Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 06 gru 2018, 10:07

DAX - 2% ciekawie się robi, albo mamy ostateczne trzepanie słabych rąk przed wyjściem up, bądź zapowiadającą się katastrofę :)

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 06 gru 2018, 10:28

Sądzisz że będzie up. A co z tymi którzy dostali info o uzupełnieniu kapitału? Takie info może się rozlać na forach jak dżuma czyli ratuj się kto może.
Poza tym wygląda że będą chcieli trzeci raz zapukać do 2600 i tym razem chyba otworzą te drzwi.
mamy zanegowaną formację podwójnego dołka i jednocześnie utworzyli formację podwójnego topu i próbują ją zrealizować.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Tomek » 06 gru 2018, 10:48

Tak tylko, żeby nabrać trochę dystansu:

1. Recesja to dwa kwartały pod rząd ujemnego wzrostu PKB. Dzisiaj PKB w USA rośnie jak na drożdżach i daleko mu do ujemnego.
2. Od czasu założenia tego wątku, czyli od 6 lutego 2018 roku, S&P 500 najpierw wzrósł, potem spadł i teraz znajduje się dokładnie w tym samym miejscu, co na początku roku.
3. Jeśli liczyć pesymistycznie od ostatniego szczytu, to okazuje się, że S&P 500 spadł ledwie o 9%, co nie spełnia jeszcze nawet w ogóle definicji korekty.

Tak więc pogłoski o recesji, krachu, bessie i tak dalej, są chyba póki co mocno przesadzone :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 06 gru 2018, 10:50

Moim zdaniem, nie jest istotne jak się to nazywa, tripple top, tripple bottom, ważny jest trading range i czas jaki się w nim znajdują. Na jego podstawie wiem 2 fakty.

1. Siedzą tutaj długo, więc stworzyli bazę pod silnych ruch.
2. Dopóki siedzą pomiędzy 2600-2820 nie wiemy w którym kierunku wyjdą.

Cała reszta to hipotezy, emocje, zasłony dymne, etc.

Czy za pół roku, rok będziemy niżej? Uważam, że tak i jest to bardzo prawdopodobne.

Czy za miesiąc, trzy możemy być wyżej? Tak, bo wystarczy, że wyjdą w górę powodując euforię, fomo i pójdą na test topów.

Czy możemy mieć silne spadki za chwilę? Tak, bo wystarczy, że wyjdą dołem i spowodują panikę.

Czy po zrobieniu SOW możemy wrócić up na dead cat bounce? Tak, bo jakieś odreagowanie będzie, choć nie wiadomo jak silne.

Po prostu cierpliwości i trzeba czekać, aż się określą, nie ma co gdybać, bo tyle zmiennych, że koniec.

Skupiajmy się na faktach. Nic tutaj od nas nie zależy. Należy się podczepić po prostu pod kierunek gracza kompozytowego (SM, grubasa, zwał jak zwał)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2018, 10:52 przez dammad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 06 gru 2018, 10:51

Tomek pisze:Tak tylko, żeby nabrać trochę dystansu:

1. Recesja to dwa kwartały pod rząd ujemnego wzrostu PKB. Dzisiaj PKB w USA rośnie jak na drożdżach i daleko mu do ujemnego.
2. Od czasu założenia tego wątku, czyli od 6 lutego 2018 roku, S&P 500 najpierw wzrósł, potem spadł i teraz znajduje się dokładnie w tym samym miejscu, co na początku roku.
3. Jeśli liczyć pesymistycznie od ostatniego szczytu, to okazuje się, że S&P 500 spadł ledwie o 9%, co nie spełnia jeszcze nawet w ogóle definicji korekty.

Tak więc pogłoski o recesji, krachu, bessie i tak dalej, są chyba póki co mocno przesadzone :)
Do oficjalnej recesji daleko to prawda, ale kłopoty mogą się pojawić znacznie szybciej na horyzoncie.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 06 gru 2018, 11:05

Zapinać pasy. US10y - 5,5%

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 06 gru 2018, 11:14

Niech robią co chcą :P Obstawiony jestem, dziś jest moment, aby obserwować, a nie podejmować decyzję w emocjach :)

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: jfd » 06 gru 2018, 11:20

dammad pisze:Niech robią co chcą :P Obstawiony jestem, dziś jest moment, aby obserwować, a nie podejmować decyzję w emocjach :)
W sumie to właśnie jesteśmy na tym 2650 :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 06 gru 2018, 11:43

Obserwujcie dziś/jutro czy w tej strefie nie robią małej aku/testu tego UHV z całej akumulacji, jeśli będą oznaki siły (nie przebiją silnie denka) to potencjalnie to może być dołek na dłuższy czas i zaczniemy się wspinać pod topy.

Obrazek

W przypadku silnego wybicia strefy nie ma zmiłuj, kierunek w dół.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 06 gru 2018, 11:51

Jednak jeśli góra to w tym momencie mamy tworzone LOW, po wytrzepaniu wszystkich dlatego trzymam palec na spuście. A jak zejdą w dól to siedzę wygodnie i popcorn w dłonie ;)

Salvo
Posty: 28
Rejestracja: 14 lis 2018, 12:10
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Salvo » 06 gru 2018, 12:30

dammad pisze:......Skupiajmy się na faktach. Nic tutaj od nas nie zależy. Należy się podczepić po prostu pod kierunek gracza kompozytowego (SM, grubasa, zwał jak zwał)
Fakty na dziś są takie - SPX chodzi odwrotnie skorelowany z obligacjami
(wykres SPX odrócona skala).
Obrazek

Obligacje po wzroście wyrysowały ładnego Bearish Bat-a, wskaźniki dywergują - dobry czas na korektę, przed dalszymi wzrostami
Obrazek

Teraz już wiecie co zrobi SPX?

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 06 gru 2018, 13:05

To, że pasuje układ harmoniczny i wskaźniki nic nie znaczy. Mogą go w każdej chwili zanegować, więc nie możesz mówić, że wiesz co zrobią :) To twoja subiektywna opinia tak jak każdego innego uczestnika rynku, który coś rysuje na wykresach. A czy tak będzie czy nie to zdecyduje po prostu rynek z takich czy innych powodów.

Zresztą metodologia jest różna, ważne są wnioski i łączenie elementów.

A propo obligów. Ogólnie pisałem, że zasady gry się zmieniły i dawne korelacje w ostatnich miesiącach czy latach nie chodzą tak jak wcześniej, więc ostrożnie z tym.

Salvo
Posty: 28
Rejestracja: 14 lis 2018, 12:10
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Salvo » 06 gru 2018, 13:43

dammad pisze:To, że pasuje układ harmoniczny i wskaźniki nic nie znaczy. Mogą go w każdej chwili zanegować, więc nie możesz mówić, że wiesz co zrobią :) To twoja subiektywna opinia tak jak każdego innego uczestnika rynku, który coś rysuje na wykresach. A czy tak będzie czy nie to zdecyduje po prostu rynek z takich czy innych powodów.
Straciłeś pazur.
Co to za uwaga: subiektywna ocena, zadecyduje rynek, wszystko może się zanegować itp.
Jasne, że to moja subiektywna opinia i chciałem ją Wam pokazać. Każdy może mieć swoją. Niektórzy mają nawet trzy : wzrośnie, albo spadnie ewentualnie boczniak.

dammad pisze:A propo obligów. Ogólnie pisałem, że zasady gry się zmieniły i dawne korelacje w ostatnich miesiącach czy latach nie chodzą tak jak wcześniej, więc ostrożnie z tym.
Ja korelację widzę, dołączyłem wykres. Ostrożnie z tym ?

Salvo
Posty: 28
Rejestracja: 14 lis 2018, 12:10
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Salvo » 06 gru 2018, 13:56

Kris pisze:Salvo nikt Ciebie nie krytykuje ! rozmawiamy. A opinia to nie jest ekspertyza i z reguły Zawsze jest subiektywna.
Też o tym wspomniałem, więc chyba to nie do mnie uwaga .

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 06 gru 2018, 14:04

Niedźwiedzie nie gubią pazurów :)

Ponieważ czyta to wiele osób, większość z nich nie jest doświadczona, a twój post miał jasną i czytelną sugestię z pytaniem dokąd zmierza SPX - W GÓRĘ.

A to NIEprawda.

Tak MOŻE być i nie ma z tym nic wspólnego to, że wyrysowałeś sobie układ, czy, że ja sobie wyrysowałem strefę, czy, że ktoś coś tam.

Decydują Panowie, którzy rozgrywają dane kampanie i jeśli silniejszy gracz na rynku zdecyduje, że schodzimy na dół - to tak będzie i twój układ się rozsypie w ciągu jednej sesji.

Każdy podejmuje decyzje samodzielnie, w tym również osoby, które to czytają, ale nie sugeruj czegoś takiego, bo zwyczajnie to zwykłe kreski i wskaźniki, a to prosta droga do straty kapitału dla niedoświadczonych osób.

Zablokowany