Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 21 gru 2018, 10:32

arku pisze:
21 gru 2018, 02:14
Jakiś czas temu HI-Crush Partners też był "perełką" fundamentalną z bardzo wysoka dywidendą i kosztował ok. 11 $.
Porównanie XOM z HCLP jest, lekko mówiąc, nie na miejscu :)

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: arku » 21 gru 2018, 10:43

nie porównuję spółek, tylko twierdzę że warto pomijać AT przy wejściu w inwestycję.
Choć jak napisałem każdy ma swoją strategię i rozumiem że niektórzy kupują pod AF i nie przejmują się bieżącą wyceną i spadkami kursu.
Tylko zwykle przy tej metodzie pojawiają się później pytania czy warto uśredniać itp.
Mi taka metoda nie odpowiada i staram się nie uśredniać pozycji która spada, bo nie czuję się z tym komfortowo.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 21 gru 2018, 11:21

arku pisze:
21 gru 2018, 10:43
nie porównuję spółek, tylko twierdzę że warto pomijać AT przy wejściu w inwestycję.
Chyba chciałeś napisać, że "NIE warto pomijać". Z tym się zgadzam. Kojarzy mi się jakieś badanie bankiera.pl, z którego wynikało, że najlepsze wyniki odnoszą inwestorzy łączący fundamenty+AT. Z drugiej strony to było chyba badanie czysto sondażowe, więc wypadałoby poszukać czegoś bardziej wiarygodnego.

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: arku » 21 gru 2018, 13:11

Rastignac pisze:
21 gru 2018, 11:21
arku pisze:
21 gru 2018, 10:43
nie porównuję spółek, tylko twierdzę że warto pomijać AT przy wejściu w inwestycję.
Chyba chciałeś napisać, że "NIE warto pomijać". Z tym się zgadzam. Kojarzy mi się jakieś badanie bankiera.pl, z którego wynikało, że najlepsze wyniki odnoszą inwestorzy łączący fundamenty+AT. Z drugiej strony to było chyba badanie czysto sondażowe, więc wypadałoby poszukać czegoś bardziej wiarygodnego.

oczywiście zabrakło słówka NIE :-)
zgadzam się że najlepsze jest połączenie AF z AT, najpierw filtrujemy wartościowe spółki wg. kryteriów AF a później według AT określamy moment wejścia w inwestycję.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 21 gru 2018, 14:40

Ostateczna estymata GDP QoQ na Q3 '18 wyniosła... 3.4%. Recesja jest już przesądzona. Ratuj się kto może!

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 21 gru 2018, 15:41

Ja myślę, że sporo nieporozumień w dyskusji wynika z tego, że ludzie używają tych pojęć wymiennie: krach, korekta, bessa, recesja. A to przecież nie są synonimy. Mamy korektę? Oczywiście, że tak. Mamy krach? Kwestia dyskusyjna. Mamy bessę? Nie. Mamy recesję? Nie.

Natomiast każda bessa była kiedyś korektą, to oczywiste, jednak nie każda bessa była tożsama z recesją, a nie każda recesja powodowała krach na giełdzie. Jest nawet taki stary żart, że patrząc wyłącznie na zachowanie się rynku można było przewidzieć dziewięć z pięciu ostatnich recesji :)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 21 gru 2018, 16:00

Dodajmy do tego "bear market". Ja piszę o recesji, bo, jak wynika z grafiki zamieszczonej przeze mnie wcześniej, od wielu lat nie było większych i dłuższych spadków na S&P 500 bez recesji w USA. Greg przewiduje recesję na Q1/Q2 '19, więc czekamy.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 21 gru 2018, 16:17

*WILLIAMS: FURTHER HIKES NOT A COMMITMENT OR A PROMISE *WILLIAMS: WE ATTUNED TO POSSIBILITY THAT OUTLOOK MAY CHANGE

Rynki lubią to, uwaga na szorty ;) Teraz najważniejsze czy rynki to kupią na dłuższy czas :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 21 gru 2018, 16:44

Ciekawie się robi.

Obrazek

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 21 gru 2018, 19:40

Ciekawa infografika Dammad. Jeżeli dobrze ją rozumiem, to wnioski raczej pozytywne z niej wynikają.

Coś temat ucichł w ogóle, już nikt nie pisze o spadkach. Chciałoby się powiedzieć, że może mamy właśnie dołek, ale ostatnio już kilka razy się wydawało, że jest dołek, a tu dalej lecieliśmy jak kamień w wodę.

Ale zobaczcie jeden istotny szczegół, znienawidzone już EEM spadają ostatnio naprawdę niewiele w porównaniu do US, czyli wykazują się ogromną siłą relatywną. Ja mam swoje pozycje na EEM na symoblicznym minusie pomimo tego, że wchodziłem już jakiś dłuższy czas temu. Wyczuwam zmianę trendu na EEM, jak tylko amerykanie odbiją to EEM wyjdzie górą z trendu spadkowego zapewne.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 21 gru 2018, 19:45

No właśnie też to widzę, że EM już wyhamowują spadki, a w branży coraz więcej mówi się o tym, żeby realokować od nowego roku kapitał z USA do EM. Od stycznia fundusze mają czystą kartę i sporo czasu, żeby się wykazać, więc po tej wyprzedaży z końcówki roku pewnie sporo gotówki będzie wolnej w kasie, którą w coś trzeba będzie włożyć. Skoro USA zaczynają zwalniać, a EM w tym roku zaliczyły przecenę o 20%, to czemu nie spróbować risk-on i nie zacząć podkupować w dołkach.

To poniżej z ostatnich trzech miesięcy, USA zleciało od październikowego szczytu o 16%, a EM w tym czasie o połowę mniej i się zatrzymało już w tamtym rejonach w jakimś trendzie bocznym. Wygląda jakby tam już za bardzo nie miał kto sprzedawać.

^SPX_^MSEM_chart.png

wies
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:09

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: wies » 21 gru 2018, 20:04

Zobaczcie analizy publikowane co tydzień-NIE jest to tak proste-WIELKIE DZIĘKI dla Grega,-https://goldpredict.com/archives/16841

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 21 gru 2018, 20:06

Zresztą nie tylko EEM wykazuje się dużą siłą, jedyny developed market w który wszedłem czyli DAX, też już symbolicznie spada w odpowiedzi na spadki w USA.

Aktualnie wygląda mi to trochę tak jakby w przyszłym roku SP500 miał iść bokiem, a to co najbardziej traciło w tym roku i było sponiewierane miało być liderem. Nie wierzę w krach, nic na to nie wskazuje mimo wszystko, zwłaszcza przy tej panice: https://ycharts.com/indicators/investor ... nt_bullish

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 21 gru 2018, 20:15

Jeśli Święty Mikołaj chciałby urządzić swój rajd, to ma ku temu świetną okazję. Spadki w tym miesiącu są brutalne ponad wszelką miarę. 13 % w 3 tygodnie robi wrażenie.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 21 gru 2018, 20:27

Ja w sumie jestem dość spokojny o to, że to odbije. Jedyne czego żałuję to tego, że w niektóre rzeczy wchodziłem zbyt szybko. Lepiej jednak czekać aż są prawdziwe oznaki odwrócenia trendu i stracić nawet część zysku niż pakować się w coś w trendzie spadkowym. Spadających noży lepiej nie łapać tylko czekać aż wbiją się w ziemię. :)

Zablokowany