za pomocą czego? Short na EZA czy CFD EZA w Dif jest zablokowany.
widziałem, + dodatkowo od Stefana nowy materiał
https://www.youtube.com/watch?v=8mnTeXdjJsI

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 24 sie 2018, 17:18

eleste pisze:Od dłuższego czasu uważam, że RPA to upadający kraj. Nie ma żadnego sarkazmu/żartu czy wyolbrzymienia w mówieniu, że tu będzie druga Wenezuela czy drugie Zimbabwe.
Akurat jestem po obejrzeniu:

https://www.youtube.com/watch?v=a_bDc7FfItk

Czy ktoś shortuje EZA? za pomocą czego? Short na EZA czy CFD EZA w Dif jest zablokowany.
Nie da się, patrzę na bieżąco od paru miesięcy.

Zablokowany