Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 23 maja 2018, 10:10

Wyniki gorsze od prognoz , volx +4,32% przed 15.Będzie tąpnięcie coś czuje.UsdTry +4,59 % potęga MFW.Ciekawe czy jak będą leciały akcje,to czy bitcoin będzie z nimi w trędzie.Mam wrażenie jakby recesja się zaczęła , złoto troszke rośnie ale później będzie leciało na dół przy podwyżce stóp w czerwcu.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, 10:16 przez onufry, łącznie zmieniany 1 raz.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 maja 2018, 10:15

Kto by sie spowdziewał :
Euro Zone Private Sector Growth Slows To 18-Month Low In May

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 maja 2018, 10:18

onufry pisze:Wyniki gorsze od prognoz , volx +4,32% przed 15.Będzie tąpnięcie coś czuje.UsdTry +4,59 % potęga MFW.Ciekawe czy jak będą leciały akcje,to czy bitcoin będzie z nimi w trędzie.Mam wrażenie jakby recesja się zaczęła , złoto troszke rośnie ale później będzie leciało na dół przy podwyżce stóp w czerwcu.
TUR poleci srogo bo tam druga Argentyna się szykuje... Już USDTRY = 4.81, a dopiero co gadaliśmy i się śmiałem z hiper-inflacji Turcji a było 4.00 USDTRY, ale te czas dla Turcji zaiwania...

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 23 maja 2018, 10:24

cezary692 pisze:
Prawdopodobnie rętowności pójdą na dół , a cena obligacji do góry.Nasdaq już -1% jestem pod wrażeniem.Wydaje mi się że żeby obligi poszły do góry nikt nawet ich na giełdzie nie musi kupować , wystarczy że zostaną stworzone nowe które na pierwszy rzut oka nie są obligacjami.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 maja 2018, 10:46

Aż wierzyć mi się nie chce, że 3.6% zobaczymy, ale nie ma rzeczy nie możliwych. Niestety dług jest nieskończony do momentu gdy się skończy. Ale jak się skończy to jestem na 100% pewien, że USA i USD zgasi światło jako ostatni.

Pamiętajmy, że :

a) Historycznie bonds do stocks nie były tak nisko (nikt obligacji USA nie chce)
b) Record short na obligacjach
c) Rentowności 10Y rekordowe vs cały świat (USA ma rentowności takie jak Polska prawie)
d) Potrzebujemy odpływu z rynku akcji, aby rynek się zorientował, że top is in, EPSy mogą być tylko mniejsze, a podwyżki stóp procentowych to absurd.

DXY do góry, VIX do góry ile można jeszcze cudować przy tych wszystkich PMIach spadających + spadających CPI, Retail Sales, podaży kredytu, że firmy będą w nieskończoność zwiększać te EPSy. Jedyne co im zostaje to ogromny program buy-backów do ukrycia spadków EPSów, ale w ostatiej fazie i to się obraca mocno przeciwko tym firmom... bo wypalą gotówkę, której za chwilę będą mocno potrzebowały albo zaciągną kredyty i zwiększą dług przy zamykającym się rynku kredytowym. Trochę jak ostatni shot dla alkoholika z denaturatu.

Patrzcie na te czerwone dane :

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 23 maja 2018, 10:47

onufry pisze:Wyniki gorsze od prognoz , volx +4,32% przed 15.Będzie tąpnięcie coś czuje.UsdTry +4,59 % potęga MFW.Ciekawe czy jak będą leciały akcje,to czy bitcoin będzie z nimi w trędzie.Mam wrażenie jakby recesja się zaczęła (...)
Futuresy na NASDAQ spadają o 1%, a Ty już widzisz recesję? :)

Z tą Turcją to ciekawa rzecz w sumie, bo sam indeks rozliczany w lirze wyhamował już spadki ponad tydzień temu, ale ETF TUR leci na łeb na szyję tylko już chyba rozpędem przez spadającą walutę (-5% dzisiaj w pre-market). Bank centralny w Turcji, czyli Erdogan, zapowiedział ostatnio, że zrobi wszystko, żeby ratować spadki na lirze. To może być niezła okazja do takiej wariackiej spekulacji na tym ETF TUR.

Tak wygląda turecki indeks w lokalnej walucie:
Zrzut ekranu 2018-05-23 o 10.43.34.png

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: domi » 23 maja 2018, 10:49

Sebo, Tomek, dzięki za informację i wyjaśnienie.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 23 maja 2018, 11:08

Tomek pisze:
onufry pisze:Wyniki gorsze od prognoz , volx +4,32% przed 15.Będzie tąpnięcie coś czuje.UsdTry +4,59 % potęga MFW.Ciekawe czy jak będą leciały akcje,to czy bitcoin będzie z nimi w trędzie.Mam wrażenie jakby recesja się zaczęła (...)
Futuresy na NASDAQ spadają o 1%, a Ty już widzisz recesję? :)

Z tą Turcją to ciekawa rzecz w sumie, bo sam indeks rozliczany w lirze wyhamował już spadki ponad tydzień temu, ale ETF TUR leci na łeb na szyję tylko już chyba rozpędem przez spadającą walutę (-5% dzisiaj w pre-market). Bank centralny w Turcji, czyli Erdogan, zapowiedział ostatnio, że zrobi wszystko, żeby ratować spadki na lirze. To może być niezła okazja do takiej wariackiej spekulacji na tym ETF TUR.

Tak wygląda turecki indeks w lokalnej walucie:

Zrzut ekranu 2018-05-23 o 10.43.34.png
Tak ale jeszcze niedawno Sułtan ekonomii mówił, że kryzys jest dlatego, że stopy są za wysoko. Generalnie odbiór był taki, że po przyspieszonych wyborach każe jeszcze obniżać.
Druga sprawa to geopolityka - Osman chce przeskoczyć z jednego obozu do drugiego (ewentualnie grać sobie na dwa koszyczki naraz) więc mi to wygląda tak, że celowo chcą tą Turcję wywalić (a że sytuacja fin pomaga-odpływający dolar, sułtan pomaga to i łatwo idzie).
łącząc te dwie rzeczy dla mnie TUR jest zbyt ryzykowne. Zacznę się ponownie zastanawiać albo po jakimś konkretnym tąpnięciu i glebie albo jak się zatrzyma na dołkach z 2017 czyli 29 z przodu.

Jeszcze w kwestii EM - przecież to samo się dzieje w Argentynie, leci South Africa, Rosja trochę skoreciła, Pakistan też z 10% w dół niedawno zrobił, to samo Bangladesz. Więc jasno widać, że granie TUR to obstawianie danego scenariusza dla USD.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 23 maja 2018, 11:16

cezary692 pisze:
onufry pisze:
cezary692 pisze:
Prawdopodobnie rętowności pójdą na dół , a cena obligacji do góry.Nasdaq już -1% jestem pod wrażeniem.Wydaje mi się że żeby obligi poszły do góry nikt nawet ich na giełdzie nie musi kupować , wystarczy że zostaną stworzone nowe które na pierwszy rzut oka nie są obligacjami.
Ja też się asekuruję gdybaniną ale staram się podać minimum argumentacji (chodźby w kresce hipotezy w AT która ponoć nie działa ale chociaż coś. Samo gdybanie jest o kand d.....rozbić.

Nowe obligacje..... jak zwał tak zwał. Dług to dług. Ile można żyć na kredyt? W nieskończoność? To po co w ogóle pracować, przecież można tylko wciąż się zadłużać?
Pisslem kilka razy korelacja spadkow akcji i wzrostu obligacji.Gdybam bo wiem ze nic nie wiem
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, 11:21 przez onufry, łącznie zmieniany 1 raz.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 23 maja 2018, 11:17

cezary692 pisze:Sebo, możesz wyjaśnić proszę bo albo coś pomieszałem albo nie rozumiem:
- z jednej strony obstawiasz dalszy wzrost rentowności obligacji (czyli spadek ich ceny i tym samym spadek TLT, TMF) a z drugiej piszesz, że obligacje są tanie. Przecież, jeżeli rentowności nadal będą rosły to wartość obligacji wciąż będzie spadać?

Czyli jeżeli oprocentowanie np 10 latków dojdzie do powiedzmy 3,6 itd to np TLT może znaleźć się tu więc dlaczego teraz go kupować, że nie wspomnę o TMF z 3 krotną dzwignią?
Cezary masz 100% i też, że nie da mnie się teraz zrozumieć. Cały czas podtrzymuje te okolice 3.7 teraz ale czy niebawem nie wspomną, że nie podnoszą stóp ? To jest zagadka dlatego jestem rozerwany i nie wiem w którą stronę pójść, dlatego TLT kupuje się teraz (mała pozycja bardzo mała) a później się zwiększy ilość jeśli ale to jeśli spadnie o około 5$.
Co do TMF to tak dla zabawy na miesiąc. Przy zwałce w najbliższym terminie wszyscy walną w obligacje.
To co teraz robię to są moje testy do zeszytu za które płacę z własnej kieszeni.
Bardzo ładnie wyłożyłeś to jak w praktyce powinno być.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 23 maja 2018, 12:09

Z tymi stopami to teraz są niby wysokie ale jak spojrzeć z daleka i w dalsze czasy to zobaczymy, że stopy są bardzo niskie, ja wiem, że inaczej się liczy i inna wartość walut itd. Jednak dalej są niskie a ja chcę oszczędzać na lokacie to jakie powinny być?
A może 8% to optymalne a może więcej. więc nie przesadzajmy tak z nimi, że skoczyły o 0,25 i już ma niby być panika, no bez jaj.

Co do wykresu uuu tej kreski od dołu nie zauważyłem, ja za Turcję trzymam kciuki lubiłem i lubię ten kraj, szkoda, że mam tak dużo lirów, będę chyba musiał polecieć i je wydać teraz.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 23 maja 2018, 14:15

cezary692 pisze:
onufry pisze:
cezary692 pisze:
Prawdopodobnie rętowności pójdą na dół , a cena obligacji do góry.Nasdaq już -1% jestem pod wrażeniem.Wydaje mi się że żeby obligi poszły do góry nikt nawet ich na giełdzie nie musi kupować , wystarczy że zostaną stworzone nowe które na pierwszy rzut oka nie są obligacjami.
Ja też się asekuruję gdybaniną ale staram się podać minimum argumentacji (chodźby w kresce hipotezy w AT która ponoć nie działa ale chociaż coś. Samo gdybanie jest o kand d.....rozbić.

Nowe obligacje..... jak zwał tak zwał. Dług to dług. Ile można żyć na kredyt? W nieskończoność? To po co w ogóle pracować, przecież można tylko wciąż się zadłużać?
Podałem argumentacje na tym forum wczoraj w nocy.Barclays tworzy vxx jako obligacje (niewiem czy to dotyczy USA) , a vxx może spokojnie być ponad 100k , czyli będzie troche nowych obligacji ,nie zagłębiałem się jak inne szorty to robią.Kreseczkami i kwadracikami to sobie możesz analizować przeszłość , teraz to ci nic nie da.Bo w ekonomii nie ma czegoś takiego jak zdolność do przeprowadzenia powtarzalnych eksperymentów. Analize techniczną to sobie możesz możesz zrobić piekarni , a nie obligacji i krachu.Ja poczekam aż obligacje się napompują i wtedy je z shortuje.
[/quote]Ile można żyć na kredyt?[/quote] dlatego będzie krach.
O kant to ty się sam możesz rozbić

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: rufi01 » 23 maja 2018, 17:10

na EURUSD wygląda, że już po korekcie spadków :), DXY prawie 94
nieudane próby przebicia oporów na SP500 też nie napawają optymizmem, chyba pora na ponowny test MA200
na USDPLN 1,31% - ładnie

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 23 maja 2018, 18:10

Życie jest za krótkie na inwestowanie długo terminowe.Dzisiaj są spadki bo vixa nie dławią .Długo terminowe ma większą szanse powodzenia , ale dużo mniejszy potencjał.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 23 maja 2018, 18:28

Zależy kiedy kupiłeś usd , mogłeś jeszcze chwile przetrzymać.
Traduje ktoś tutaj kontraktami lub opcjami , da się tak wogóle?

Zablokowany