Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
WhyNot
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: WhyNot » 20 sie 2018, 13:29

Panowie. Wszystkich nie uratujecie. Gdybanie kto ma lepiej a kto nie zależy od indywidualnej osoby. Kiedyś sądziłem że człowiek ułożony z rodziną i domkiem nad morzem musi być szczęśliwszy niż pijaczek spod sklepu. A to wcale nie prawda bo Nam wpojono że maximum szczęścia daje posiadanie własności i nad tym zbytnio się skupiamy.

Ciekawą historię Wam przedstawię, z którą warto się zapoznać;

Nieopodal małej, biednej wioski pewien przedsiębiorca przyglądał się rybakowi, który właśnie złowił ogromnego tuńczyka.

Gdy rybak zakończył połów i przycumował łódź do brzegu – przedsiębiorca podszedł do niego i gratulując wspaniałego okazu spytał, jak długo trzeba czasu, by złowić taką rybę?

Kilka godzin, nie więcej – odpowiedział rybak.

– Dlaczego nie zostajesz na łodzi dłużej, by złapać kilka ryb? – Zdziwił się przesdsiębiorca.

– Ta jedna wystarczy, by rodzina przeżyła do następnego dnia – odpowiedział.

– A co robisz z resztą dnia? – Nie zaprzestawał rozmowy biznesmen.

– Zwykle śpię do południa, potem udaję się na kilkugodzinny połów, potem bawię się z dziećmi, potem z żoną przesiadujemy przy posiłku na ganku, a gdy nadejdzie wieczór idę do wsi napić się wina a czasem pograć z przyjaciółmi na gitarze. I w taki sposób przez cały dzień cieszę się życiem – wyjaśnił Rybak.

– Jestem biznesmenem, absolwentem MBA – powiedział przedsiębiorca – Pomogę ci, bo wszystko robisz nie tak. Musisz ryby łowić przez cały dzień, a następnie kupić sobie wielką łódź.

– I co potem? – Zapytał rybak.

– Wtedy złowisz więcej i będziesz w stanie zatrudnić pomocników, kupić sobie kilka łodzi, a nawet kutry, a pewnego dnia będziesz miał całą flotyllę.

– A potem?

– Potem, zamiast sprzedaży pośrednikom, przyniesiecie ryby bezpośrednio do fabryki i zwiększycie zyski. W końcu, otworzycie własną fabrykę.

– A potem?

– Po opuszczeniu tej zapomnianej przez Pana Boga wioski przeprowadzisz się do miasta i otworzysz w nim duże biuro i będziesz w nim dyrektorem.

– Ile to zajmie czasu?

– 15-20 lat.

– I co wtedy?

– I wtedy – zaśmiał się przedsiebiorca – nadejdzie czas najbardziej przyjemny. Będziesz mógł sprzedać swoją firmę za miliony i stać się bardzo bogaty.

– A potem?

– Wtedy wyniesiesz się z miasta, przeprowadzisz do jakieś małej wioski na wybrzeżu. I będziesz sypiał do południa, trochę wędkował, bawił się z dziećmi, sjestował z żoną, chodził do miasteczka na spacer, pił wieczorami wino i grał z przyjaciółmi na gitarze..

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 20 sie 2018, 13:57

WhyNot pisze:Panowie. Wszystkich nie uratujecie. Gdybanie kto ma lepiej a kto nie zależy od indywidualnej osoby. Kiedyś sądziłem że człowiek ułożony z rodziną i domkiem nad morzem musi być szczęśliwszy niż pijaczek spod sklepu. A to wcale nie prawda bo Nam wpojono że maximum szczęścia daje posiadanie własności i nad tym zbytnio się skupiamy.
Znam to i uważam, że to bardzo dobry przykład :)

btw,

Greg podrzucił :)

https://www.zerohedge.com/news/2018-08- ... ing-report

Obrazek

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 20 sie 2018, 14:06

cezary692 pisze:Jak gonisz człowieka do pracy na większą część doby za marne wynagrodzenie to niby kiedy ma się on rozwijać, żeby się dowiedzieć o co chodzi w rzeczywistości skoro ledwo zaspokaja podstawowe potrzeby wg Masłowa.
i to jest prawdziwy obraz inflacji XX/XXI wieku - 100 lat temu ojciec utrzymujący wielodzietną rodzinę. Dzisiaj ojciec z matką utrzymujący jedno dziecko odliczając do pierwszego.
Ale vat tylko tymczasowo podnieśliśmy... na rok czy dwa. I tak dalej.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 20 sie 2018, 14:10

dammad pisze:
WhyNot pisze:Panowie. Wszystkich nie uratujecie. Gdybanie kto ma lepiej a kto nie zależy od indywidualnej osoby. Kiedyś sądziłem że człowiek ułożony z rodziną i domkiem nad morzem musi być szczęśliwszy niż pijaczek spod sklepu. A to wcale nie prawda bo Nam wpojono że maximum szczęścia daje posiadanie własności i nad tym zbytnio się skupiamy.
Znam to i uważam, że to bardzo dobry przykład :)

btw,

Greg podrzucił :)

https://www.zerohedge.com/news/2018-08- ... ing-report

Obrazek
300 to calkiem istotny poziom dla Tesli. Jestem w małym szoku - aż nie mogę uwierzyć, że Enron tak durną zagrywkę zrobił - przecież skoro ściemniał to jasne było, że się to szybko wysypie. Minęła mnie szansa na shorty na wysokich poziomach.

Leci jak kamień w wodę - już 286. Czyżby pierwsze przecieki o finalnych problemikach.

Btw zakładając czarny scenariusz dla Tesli to Enron mógłby jeszcze utrzeć nosa swoim wrogom short-sellerom ogłaszając bankructwo na wysokich poziomach tak by nie zdążyć zarobić a nie rzadko odzyskać to co stracili :)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, 14:12 przez eleste, łącznie zmieniany 1 raz.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 20 sie 2018, 14:12

Dobre dobre zapisałem sobie, wpoiłem to w życie jakiś czas temu i jestem na etapie jeszcze skrócić czas pracy.
Człowiek, zawsze chce mieć, taka natura i z nią ciężko walczyć.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 20 sie 2018, 14:16

Ja na razie postrzelali się gdzieś wokoło ambasady USA w Ankarze ...

Max 2 dni do wybicia ...

Obrazek

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 20 sie 2018, 14:18

Ostatnio bardzo wierzysz w AT widać.
Ogólnie u wielu osób AT jest wskaźnikiem i to dość mocnym

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 20 sie 2018, 14:19

Wierzę w AT tam gdzie są fundamenty... Tam gdzie nie ma fundamentów nie do końca wierzę...

Bankruptcy filling ... SOON

Obrazek

Cramer też uważał, że Bear Stearns jest OK... Jak na razie od tego tweeta short-sellersi są +25% ...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 20 sie 2018, 14:28

Ropa MA200, a 10Y na granicy SHS do wybicia w dół lub w górę...

Obrazek

XLE - największy ETF sektora Energy -> największy odpływ od roku ... Rynek coś ... czuje :)

Obrazek

Break ropy na MA200 w dół w połączeniu z wywaleniem rentowności w dół da ciekawe spojrzenie co dalej..., a właściwie otworzy tekst w stylu "początek bear market w USA"...

Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 20 sie 2018, 14:29

To ja dołożę swoje 2 grosze. Możliwe, że mamy nieudaną próbę przebicia ostatniego mid topu na SP500. Odrzucenie tego poziomu od rana idzie (2858.8) i zobaczymy co zrobią za chwilę jak się otworzą. Dax również testuje idealnie linię trendu która przebił i to może być ciekawy punkt zwrotny. Zobaczymy co zrobią w tym tyg. Otwiera to nam drogę na retest wspomnianego tydzień temu kanału na poziomie 2842, który robi za kluczowe krótkoterminowe wsparcie.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 20 sie 2018, 14:31

I jeszcze Włochy wyglądają niepokojąco:

Obrazek
poziomy jak w maju podczas lekkiej paniki

I od razu w tym samym artykule:
Italy Urges ECB To Extend QE To Protect From "Speculative Attack"
https://www.zerohedge.com/news/2018-08- ... ive-attack

Czyżby Turcja dodatkowo przyspieszyła ich problemy?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 20 sie 2018, 14:39

Spodziewałem się Hiszpanii pierwszej, ale Włochy wychodza na pierwszy plan aby zajechać strefę EURO...

Włochy wzywają ECB do obrony EURO w postaci QE ... A wiecie co to znaczy? Więcej QE w ECB vs QT + Rate Hikes w USA = DISASTER... Bo DXY poleci pionowo do góry a EURUSD poleci pionowo w dół... ECB bez szans na wyjście.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 20 sie 2018, 15:02

Czyli 26/01/2018 - rozpoczął się bear market globalny

Zobaczymy o ile USA się przesunie, bo oni mieli najlepsze wskaźniki ... Wygląda na ok 7M opóźnienia vs cały świat... Ale jeszcze nic nie przesądzone...

Obrazek

Dziros
Stały bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:40

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Dziros » 20 sie 2018, 15:44

Qatar and Turkey central banks sign swap agreement: Qatar central bank
https://www.reuters.com/article/us-turk ... SKCN1L40NS

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 20 sie 2018, 15:52

Okno techniczne daje max 2 dni USDTRY do wybuchu pewnie od razu ropa wypadnie ponizej MA200 a 10Y spadna na 2,70%...

Biore popcorn i czekam...

Zablokowany