Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Hermetic » 23 lis 2018, 21:46

Ciekawe, że w 2008, 700 miliardów dolarów bail-out uchwalone przez Kongres w USA, wystarczyło tylko na 2 godziny żeby giełdy trochę poszły w górę, a później znowu wszystko leciało w dół z prędkością światła. 700 miliardów dolarów i 2 godziny...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 lis 2018, 23:46

Nie czytam go takze nie wiem...

Milop84
Posty: 56
Rejestracja: 21 paź 2018, 12:37

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Milop84 » 24 lis 2018, 08:48

Rastignac jeśli naprawdę wierzysz w informacje z main streemow to jesteś niczym owca prowadzona na rzez. Zmienisz zdanie gdy przyjdzie break the ice ?

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Besso » 24 lis 2018, 11:48

zabawnie się czyta tę dyskusję. szczególnie obrońców Grega z argumentacją w stylu "nie krytykuj, bo sam lepiej nie zrobisz!" (wyprzedzając pytanie "niby kto tak powiedział?!" doprecyzuję, że chodzi mi o główny wydźwięk Waszych wypowiedzi, nie dosłowny tekst). konstruktywna krytyka jest zawsze wskazana i pcha dyskusję dalej, a widzę, że większość woli się tutaj lizać po ogonkach i paradoksalnie to Wy możecie skończyć z płaczem za parę miesięcy, jak ten ananas shortujący gaz. nie widzicie argumentów drugiej strony albo je od razu deprecjonujecie - to jest galopujący confirmation bias. ja jak pewnie większość 'opozycji' czytam wątek z zaciekawieniem, ale przepuszczam go przez gruby filtr i myślę, że mamy świadomość obecnej sytuacji na giełdzie i jesteśmy też przygotowani na Waszą wizję bessy/krachu. na razie fakty są takie, że mamy do czynienia z korektą

btw. nie rozumiem pisania w emocjach i obrażania. sugeruję najpierw ochłonąć, a później złapać za klawiaturę, by utrzymać poziom przyzwoitości

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 24 lis 2018, 12:40

Besso pisze:większość woli się tutaj lizać po ogonkach
Made my day! Dzięki Besso :)

Dużo fajnych grafik w tym tygodniu, polecam zwrócić uwagę na Włochy: https://www.facebook.com/24653037268294 ... 6664655653

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Petrus » 24 lis 2018, 13:08

Panowie nie ma co się kłócić. Każdy ma prawo do wyrażenia swojego spojrzenia na rynek dla jednego jest to nie na rękę dla innego ok. Ja lubię czytać wasze opinie gdzie jest przedstawiona analiza poparta wykresami danymi itd. Nie chciałbym żeby to forum było takim dziadostwem jak na bankierzy czy innych. Rynek i tak zrobi po swojemu- nasz wszystkich cel to na nim zarabiać. I jeszcze raz podkreślę kiwac tych grubasow siedzących w marmurach.

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 24 lis 2018, 13:28

Greg pisze:A Francji 50,2 ...

A tu macie jak firmy zaczynaja się ratować (tną ceny ... i wiecie co? G..wno to pomoże...)

Obrazek

Obrazek

efekt drogiego dolara
jak fed bedzie podwyzszal te stopy to sami sobie zrobia kuku, beda mieli deflacje
dodac do tego taniejace ceny ropy
drogi dolar, kryzys jak sie patrzy

fed prowokuje kryzys

tesla przy taniejacych cenach ropy jest skazana na porazke

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 24 lis 2018, 14:24

Czyścimy zatem forum...

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 24 lis 2018, 14:28

eleste pisze:
Rastignac pisze:Black Friday i XOM, CVX, RDSA po przecenach.
Zakładasz odbicie na ropie na tych 50$? Bo ja jak patrzę gdzie co jest to bardziej się skłaniam do wersji Grega, że ropa powinna już na 40 zjeżdżać. A że ostatnie wydarzenia potwierdziły słowa gospodarza tematu, że ropa leci pionowo to nie wiem czy uda się wyłapać jakieś odbicie

Poniżej dla przykładu RJA vs CL

Obrazek

ropa ma to do siebie ze zjezdza pionowo
50 to support, mozemy zejsc nizej nie wiem, 48 moze i nizej, a mozemy wrocic do rownowagi okolo 60sciu
na 2 babka wrozyla :)

w kazdym razie ten wzrost wydobycia w usa jest naciagany, nie mowie ze to sciema, ale firmy sa bardzo zadluzone, przy cenie 75 juz byly
a teraz to juz w ogole

dowod, raport z padziernika, przy lokalnym szczycie ceny za ropy
http://ieefa.org/wp-content/uploads/201 ... r-2018.pdf



jesli chodiz o rope to bym sie zastanwoil nad cena dolara, jesli beda perspektywy do spakdow na dolarze, ropa odbije
Ostatnio zmieniony 24 lis 2018, 14:44 przez Martin78, łącznie zmieniany 4 razy.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 24 lis 2018, 14:33

Następnym razem to coś konstruktywnego prosimy ... A jak ktoś nie lubi czarodziei, to wcale nie trzeba przebywać...

Podsumowanie ogólne dostępne będzie za ok 2-3tyg

Podsumowanie szczegółowe z całą analizą zapraszam na PM też za około 4tyg. Osoby wnoszące największy wkład i są zarejestrowane w merytoryczną dyskusję dostaną prywatnie pełną analizę cyklu i tych topów oraz określenia 4Q.

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 24 lis 2018, 16:03

a propo koleracji miedzy gieldami a cena ropy:
https://www.zerohedge.com/news/2018-11- ... y-continue

moj PRAWDOPODOBNY scenariusz nadal obowiazuje
czyli

g20, zlagodzenie napiec miedzy usa i chinami
dogadanie sie w UE co do brexitu, italy itd
euro w gore, dolar w dol

ewentualne zastopowanie podwyzek stop, chociaz na to szanse sa mniejsze (75% szans, wedle us analitykow)

i mamy techniczne i fundmentalne odbicie z tego double bottom na S&P 500 i lecimy na 3000
commodities UP
dolar DOWN
ROPA UP (6 grudnia spotkanie opec i wielce prawdopodobne (zapowiadane) obciecie produkcji)

no ale do tego czasu mozemy troche spasc, w okolice 40-50
by potem MEGA odbic do nawet okolic 60, a w przyszlym roku 80siat
tuz przed sezonem lub w sezonie letnim niezle odbija, gdy rafinerie beda robic benzyne na wakacje
obecnie to mam tez naturlane, sezonowe spowolnienie spowodowane mniejszym zuzyciem ropy


a co do kryzysu, czy wydaje wam sie ze o obecnym kryzysie ludziska zostana poinformowani?
w 87 bylo zaskoczenie, w 2008 tez
no a teraz wszystko sie zmienilo i zostaniemy poinformowani za wczasu?? :)
prasa trabi, ze nawet zwykly kowalski wie juz o recesji o kryzysie itd i predzej bedzie szortowal niz wejdzie w longi
czy naprawde uwazacie ze to takie proste?

ulica ma zostac zawsze wystrychnieta na dudka, podstawowa zasada :) jak wieloryby maja sprzedawac skoro ulica tez sprzedaje? to nie ma sensu :)


moim zdaniem potrzebny jest jakis triger, a oni beda hosse przeciagac ile tylko moga
i na samym koncu przed zjazdme bedzie naprawde ostry rajd w gore

tak jest zawsze przed odwrotkami, czy to z dolkow czy szczytow, mielismy cos takiego?? :)

fundamenty to jedno, spekulacja to 2, gieldy indeksy wyceny sa czesto irracjonalne, wiec wzrosty tez beda irracjonalne i to jeszcze PRAWDOPODOBNIE przed nami


a za 3 tyg to juz bedzie wszystko jasne :)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2018, 16:45 przez Martin78, łącznie zmieniany 3 razy.

WhyNot
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: WhyNot » 24 lis 2018, 16:39

Czy spowolnienie nie odbije się znacząco na Deutche bank? Czy ten bank przeżyje ten cykl? System bankowy jest napięty jak baranie jaja. Każdy spadek udzielanych kredytów potęguje osłabienie makroekonomiczne. Mam wrażenie że obecnie banki ratują się jak mogą gdyż żaden z nich nie chce być tym pierwszym. Ten Getin to taki stres test.

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: domi » 24 lis 2018, 16:54

Dolar wcale nie musi iść w dół. Jeżeli cena ropy spadła, a kraje takie jak Arabia budżet spinają przy wyższych cenach ropy, to naturalna rzeczą będzie zwiększanie produkcji aby zgarnąć jak najwięcej $. Jest jeszcze kolejny czynnik za $ w tym roku https://m.bankier.pl/wiadomosc/Rozpocza ... 27944.html
Banki mają obowiązek pokazać swoją ekspozycję na dolara co znowu spowodować może większe zapotrzebowanie na tą walutę.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 24 lis 2018, 17:29

WhyNot pisze:Czy spowolnienie nie odbije się znacząco na Deutche bank? Czy ten bank przeżyje ten cykl? System bankowy jest napięty jak baranie jaja. Każdy spadek udzielanych kredytów potęguje osłabienie makroekonomiczne. Mam wrażenie że obecnie banki ratują się jak mogą gdyż żaden z nich nie chce być tym pierwszym. Ten Getin to taki stres test.
Dokładnie tak jak piszesz. DB to trup, ale również Goldman ma coraz większe problemy. Jutro w prasówce będzie o tym parę słów. Myślę, że nasz Getin to pikuś przy skali powiązań DB, ekspozycji na dług np. Włoch, korporacji itd.

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Makaron » 24 lis 2018, 17:39

dammad pisze:Myślę, że nasz Getin to pikuś przy skali powiązań DB, ekspozycji na dług np. Włoch, korporacji itd.
Czy DB aby nie jest za wieki aby upaść? Za DB stoją przecież całe Niemcy i ich nadwyżka budżetowa. Po za tym jest jeszcze ECB, który może chojną ręką wspomóc problemy banku.

Zablokowany