Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 16 maja 2018, 17:35

Niemieckie bundy 10y do góry , a euro na dół.Pewnie drukują obligacje na socjal dla uchodźców ,albo ochrone (zadłużanie) klimatu albo inne. Albo to oni shortują vixa

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 16 maja 2018, 17:48

Guys, please. Trzeci raz dzisiaj już usuwam przekleństwa z postów trzech różnych osób. To forum jest jednym z nielicznych miejsc w polskim internecie, które nie wygląda jak śmietnik. Podtrzymajmy ten status quo. Dla każdego wulgaryzmu istnieje jakiś bardziej elokwentny synonim.

Starajcie się też proszę przestrzegać elementarnych zasad języka polskiego, czyli nie stawiajcie spacji przed przecinkami, używajcie wielkich liter, zdania kończcie kropkami i tak dalej. Inaczej ciężko się to czyta i trudno się domyślić, co autor miał na myśli.

Z góry dzięki i sorry za off topic :)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 16 maja 2018, 17:48

Tam nic nawet drukować nie muszą ... Włoskie wybory a Ci już chcą anulowania 250B EUR długu dla Włochów... Coraz zabawniej z tą strefą EURO. Dane coraz gorsze, do tego ciekawe kiedy odezwie się Grecja znowu z bail-outem i problemami Deutsche Banku, Włochy już zaczęły, zaraz jeszcze Hiszpanii i Portugalii brakuje. Skoro tu tyle problemów a obligacje na zero %, to nie lepiej lecieć do safe-haven ala USD?

No i właśnie z 1.26 EURUSD mamy już 1.175 EURUSD. 1/2 krajów strefy EURO by zbankrutowała, bo tylko ECB skupuje ich obligacje. Jak ono odejdzie to jest problem. Gdy przestanie drukować to ... ojojoj... Lepiej mieć twardą walutę a nie EURO... Jak będzie drukował to EURUSD zleci jak kamień w wodę. Tak źle i tak niedobrze.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 16 maja 2018, 18:13

USA chce wciągnąć cały świat czy tylko UE, bo ja nie wiem czy to granie nie chodzi o UE teraz.
UE, Azja, USA czy one nie zaczeły jakiś czas temu między sobą konkurować?

Nie pytać się w czym. Bo chodzi o pieniądze.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 16 maja 2018, 18:16

Sory , postaram się pisać normalnie.Sebo wydaje mi się ,że USA chce zniszczyć Niemcy z tego samego powodu co Chiny , żeby nie byli zbyt silni.I z Japonią są w sojuszu przeciwko Chinom.
111.png

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 16 maja 2018, 18:22

Obrazek

Jedyne co mogą zrobić to obniżyć stopy i zrobić QE innej możliwości FED nie ma, ale gadać mogą bo to pod publikę. Przynajmniej shortują volatility (FED do tego oficjalnie się nawet przyznaje), co to za problem wydrukować 100MLD$ i shortować volatility ... Ehhh ten rynek to jest jeden wielki zdechły już pies widzę. Będą dokładali B$ do short volatility, aby oszukać algosy... do tego 10Y będą coraz wyżej, DXY coraz wyżej i coś się zderzy ze sobą.

O ile pierwsze dwa doły (lutowy i chyba marcowy) jak spadało to chyba FED się zagapił i nie sądził, że tak się stanie, o tyle teraz mam wrażenie, że pilnują każdego dnia. Najśmieszniejsze jest, że śledzę taki "mechanizm" geometric trading i każdy bounce wyżej large traderzy wyprzedają co tylko mogą, jeszcze od iluś tygodni nie wiedziałem, żeby large traderzy cokolwiek kupowali z optymizmem...

A tu jest nasz obiekt manipulacji aby pooszukiwać algosy. Jak ładnie leci ... Aż do zera pewnie może zleci :) Dziś to 2x pre-market ktoś to giga-shortował. Za pierwszym razem się nie udało, za drugim ... już udało zbić VIX o 6%.

Obrazek

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: rufi01 » 16 maja 2018, 19:12

Greg pisze:.. Coraz zabawniej z tą strefą EURO. Dane coraz gorsze, do tego ciekawe kiedy odezwie się Grecja znowu z bail-outem i problemami Deutsche Banku, Włochy już zaczęły, zaraz jeszcze Hiszpanii i Portugalii brakuje.
w strefie EURO faktycznie coś zaczyna być nie tak, w tym tygodniu ruchy na obligacjach są po kilka procent, nie śledziłem nigdy dokładnie rynku obligacji ale takie gwałtowne ruchy chyba nie powinny mieć miejsca np ITALY - 8,10%

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 16 maja 2018, 20:39

Na włoskich obligacjach rekordowy ruch od niepamiętnych czasów chyba ponad +6% jednego dnia ...

To jest ciekawe. Coraz mocniej gotuje się w kotle... Szalony Erdogan pójdzie na wojne z Izraelem jeszcze... A dopiero co USA przeniosło ambasadę do Jerozolimy...
TURKEY'S ERDOGAN SAYS WILL STAND BY PALESTINIANS WITH ALL RESOURCES, WILL NOT ALLOW ISRAEL TO STEAL JERUSALEM FROM THEM: RTRS

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 16 maja 2018, 21:40

Ja się dziwię, że te włoskie obligacje poleciały tylko do 2%. Z taką malarią, jaka panuje w finansach tego kraju, to te rentowności powinny być dwucyfrowe... Jakby co, to włoskie obligacje można szortować przez taki instrument IITB z giełdy w Londynie :)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 16 maja 2018, 21:58

Tomek pisze:Ja się dziwię, że te włoskie obligacje poleciały tylko do 2%. Z taką malarią, jaka panuje w finansach tego kraju, to te rentowności powinny być dwucyfrowe... Jakby co, to włoskie obligacje można szortować przez taki instrument IITB z giełdy w Londynie :)
Wyrównają się swojego czasu pewnie ... ECB zamknie kurek, bo partia rządząca nieprzychylna EU to się zacznie zabawa. W końcu TYLKO ECB kupuje włoskie obligacje. Nikt inny nawet nie chce ani 1dnego papiera...

Swoją drogą 3.10% ...

Obrazek

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 16 maja 2018, 22:07

Dzisiaj to chyba ropa pociągnęła rynek w górę (bondy i dollar szły w górę więc powinno lecieć w dół). Swoją drogą sentyment dla crude dalej mocno bullish. Negatywne newsy są szybko odrabiane a pozytywne od razu dzida w górę jak dzisiaj.
Ja mam subiektywne wrażenie że w najbliższych dniach zanurkujemy poniżej 2700 gdzies przynajmniej do 666 :)

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Makaron » 16 maja 2018, 22:17

Rozumiem że nadal cash w cenie? Bo zastanawiam się czy sprzedać URA...

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 17 maja 2018, 07:59

Znowu usd na minus , pewnie po południu będzie szedł w góre

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 17 maja 2018, 16:19

OPEX week ... nie może nic spaść do piątku włącznie ...

Ktoś o to zadba :

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 17 maja 2018, 16:23

Swoją drogą 85% wszystkich IPO w 2017 to spółki które grosza nie zarobiły a raczej wręcz przeciwnie.

Obrazek

Zablokowany