Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 08 cze 2018, 13:23

Prawda, dlatego staram się pozbyć mieszkań ... póki jeszcze można po wysokich cenach :)

Dawaj dollar, niech FED robi podwyżkę stóp i nowe QT... Zrobimy tabelkę, które kraje przy jakich poziomach DXY będą wołały o pomoc IMF... ;) W kolejce : Rosja, Meksyk, Indie, Chiny tak na szybciutko... oraz cała EURO-ZONA, bo to taki jeden duży Emerging Market...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 08 cze 2018, 13:30

uuuuuuuuu :

Obrazek

US New Credit (70% GDP to kredyt ...) ... poczekajmy na więcej interest rate hikes + QT :)

Obrazek

Ale Retail Sales w Italy też bardzo dobrze wręcz idzie ...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 08 cze 2018, 13:53

Potęga wspólnej waluty gdzie wszystko jest inne... Wszystko idzie dobrze do momentu gdy nie staje się coś bardzo złego, a we Włoszech się staje. Teraz to Niemcy mają problem, bo Włosi otwarcie mówią, skupujcie nasze obligacje, albo wywrócimy strefę EURO i Deutsche Bank, który jest umoczony we wszystkich 4-rech euro-bankrutów. Grecja nigdy do strefy Euro nie powinna była wejść, ale Goldman Sachs, który robił "IPO" Grecji do wejścia do strefy EURO po prostu skłamał...

Obrazek

Przypominam po raz n-ty, giełda nam to pokazała. Jeszcze nie wiemy co się zaczęło przy EURUSD=1.26, ale coś się zaczęło. Dowiemy się o tym w ramach 3-ciej fali DXY, która powinna dojść do ok 98... sprowadzają parę EURUSD na 1.05... (o ile FED będzie standardowo agresywnie podwyższał stopy i robił QT). Tu się przyznaje, że o ile dobrze trafiłem w 1.15 na EURUSD to spodziewałem się spadków na giełdzie, ale niestety tu w skali SP500 jest płasko. Zobaczymy co fala #3 przyniesie..., bo zabierze ze sobą kolejnych jeńców z Emerging Markets... i kiedy dojdzie do USA.

Obrazek

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 08 cze 2018, 13:58

Ceny mieszkań rosną, nie jest taniej ale drożej u developerów ja porównuję.
Białych ludzi jest mniej to każdy wie.
Na razie na wynajem mieszkań jest sporo chętnych, szczególnie kawalerek i nie drogo maks 1200zł.
Oczywiście rynek nieruchomości jest drogi ja wolę Hiszpanię i to nad samym morzem kupić a nie u nas.
Rynek mieszkań to nie rynek krótko terminowy ale trwający bardzo długo.

Hm dolar już zakończył już korektę? Trochę krótko trwała, zobaczymy w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 08 cze 2018, 14:04

sebo pisze:Hm dolar już zakończył już korektę? Trochę krótko trwała, zobaczymy w przyszłym tygodniu.
Obstawiam, że nie. DXY rośnie zwykle przed podniesieniem stóp procentowych, a zaraz potem leci w dół. Najlepiej to widać po grudniowych spotkaniach FOMC w 2016 i 2017. Zakładam, że teraz będzie podobnie, DXY do ~91, a potem w górę jak pokazał Greg.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 08 cze 2018, 14:13

Aż do 91 to bym nie przesadzał to strasznie mało :) Ale w/g mnie EURUSD powinno dobić do 1.20 (Pięknie R-G-R wyjdzie na wykresie wyżej, jak dobije na 1.20) ile to będzie przy DXY nie wiem, ale obstawiam, że ok 92.5 ... Czekam z PLNami na ten moment aby wymienić na USD...
Na razie na wynajem mieszkań jest sporo chętnych, szczególnie kawalerek i nie drogo maks 1200zł.
Za 1200zł to w Warszawie jakie było moje zdziwienie gdy ktoś mi powiedział (ze 2 tygodnie temu), że tyle to pokój sam kosztuje średniej klasy w miare w dobrej lokalizacji...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 08 cze 2018, 14:21

Patrzcie nawet independent trader przysłał news-lettera dzisiaj i albo ma to same zdanie, albo ściągnął ode mnie ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 08 cze 2018, 14:26

Greg pisze:... Czekam z PLNami na ten moment aby wymienić na USD...
To samo tutaj. Udało mi się sprzedać CHF na górce i teraz czekam, żeby za to kupić USD i parę złotych monetek.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 cze 2018, 14:49

Jak ktoś ma teraz CHF może rozważać jego sprzedanie. Przed niedzielnym głosowaniem nad zniesieniem rezerwy cząstkowej.
Niespodzianka w głosowaniu czyli głos na tak, nie jest wycenione przez rynki i może spowodować deprecjację franka.

Źródło:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... t=business

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 08 cze 2018, 15:29

Indie joined the club ... Muszą podwyższać stopy procentowe w obawie o deprecjację waluty ... (Teraz pomyślcie co się stanie jak DXY = 100) ...

Obrazek

https://www.bloomberg.com/news/articles ... onomy-week

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 08 cze 2018, 15:56

Ale następnego kandydata po Indiach widzę za naszą wschodnią granicą... Niech ropa trochę mocniej zacznie spadać na umacniającym się dolarze, to bieda u Putina zagości na dłużej ... Ale trzeba poczekać na podwyżkę stóp procentowych w nastepnym tygodniu i to jak dolar zacznie iść do 98... będziemy kolejno wylicząć kto pada ...

Obrazek

RTS (Rosyjska giełda) i cykle ... Był błąd bo w styczniu 2016 zaczęła się inflacyjna faza ożywienia (wcześniej wpisałem styczeń 2017, ale cena ropy 26$ była przecież w styczniu 2016...), pomimo tego, że DXY był 100 i latał przez cały 2016 na poziomie 100 i dopiero od 2017 zaczął spadać, ale to wiadomo, że do 1mm nie da się tego zrobić ... (PS : dodałem w punktach ważnych poziomy DXY ...Nie wiem do ilu dojdzie DXY czy 105 czy 108, ale raczej na pewno ponad 100 powinno być).

CYKL :

Obrazek

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 08 cze 2018, 17:02

Wytłumacz mi z tą Rosją, czemu ma niby być tragicznie?

- dobry budżet
- ludzie poza Moskwą się nie liczą
- ropa zaplanowana około 50$ albo niżej
- nadwyżka budżetowa
- złoto w skarbcu cały czas przyrasta
- rezerwy walutowe
- gas
- nie zwrócą się o pomoc bo są dumni, za bardzo

Była już w ciężkiej sytuacji więc miała lekcję i na bank mieli to na lekcjach doradcy i wiedzą co mają robić, zapisane w kopertach jak się uchronić.

Bo z tego co piszesz, to niby dolar ma zwalić wszystko, a ja mówię, że w takim pięknym kraju jak my nikt nic nie zauważy, dalej będą lecieć muminki w telewizji w dodatku różowe.

Rosja ? Moskwianie mają dość kasy nie ma co się o nich martwić. Obrzeża do bida a większa kto to zauważy. Woda w studni jest a prądu nie ma.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 08 cze 2018, 18:09

Na ten moment wszyscy przewidują, że Draghi 14.06 ogłosi zakończenie skupu i nastąpi ono stopniowo do końca roku. Jak to waszym zdaniem wpłynie na scenariusz umacniającego się dolara w perspektywie kilku najbliższych miesięcy?

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 cze 2018, 19:26

Wydaje mi się, że zakończenie skupu obligacji nie jest możliwe bo kto kupi obligacje krajów takich jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Portugalia.

Wyceny tych obligacji są sztucznie podtrzymywane przez ECB. Dopóki jest potężny nabywca w postaci banku centralnego to znajdują się chętni na kupno. W posiadaniu tych obligacji jak dobrze kojarzę jest sporo banków w całej europie. Łącząc to z faktem, że Ray Dalio szortuje (bądź szortował europejskie banki bo nie wiem czy zrealizował swoje pozycje może ktoś wie ?) widzę euro problem.

Rynki już powoli dyskontują zakończenie skupu przez ECB stąd mamy ostatnią korektę na USD/EUR. Dalszy kierunek jest zależny od tego co stanie się 14 czerwca.

Kejumbija
Posty: 89
Rejestracja: 06 kwie 2018, 20:29

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Kejumbija » 08 cze 2018, 22:21

Panowie - tak pod weekend - krótki film, jak przetrwać w oczekiwaniu na tytułowy market crash https://img.joemonster.org/upload/rdw/1 ... 219191.mp4
;)

Zablokowany