Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 20 gru 2018, 20:31

Udało zamknąć się praktycznie na zero strata tylko 9 zł szczęście.

Rhett
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2018, 17:43

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rhett » 20 gru 2018, 20:39

Oj Kolego, Ty widzę trochę w gorącej wodzie kąpany jesteś :)
Widzisz byś poczekał jeszcze 10 min i byś już zarobił :)

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 20 gru 2018, 20:44

Nerwy są ogromne ale nie odpuszczam, udało mi się w międzyczasie ugrać następną transakcje na plus, i otworzylem nastepna na spadek na m1 nie wygląda zaciekawie ale na m5 już lepiej. Nerwy są masakryczne.Znowu syto na minus, ale sądzę że zamkne to jeszcze na plus.

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: arku » 20 gru 2018, 21:26

onufry pisze:....
Stary bez urazy ale zaśmiecasz tę wątek informując nas o każdej swojej transakcji. Może załóż swój wątek i prowadź tam coś w stylu dziennika transakcyjnego i kto będzie chciał wpadnie tam i skomentuje.
Natomiast czytając Twoje wpisy widzę straszny chaos i coś na kształt inwestycyjnego adhd :-) a ponieważ na dłuższą metę tak nie ujedziesz bo albo wyzerujesz konto, ale spalisz się emocjonalnie wiec dam Ci dobrą radę- dobierz tak wielkość pozycji żeby podchodzić do inwestycji bez emocji i włącz zarządzanie ryzykiem - czyli określ maksymalną akceptowalną stratę zanim otworzysz pozycję. Strategia "nie zamknę na stracie i przeczekam" to najprostsza droga do uwalenia konta.
Czytałem kiedyś dobrą radę doświadczonego tradera- "zarządzaj małym kontem tak jakbyś zarządzał milionowym", dzięki temu nabywasz doświadczenia i doskonalisz narzędzia które w przyszłości pomogą Ci naturalnie zarządzać większym portfelem.
Inwestowanie w stylu który aktualnie uprawiasz spowoduje że wykształcisz sobie nieprawidłowe nawyki które trudno będzie później wyeliminować.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Ryszard Wielkouch » 20 gru 2018, 21:35

Dzisiaj na topie jest sprzedaż złota i minerów na wzrostach. Jutro zobaczymy czy to miało sens ;)
Screenshot_2018-12-20 Money Flows Selling on Strength - Markets Data Center - WSJ com.png

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 20 gru 2018, 22:08

Formacja podwójnego topu zrealizowana 100%. Wypadałoby zrobić korektę do 2500-2530 czyli retest oporu poprzednio wsparcia. Bolinger przebity co sugeruje lekkie cofnięcie. 2530 też będzie oporem, dolne ograniczenie luki. 2530 to bardzo ważny poziom.
Załączniki
US5002xT.png

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 20 gru 2018, 22:11

Jak ktoś się nie boi i szuka czegoś na long-term to XOM jest znów w śmiesznej cenie poniżej $70, płacąc już 4,63% dywidendy. Jak ktoś nie kojarzy to tyle Exxon nie płacił od ponad 20 lat.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 20 gru 2018, 22:13

Tutaj panuje zbyt duży szum, to bardzo przeszkadza. O podwójnym topie i mojej koncepcji pisałem wiele stron temu. W tym wątku zaczyna się dziać jak w kolonialnym sklepie, schwarc mydło i powidło. Chaos to nie mój fun club.
Ja akurat nie działam na SP500 traktuję go tylko jako indykator. Główne pozycje to US100.
Pójście w złoto to akurat bez sensu. Przez 2Q zrobiło zaledwie 50$.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2018, 22:15 przez Gregory, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eranet » 20 gru 2018, 22:40

Napiszę tylko, że milczenie jest złotem...
Forum zaliczyło ostry zjazd jakościowo w ostatnim czasie, szkoda...

obserwator
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2018, 09:24

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: obserwator » 20 gru 2018, 22:42

Spojrzałem na XOM, na miesięcznym jest grubo pod 200MA i przechodzi w trend spadkowy. Do tego początek globalnej bessy + ropa która ma chodzić po około 20$ . Nie wiem czy to dobre rozwiązanie kupić tylko dlatego, że jest dywidenda. Kurs za jakiś czas będzie na 40$.

A spam tu co nie miara ostatnio.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 20 gru 2018, 22:49

To ja przypomnę może regulamin forum (zwłaszcza punkt numer dwa), a od jutra zacznę usuwać konta osób, którego go nie przestrzegają.


Aby wszystkim żyło się lepiej, od dnia 07.06.2018 r. możliwości publikowania postów na forum pozbawiane będą osoby:

1. Piszące rażąco niepoprawną składnią i gramatyką, bez stosowania znaków interpunkcyjnych i małych oraz wielkich liter
2. Piszące posty, które nie wnoszą żadnej wartości, ani nie przekazują żadnych informacji czy nie formułują żadnych opinii
3. Piszące posty atakujące drugą osobę lub odnoszące się bezpośrednio do drugiej osoby w sposób obraźliwy
4. Piszące informacje rażąco niepoprawne i wprowadzające w błąd, które wyczerpują znamiona tzw. fake news
5. Wszystkie inne osoby, które w sposób uporczywy i długotrwały piszą posty odbiegające od głównego wątku danego tematu

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 20 gru 2018, 22:49

obserwator pisze:Spojrzałem na XOM, na miesięcznym jest grubo pod 200MA i przechodzi w trend spadkowy. Do tego początek globalnej bessy + ropa która ma chodzić po około 20$ . Nie wiem czy to dobre rozwiązanie kupić tylko dlatego, że jest dywidenda.
Racja! Nigdy nie kupuje się czegoś, bo płaci dywidendę. Kupuje się, bo jest fundamentalnie tanie. A taki jest XOM dzisiaj.
obserwator pisze:Kurs za jakiś czas będzie na 40$.
Być może. Wtedy też będzie jeszcze grubiej pod 200 MA. Mam kupować jak jest grubo powyżej? A co do bessy i ropy po $20 to ja takich zdolności jasnowidza nie mam.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 20 gru 2018, 22:54

Ryszard Wielkouch pisze:Dzisiaj na topie jest sprzedaż złota i minerów na wzrostach. Jutro zobaczymy czy to miało sens ;)
Dzieki Ryszardzie, ja od wczoraj podbieram szorta na spółki wydobywcze.

XOM to rewelacja, ten kto wie ten cały czas dokupuje i nie pyta głupio. Jeszcze jest Schlumberg wypłaca piszę z głowy ponad 5% chyba. Ropa czy będzie po 50$ czy 30$ czy 20$ tego nikt nie wie, głupie czekanie. No ale tak jest jak niektórzy co wyżej patrzą tylko na AT.

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Marek » 20 gru 2018, 23:58

Tomek, w Twoim przypomnieniu na temat regulaminu forum (moim zdaniem bardzo słuszne) wdarła się literówka ("datówka" lub "cyfrówka") w dacie 07.06.2018. "Datówka" lub "cyfrówka" to trochę nie po polsku, ale proszę o wyrozumiałość...pozdrawiam i dziękuję za stworzenie najlepszego w Polsce portalu/forum o inwestycjach!

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: arku » 21 gru 2018, 02:14

sebo pisze:
Ryszard Wielkouch pisze:Dzisiaj na topie jest sprzedaż złota i minerów na wzrostach. Jutro zobaczymy czy to miało sens ;)
Dzieki Ryszardzie, ja od wczoraj podbieram szorta na spółki wydobywcze.

XOM to rewelacja, ten kto wie ten cały czas dokupuje i nie pyta głupio. Jeszcze jest Schlumberg wypłaca piszę z głowy ponad 5% chyba. Ropa czy będzie po 50$ czy 30$ czy 20$ tego nikt nie wie, głupie czekanie. No ale tak jest jak niektórzy co wyżej patrzą tylko na AT.
Jakiś czas temu HI-Crush Partners też był "perełką" fundamentalną z bardzo wysoka dywidendą i kosztował ok. 11 $. Technika pokazywała wtedy że trend jest mocno spadkowy i nie należy tego tykać. Dziś jest po 3,6. Zatem nie negowałbym wskazań techniki, zresztą wszystko zależy jaki kto ma styl inwestowania - ja osobiście preferuję AT i nie czułbym się komfortowo trzymając w portfelu z duża stratą walor będący w mocnym trendzie spadkowym, ciesząc się że mogę go tanio uśrednić :-)
Na bazie techniki wczoraj podkupiłem HCPL po 3,6 licząc na obronę historycznych minimów, ale mimo że jest tanio nie zamierzam go trzymać jeśli nie odbije z tego poziomu - jeśli na zamknięciu tygodnia pogłębi dołki i zamknie się na minimach wywalę go z mała stratą.

Co do XOM to jeśli nie zatrzyma się na poziomie 67 to poleci co najmniej na 55-56 i dopiero tam zastanawiałbym się czy nie próbować go podkupić. jeśli przebije to wsparcie otwiera drogę do spadków w okolice 30.
Za chwilę jeśli rzeczywiście spadki się rozkręcą takich okazyjnych "perełek" będzie znacznie więcej, oczywiście jeśli zakładać że bessy nie będzie dzisiejsze wyceny mogą być okazją.

Zablokowany