Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 18 sie 2018, 12:54

_Deco_10 pisze:
Greg pisze:Na 25%? :D
No właśnie :) Nie wiem czy dobrze rozumuję, jeśli źle to mi to napiszecie ale...
kupując obligacje skarbowe oprocentowane na około 25% przy kursie np blisko 7 lirów za dolara, to zakładając, że Turcja nie zbankrutuje a za 3 lata lira się choć trochę umocni lub przynajmniej nie spadnie to daje niezły zarobek. Gdzie popełniam błąd w takim myśleniu?
Kup na 10 lat, 3 to może być za mało czasu na odnowienie waluty. Lepiej je kupić jak kryzys ogarnie cały świat, to bd miał jeszcze większy %. Narazie to początek. Bankructwo Turcji jest nie na rękę USA, bo ich zadłużenie spadło by do 0 i napewno bank centralny zmienił by właściciela. Turcja co najwyżej mogła by odrzucić długi, ktoś to napewno zrobi podczas cyklu.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 18 sie 2018, 14:03

Bartek pisze:jfd dlaczego jak siadzie Tesla to poleci caly Nasdaq? Bo ktos tak napisał i powtarzasz?
Patrz :
FAANG having its teeth pulled. Apple last man standing.

From their highs

FB -20%
AAPL ATH -> (tu obstawiam, że 220$ to max, ale zobaczymy)
AMZN -3% (tu zobaczymy czy 1920$ top też zaskoczy)
NFLX -25% (tu udało się przewidzieć top ok 420$)
GOOG -6%

AAPL doing the heavy lifting but for how long?
Trzeba być za przeproszeniem ślepym, żeby nie widzieć że giełda rotuje do innych instrumentów poza FAANG... Nie rozumiecie chyba zasad wyceny baniek. A co powiesz, jak powiem, że Apple za 3 lata będzie warta 25% tej wartości? Telefony się nie sprzedają, wycofują Macbooki 13'', Tim Cook, jedyne co zrobił to usunął slot do słuchawek od iPhone'a 7 i zrobił buybacki. To, że mają jakiś cloud itp itd. Po raz n-ty powtórze. To są pierwsze rzeczy do odstrzału przy spowolnieniu. Cook mi przypomina trochę Maduro. Chavez miał rozkwit, ale trafił go bust na ropie. Maduro został największym frajerem Wenezueli. Chavez zdążył z 1/2 roku do roku wcześniej "odejść" z tego świata gdy ropa spadła do 26$ i to w wielkiej chwale. Cook dostał ostatnie kilka lat wzrostów napędzanych buybackami po Jobsie. Firma straciła całkowicie innowacyjność a rynek nasycił się bańką TECH. Rynek zawsze przechodzi TECH/VALUE. Nawet nie ma za bardzo co się zastanawiać... Ocenimy już za rok ... Apple jest w ETFach. Gdy coś odrobinę spadnie i ludzi zaczną wycofywać kasę z ETFów bo w CNBC powiedzili, że coś się dzieje (już będzie wtedy pewnie z -20%) to zobaczymy jak Apple utrzyma wartość 1T$ ... i czy Cook będzie drugim frajerem ala Maduro, który pogrąży takiego kolosa, a tak naprawdę to zupełnie nie będzie jego wina.

PS : Ja w ogóle utrzymuje (wiem, ze jestem chory), że Apple to druga Nokia i właśnie obserwujemy listopad 2007 gdzie cena Nokii osiągała absurdy, a prasa rozpisywała się jaka to świetlana przyszłość przed Nokią...

Obrazek

Obrazek


A co do Brazyli - widzicie chyba czarno na białym jak spada zapotrzebowanie na ropę ... Inflationary slow-down zrobiło robotę. Gospodarka zakręca na łeb na szyję... Mówiąc w skrócie popyt na ropę leci na łeb na szyję ... zgodnie z oczekiwaniami tej fazy...

Obrazek

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 18 sie 2018, 14:31

Bartek pisze:
A dlaczego rosnie wycena Apple- moim zdaniem dlatego ze jak na dloni widac ze rzadzacy USA zrobia wszystko zeby dbac o swoje firmy .

Oczywiście nie za darmo.
Bartek pisze:
Widac to od dawna a nasililo sie okolo pol roku temu Wiec moze to nie pompowanie kursu zeby trzymac indeksy tylko ludzie kupuja akcje widzac jakie firma ma wsparcie i wiedzac ze moze liczyc na pomoc w razie czego. To samo dotyczy Boeinga. Co z tego wynika ze wzrosł kurs jego akcji i na wykresie wyglada to spektakularnie. Jak firma sie rozwija to wiadomo ze bedzie nominalnie wiecej warta i tyle. Patrzac w ten sposob to kazda firma z gieldy to bańka bo kiedys byla tylko pomysłem paru studentow wartym kilkaset dolcow a teraz trzeba zaplacic miliony.
A co jeśli liczba inwestorów i pieniędzy jest ograniczona, a do wzrostów przecież trzeba ogromną ilość pieniędzy. Jak się skończą buy backi i inflacja , to zadna nowa aplikacja czy innowacja nie pomoże apple.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 18 sie 2018, 14:41

Apple wstrzyma te buybacki za chwile... dajcie jeszcze kwartal gora dwa

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: wujt » 18 sie 2018, 14:56

Greg pisze: FED po prostu ordynarnie spala USD w piecu poprzez ich eliminacje z obiegu. Skoro 62% wszystkich transakcji na świecie jest w USD to teraz zastanówmy się co się stanie, gdy nagle tych USD zacznie brakować w obiegu (liquidity = płynność). Co wtedy? Wtedy zacznie się panika a kursy walut Emerging Markets i ich dług po prostu eksploduje, tak samo jak inflacja. Kraje EEM mają to do siebie, że w 2008 roku miały bańkę opartą o niskiego DXY. Wtedy nabrały długów, bo ten niski DXY dał bardzo długą fazę "inflationary recovery" a więc bum na EEM. Niestety ale cykl 2018 kompletnie to wywrócił. Faza "inflationary recovery" trwała zalednia 2.5 roku (01/2016 - 03/2018). EEM zapewne w dobrej wierze pobrały jeszcze większy dług w USD bo USD może tylko spadać, a tu powtórka cyklu 2001 a więc krótka faza "inflationary recovery" i bardzo szybkie przejście do "inflationary slow-down". Teraz nie dość, że FED podwyższył stopy drenując kapitał z EEM do swoich obligacji i dolara, to drugą ręką zabiera te dolary z obiegu, żeby było ich mniej a wszyscy przedstawiciele EEM potrzebują dolarów do obsługi długów ... Jak to zassie i wyssie kapitał z EEM to będzie słabo.
Trochę odgrzeję kotleta, ale zgłębiam temat QE i przypomniało mi się, że pytałem o skutki QT.

Nasuwa mi się pytanie: dlaczego FED przeszedł od razu QT? Wedle tych informacji, dlatego zakończyli QE:
“The basic message here is US economic performance has been good; the labour market has strengthened substantially,” Ms Yellen said during her press conference. “The American people should feel the steps we have taken to normalise monetary policy are ones we feel are well justified, given the very substantial progress we have seen in the economy.”
A jakie powody stoją za tym, że zaczęli palić pieniądze(QT), a nie zostawili rynek sobie, skoro już nawrzucali tyle pustych $ w niego?

PS1. I dlaczego FED przy QE kupował bondsy od Goldmana, a nie z Treasury? Oczywiście for Goldman's money - ale czy to jest zgodne z prawem i nikt się temu nie sprzeciwiał?

PS2. Dlaczego ECB i BOJ nie idą w ślady FEDu i też nie ograniczą drukowania?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2018, 14:59 przez wujt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 18 sie 2018, 14:58

Greg pisze: Trzeba być za przeproszeniem ślepym, żeby nie widzieć że giełda rotuje do innych instrumentów poza FAANG... Nie rozumiecie chyba zasad wyceny baniek.

PS : Ja w ogóle utrzymuje (wiem, ze jestem chory), że Apple to druga Nokia i właśnie obserwujemy listopad 2007 gdzie cena Nokii osiągała absurdy, a prasa rozpisywała się jaka to świetlana przyszłość przed Nokią...
Widać na kilometr że to bańka. Firm robiących telefony jest dużo, oni nie mają monopolu. Śmieszne jest to ze najdroższa firma świata robi telefony, coś tu nie gra.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 18 sie 2018, 15:34

wujt pisze: PS0. A jakie powody stoją za tym, że zaczęli palić pieniądze(QT), a nie zostawili rynek sobie, skoro już nawrzucali tyle pustych $ w niego?

PS1. I dlaczego FED przy QE kupował bondsy od Goldmana, a nie z Treasury? Oczywiście for Goldman's money - ale czy to jest zgodne z prawem i nikt się temu nie sprzeciwiał?

PS2. Dlaczego ECB i BOJ nie idą w ślady FEDu i też nie ograniczą drukowania?
PS0. - im mniejszy bilans tym większe zaufanie do Banku Centralnego. Jeżeli FED zmniejszy bilans to mniej będzie musiał go potem przypompować. Na razie FED korzysta z tego, że śmiało sobie robi redukcje, bo ECB i BoJ ratują jak mogą zwiększając dodruk. Niestety to $ jest walutą rezerową i o ile przeceniłem QT z 5x jak to wcześniej pisałem, o tyle w pewnym momencie jak zaskoczy to QT spowoduje wybuch. Wzrost stóp procentowych hamuje podaż kredytu - to powolny proces, QT to nagłe znikanie pieniądza z obiegu. Jak te 2 rzeczy się przetną w punkcie wrzenia to będzie "$ crisis"

PS1. A to nie jest tak, że Treasury musi sprzedać obligacje do banków komercyjnych a te dopiero są obsługiwane przez FED? Treasury nie może bezpośrednio sprzedawać do FEDu... Trzeba sprawdzić, ale tak mi się wydaje

PS2. To jest kluczowe pytanie i istnieją 2 skrajne odpowiedzi. Pierwsza -> Powell się dogadał z innymi i jest to skoordynowana akcja, lub druga Powell się pokłócił z innymi i tamci ratują się jak mogą, bo gospodarka EU i Japonii siada dużo szybciej niż USA, a banki centralne jedyne co umieją robić to drukować pieniądze wierząc (jak BoJ od 30 lat), że to jedyne rozwiązanie problemu. Skończy się to dokładnie tak samo...

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: wujt » 18 sie 2018, 15:48

Greg pisze: Niestety to $ jest walutą rezerową i o ile przeceniłem QT z 5x jak to wcześniej pisałem, o tyle w pewnym momencie jak zaskoczy to QT spowoduje wybuch. Wzrost stóp procentowych hamuje podaż kredytu - to powolny proces, QT to nagłe znikanie pieniądza z obiegu. Jak te 2 rzeczy się przetną w punkcie wrzenia to będzie "$ crisis"

Czytałem gdzieś (niestety nie mogę już znaleźć tego artykułu), że FED ma na tyle stopniowo palić $ (porzucić reinwestowanie), że dla rynku ma być to niezauważalne.

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 18 sie 2018, 15:51

Trochę tekst z kateogori jak FED przewiduje recesje ... ;) Wcale ... Tak samo jak FED ocenia co jest dla rynku zauważalne a co nie ... Subprime mortages w 2008 miały być marginalne...

Kolejny przykład FANG killer ... Jak wiemy "inflationary slow-down" generuje nam negatywne newsy ... Netflix wprowadza reklamy - ludzie się buntują ...

Obrazek

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: wujt » 18 sie 2018, 15:53

Greg pisze: PS1. A to nie jest tak, że Treasury musi sprzedać obligacje do banków komercyjnych a te dopiero są obsługiwane przez FED? Treasury nie może bezpośrednio sprzedawać do FEDu... Trzeba sprawdzić, ale tak mi się wydaje
Zgadza się. source
Why doesn't the Federal Reserve just buy Treasury securities directly from the U.S. Treasury?

The Federal Reserve Act specifies that the Federal Reserve may buy and sell Treasury securities only in the "open market." The Federal Reserve meets this statutory requirement by conducting its purchases and sales of securities chiefly through transactions with a group of major financial firms--so-called primary dealers--that have an established trading relationship with the Federal Reserve Bank of New York (FRBNY). These transactions are commonly referred to as open market operations and are the main tool through which the Federal Reserve adjusts its holdings of securities. Conducting transactions in the open market, rather than directly with the Treasury, supports the independence of the central bank in the conduct of monetary policy. Most of the Treasury securities that the Federal Reserve has purchased have been "old" securities that were issued by the Treasury some time ago. The prices for new Treasury securities are set by private market demand and supply conditions through Treasury auctions.
Lista primary dealers

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: wujt » 18 sie 2018, 16:06

Greg pisze:Trochę tekst z kateogori jak FED przewiduje recesje ... ;) Wcale ... Tak samo jak FED ocenia co jest dla rynku zauważalne a co nie ... Subprime mortages w 2008 miały być marginalne...
The major QE banks (The Fed, ECB, and BOJ), are actually all headed in the same direction. Although its worth noting that with Europe and Japan the balance sheets are still very much expanding, but just at a slower pace. For now this is providing some offset against Fed Quantitative Tightening, but the question is for how long…
Obrazek

Jeśli teraz ECB i BOJ nadrabiają to, co FED pali, to już trochę zmienia obraz...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 18 sie 2018, 16:22

A nadrabiaja...

bart
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:01

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: bart » 18 sie 2018, 17:06

Czy drogi dolar jest niszczący dla EM tylko ze względu na ich zagraniczne zadłużenie oraz jednoczesny spadek cen surowców i złota?
Możliwe że Fed po prostu chce zawalić (poświęcić) rynek akcji żeby kapitał zasilił rynek obligacji..?

bart
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:01

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: bart » 18 sie 2018, 18:04

Tylko co dalej? Bankructwo wielu krajów, rozpa euro i nowy system monetarny czy jeszcze za wcześnie?

Dziros
Stały bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:40

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Dziros » 18 sie 2018, 18:51

ten P&P i jego ratingi odnośnie turcji to też są ciekawe ;). ale może tym razem będzie inaczej.
turkey.JPG

Zablokowany