Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 26 maja 2018, 19:43

Cześć, no ja akurat jestem tego samego zdania, że do szczytu cyklu gospodarczego jeszcze nam trochę brakuje i na razie mieliśmy do czynienia wyłącznie z korektą. Jednak obawiam się, że jest nas tu jedynie dwóch z takim poglądem :)

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: rufi01 » 26 maja 2018, 20:41

motokolo pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie. Podglądam to forum od marca i w końcu postanowilem sie zarejestrować.
Czy nie wydaje wam się, że ostatnie spadki na ropie i spadki z lutego na S&P to po prostu korekty w trendzie wzrostowym? Bo na to wygląda patrząc na wykresy
co do SP to być może, że to tylko korekta, natomiast na ropie nie wygląda na korektę, patrząc na fundamenty - amerykanie pompują coraz więcej, wysoka cena ropy zachęca do nowych odwiertów, Rosja i Arabia Saudyjska zaczynają mówić o zwiększaniu wydobycia, drogi dolar powoduję wyższe ceny w imporcie ropy co również nie zwiększa zużycia

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 27 maja 2018, 11:17

Może pobijemy rekord. Inverted yield curve ma to do siebie, że "jutro" po podwyżce stóp procentowych o 25bps możemy zobaczyć od razu minus...30Y-10Y już jest na 15bps, a 10Y-2Y nie wiadomo czy w ogóle zejdzie na minus.

Jeżeli coraz bardziej czerwone dane zaczną wychodzić i banki centralne retoryki nie zmienią to w przeciągu 1M 10Y-2Y może zrobić się szybko ujemne. Ponieważ ja wychodzę z założenia, że giełda kreuje rzeczywistość a ostatnim elementem cyklu jest energetyka i ropa będziemy mieli szanse zobaczyć, czy strzał ropy z 26$ na 72$ skutecznie zabił konsumpcje i kredyt. Podaży kredytu nie ma już, więc z czego chcecie zrobić dalsze wzrosty jak konsumpcja staje? Brakuje teraz większych problemów strefy EURO oraz rosnącego dolara zabijającego kolejne emerging markets i kolejny klocek domina się przewraca. 10tys zwolnień w Deutsche Banku gdy gospodarka staje to też kolejna ciekawostka, bo potrzeba kreować kredyt w nieskończoność aby działało, a to stanęło. Gospodarka wolno się rozkręca, ale bardzo szybko staje, schody do góry winda w dół. Zobaczymy czy wyniki gospodarcze się poprawią, bo na razie z miesiąca na miesiąc wszystko słabnie i czarno na białym to widać.

2-gi największy bull-market od 70 lat.

Obrazek

A żeby potem odrobić to długie lata :

Obrazek

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 27 maja 2018, 14:23

Lepiej patrzeć na 10 y do 2y .Chiny mają dużo obligacji i mogą przyśpieszyć - inverted yield curve. Inverted yield curve być może zacznie się w trakcie recesji a nie ją wywoła. Ciężko o trend wzrostowy przy qt i stopach procentowych , dziwnej sytuacji politycznej.Wcześniejszy szczyt nie został osiągnięty , jakiś słynny inwestor kiedyś dzięki temu przewidział krach , nie pamiętam jak się nazywa.

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: motokolo » 27 maja 2018, 21:10

No własnie obawy są o ten trend na Nasdaq i S&P, pytalem o ten trend bo naprawdę zanosiło sie conajmniej na głębszą korekte tudzież początek besssy nie mówiąc o krachu, a tutaj nie miłe zaskoczenie ktoś cały czas dokupuję na amerykanskiej gieldzie po niebotycznych juz wycenach. Sam wyszedlem z gieldy 2 miesiace temu, po 5 latach wyciagnelem 300% duzo i mało. Mogło byc duzo wiecej bo mi spółka wystrzelila 60 % w jeden dzień, miesiac po sprzedaniu calego pakietu. Tym razem nie dam sie zrobic jak 2007r. gdzie tez mowiłem, ze trzeba wychodzic z gieldy, ale wszyscy wesolo zarabiali no i sam wszedlem (logika sie wyłaczyła) na prawie samym szczycie, ale nauka nie poszla w las i dzis mam qqqs 3xshort na Nasdaq i mam nadzieję, że za wczesnie nie wszedlem bo na tym chorym rynku jeszcze mogą pociągnąć. Zobaczymy co przyniesie nowy tydzień.

Ps. podziekowania dla wszystkich, którzy wnoszą merytoryczną dyskusje na tym forum, a w szczegolnosci dla Grega bez Ciebie to forum by nie bylo takie samo, bardzo duzo wiedzy, chociaz czasami brakuję Ci obiektywizmu (a to Japonia podbija cene akcji w stanach, a to ktos steruje vixem... ) ;)

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: motokolo » 27 maja 2018, 21:42

a tymczasem we Włoszech dalej problem
Giuseppe Conte zrezygnował z misji tworzenia rządu - grożą kolejne wybory

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 maja 2018, 12:05

onufry pisze:Lepiej patrzeć na 10 y do 2y .Chiny mają dużo obligacji i mogą przyśpieszyć - inverted yield curve. Inverted yield curve być może zacznie się w trakcie recesji a nie ją wywoła. Ciężko o trend wzrostowy przy qt i stopach procentowych , dziwnej sytuacji politycznej.Wcześniejszy szczyt nie został osiągnięty , jakiś słynny inwestor kiedyś dzięki temu przewidział krach , nie pamiętam jak się nazywa.
Ponoć najlepszym wskaźnikiem jest 10Y-1Y. Natomiast pamiętajmy, że od 2008 roku banki centralne zaburzają rynek obligacji i wszyscy oczekują zejścia 10Y-2Y na minus a ja wcale nie jestem pewien czy tak się stanie.

Mamy 2 typy kryzysów ...

a) zaczynający się w USA (jak w 2008 roku)
b) przez rosnącego dolara cała reszta się wali, USA na końcu (jak w 2001)

Ja uważam, że przyszedł czas na opcję b), dlatego USA będzie ostatnie i to rosnący dolar zacznie domino od strefy EURO (Portugalia, Hiszpania, Włochy, Grecja, Deutsche Bank) przez Emerging Markets i dojdzie szybciutko do USA. Baltic Dry Index nurkuje, no i najważniejsze commodity -> Dr. Copper. -> czekam poniżej 3.00$ -> bo to jest wyznacznik kondycji gospodarki.

Zobaczymy jakie wydarzenia nam giełda teraz wykreuje.
motokolo pisze:Ps. podziekowania dla wszystkich, którzy wnoszą merytoryczną dyskusje na tym forum, a w szczegolnosci dla Grega bez Ciebie to forum by nie bylo takie samo, bardzo duzo wiedzy, chociaz czasami brakuję Ci obiektywizmu (a to Japonia podbija cene akcji w stanach, a to ktos steruje vixem... ) ;)
Dzięki, ale VIXem się steruje, sam FED to przyznaje, a co do BoJ, to zmowa banków centralnych jest przeogromna... a Japonia i BoJ z perpetual QE też jest do odstrzału. Polecam Wojna o Pieniądz Hongbing Song'a albo książki Ricardsa (Wojny Walutowe), jeszcze Doktryna Szoku Naomi Klein i mój zarzut "braku" obiektywizmu się rozjaśni :)

Zresztą jestem albo bykiem, albo niedźwiedziem. Bykiem byłem 10 lat, niedźwiedziem jestem od 02/2018.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 maja 2018, 12:14

Ropa ... 2 miechy wzrostu, 3 dni spadków ... Uwielbiam ropę i spółki energetyczne w ostatniej fazie cyklu, spadają jakby potrząsnąć jabłonią ... Czy to finalny spadek? Nie wiem, ale jeszcze raz. Gdy ropa dojdzie do 90$ to 10Y dojdą do 4%... Arealne, aby gospodarka to wytrzymała przy tak spadających danych macro. Giełda pięknie wykreowała wydarzenie w postaci Rosja zwiększa wydobycie...

Obrazek

No i zobaczymy czy DXY vs Crude Oil i kto wygra...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 maja 2018, 12:34

ITALIAN 2-YEAR GOVT BOND YIELD SET FOR BIGGEST ONE-DAY RISE IN NEARLY SIX YEARS , UP 47 BPS AT 0.93 PERCENT
FTSE ITALIA BANKS -3.60%
Znacie moje zdanie... Nieodpowiedzialna polityka monetarna doprowadza skrajnych populistów do władzy w wyniku wybicia klasy średniej i niższej (przez nieodpowiedzialną politykę monetarną)... To się teraz dzieje we Włoszech. Doszła do władzy partia przeciwna EURO i Unii Europejskiej.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 maja 2018, 12:39

Jutro o 16:00 jedyne co nas czeka ciekawego to to :

Obrazek

Ale ... Sentyment to też taki wysoki jest ... Tyle, że ostatnie 2M to wszystko na czerwono już wychodzi, więc jestem bardzo ciekaw co tu się stanie ... Tylko 2001 dot.com bubble crash był bardziej hip-hip hurra...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 maja 2018, 12:50

Ropa ... oj dużo ma w dół pola do popisu :

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 maja 2018, 12:57

Za chwilę się przekonamy czy spadająca ropa pociągnie kursy giełdowe w dół w/g mojego schematu. #1 który spadać będzie obstawiam, że to najpierw Energetyka, potem Semiconductors ... Brakuje jeszcze szybkiej podwyżki stóp procentowych w USA w czerwcu...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 maja 2018, 15:00

Cofka na dolarze jak ta lala... Ani 1 centa w dół... Zobaczymy w/g mojej teorii DXY będzie tak rósł do góry aż spowoduje kolejną korektę... To jest pierwsza fala "WAVE1", po korekcie będzie WAVE2 w dół, potem najdłuższa WAVE3 (w końcu WAVE "C" na giełdzie jeszcze nie dokończone). Wszyscy oczekują spadku dolara na 86...

Ja się pytam jak to możliwe gdy US 10Y=3.00% a strefa EURO (która waży 40% indeksu DXY) ma 0.5% i bankruci na 2.5%..., o Japońcach z ujemnymi rentownościami nie wspominam...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 maja 2018, 15:15

Dolar rośnie, złoto spada ropa musi się wyrównać ... Sporo jej w dół jeszcze brakuje.

Obrazek

Nawet więcej... Ropa super szybko spada ... To chyba najszybciej spadający surowiec jaki znam. W szczególności w ostatniej fazie cyklu.

Obrazek

A co nam giełda wykreowała oprócz jeszcze Rosji ? No jasne łupki. Najszybszy wzrost odwierów od 2015 roku. To nie jest losowa wiadomosć. Cykl gospodarczy i giełda wykreowała tą wiadomość.

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 28 maja 2018, 15:32

Dzisiaj wszystko closed jest ...

May 28 Memorial Day Closed Closed Closed

Zablokowany