Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Petrus » 22 lis 2018, 18:04

Greg napiszę tak trafiłem na ten portal przez przypadek mniej niż rok temu. Wiedzę jako zdobyłem dzieki temu portalowi a w szczególności twojej osobie nie zdobylbym na żadnym szkoleniu. Chylę czoło. Gratulacje Greg. Wiedza nie do podważenia. Miło było by się kiedy spotkać w realu na jakim seminarium, konferencji. Perfect Job.

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Besso » 22 lis 2018, 18:57

ale hola holaa, rok szkolny jeszcze się nie skończył, a Wy już podchodzicie do nauczyciela z dyplomem, dziękujecie i jep wakacje (że już wszystko potwierdzone, że już na bank bessa, że może zaraz crash)
wszystko jest możliwe, nawet i nowy rekord SP 500 w Q1 2019 roku, czego wszystkim maratończykom życzę
usiądzmy jeszcze wszyscy do ławek i policzmy:
maksimum SP500 (18-09-21) 2 940,11
minimum 2 612,68 (18-10-29)
-10% = 2646,10

dopiero zaczęła się korekta

(piszę to trochę z przymrużeniem oka i oczywiście też jestem fanem wiedzy Grego, ale ja jeszcze poczekam z pokłonem za zdolności przewidywania)

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Petrus » 22 lis 2018, 19:00

Najważniejsze żebyśmy wszyscy na tym rynku zarabiali i kiwali tych wielkich rekinów. Którzy chcą nas oskubać że wszystkiego.

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 22 lis 2018, 22:18

Greg pisze:Nie potrwa to dzień ani dwa, ale bear market to już mogę Wam powiedzieć to krzykną oficjalnie w 2019, choć wytypowaliśmy 2Q2019, a nawet zawężone to zostało do 1Q/2Q2019

Alior mi przysyła bardzo fajne wiadomości (cytuje SMSa dokładnie). Niech Wam da do myślenia co się dzieje i czy nasze banki nie potrzebują już USD...
Nowa oferta lokat USD - 3 okresy lokowania (3,6 i 12 mies.) Nawet 3% (lokata > 50000USD). O szczegóły zapytaj ...

banki zawsze staraja sie wych#@ klienta

dollar jest on highs! niech nawet dadza i 4% na rok, jak dolar zleci o 5% to bedzie nadal atrakcyjnie, nie??

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 22 lis 2018, 22:57

Greg pisze:Nie, bo jak FED obetnie stopy to wyssie kapitał z całego świata do USD...

Tak samo jak robił rate hikes to DXY z high zrobił się low (odwrotnie)
Tak jak zrobi rate cuts to z DXY low zrobi się DXY high...

Jeszcze raz :
Crude & Credit Crash, Stocks Slide As Bonds See Best Week In 19 Months
Obrazek

nie przez obcinanie stop, ale przez poprzednie podwyzki stop i zapowiadane kolejne kapital byl wysysane do dolara


swoja droga dolar jest na maximach... wiec oslabienie wielce prawdopodobne
niech tylko nie podwyzsza stop w grudniu (bo te sa w cenach)
juz nawet nie mowie zeby obcieli w przyszlosci, ale zeby nie podwyzszali
to
DOLAR SIE OSLABI!

wysysanie zostanie zatrzymane wlasnie przez obnizke (nie podwyzszanie) a nie na odwrot


gieldy odbija (kryzys odwolany)
surowce up (ropa)

preludnium to deal z chinami (patrz g20 za pare dni)

jako ze tez zauwazylem ze to rynek przepowiada wydarzenia
z wykresu mozna czytac czy grozi nam wojna, katastrofa kryzys

to ja widze na wykresie to co napsialem

na spx zahaczone double bottom

i mamy powrot na szczyty,
wszystko pieknie sie zgrywa z prawdopodobnymi wydarzeniami :)

czego wszystkim zycze, bo sie zapakowalem w longi spx za 2632 bo stratach na ropie, bo liczylem na wczesniejsze odbicie


"no zasadniczo to strach jest"

a propo ropy :)

kryzys poprzedzaly wysokie ceny ropy
a teraz ceny spadly, wiec hola, cos nie tak
albo kryzys odwolany, albo ropa nie powinna zleciec
no albo albo :)

skoro kryzys odwolany, no to piekne odbicie z tego double bottom
i ropa dopiero zacznie rosnac

Rysiek
Posty: 75
Rejestracja: 13 paź 2017, 19:53

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rysiek » 22 lis 2018, 23:44

My mamy teraz analogie z .com bubble, gdzie był high dxy i wtedy ceny ropy zgrywały się mniej wiecej ze spadkami z sp500, a nie z 2008r. gdzie był weak DXY i ropa faktycznie leciała w kosmos.

Obniżka stóp przez FED spowoduje panikę i ucieczkę do USD bo to będzie jasny sygnał, że jest źle a nie jak dotychczas głosił FED, że economy is strong. Dlatego USD się na kryzysie nie osłabi tylko umocni.

Kryzys nie jest zażegnany bo niby czym? akcja kredytowa nie została włączona tylko nadal jest ograniczana. Bez dodatkowej kasy gospodarka nie będzie hulała.

To double bottom każdy widzi dlatego giełda może iść równie dobrze w dół.

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 23 lis 2018, 00:09

fed stopujac podwyzki nie mowi ze jest zle

to bedzie kwestia przyszlosci, cos w stylu nie podwyzszamy stop z obawy o wzrost w przyszlosci, uznajemy ze obecne stopy sa ok, bedziemy obserwowac, gospodarka jest w bardzo dobrej formie ale widzimy ryzyko deflacyjne albo ryzyko zmniejszenia konsumpcji itd itp

poza tym ropa spadla i to znacznie, dolar sie umocnil, a to oznacza spadek cen, mniejsza inflacje (deflacje) spadek konkurencyjnosci
to wyzsze stopy w tej sytuacji doprowadzilyby do kryzysu

poza tym fed sygnalizowal ze podwyzki moga byc chwilowe, i ze w 2019 moze byc odwrot

a w ogole dolar jest DROGI
a zasada jest taka ze nie kupujemy na gorkach :)

reke dam sobie uciac, ze w przypadku obnizki stop dolar sie NIE umocni a spadnie,
kasa wroci na gielde i w surowce (dolki, wiec tanio, a tanie sie kupuje) a nie w dolara (drogi) za ktorego zaplaca nizsze odsetki
Ostatnio zmieniony 23 lis 2018, 00:44 przez Martin78, łącznie zmieniany 1 raz.

obserwator
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2018, 09:24

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: obserwator » 23 lis 2018, 00:41

Tak mi się rzuciło w oczy. Czysto technicznie mamy bardzo dobrze wykształcone dwa ramiona do zrobienia z tego RGRa . Oznaczałoby to jeszcze test 2860 przed ostatecznym zjazdem. A dalej idealnie do linii trendu i re-test linii szyi formacji od dołu. No ale to tylko takie gdybanie :)

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 lis 2018, 00:57

Patrzcie jakie fachowe porównania zaczynają się pojawiać ... (nie, że Was nie uprzedzałem)... I to bloomberg tak porównuje Appla do Nokii :P

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 lis 2018, 00:59

Martin78 pisze:reke dam sobie uciac, ze w przypadku obnizki stop dolar sie NIE umocni a spadnie,
kasa wroci na gielde i w surowce (dolki, wiec tanio, a tanie sie kupuje) a nie w dolara (drogi) za ktorego zaplaca nizsze odsetki
No to mogę się z Tobą nawet założyć...

Jak podwyższali stopy to odziwo dolar zaczął tanieć tak apropos... Jak to zatem skomentujesz dlaczego tak się stało??? Dolar spadł z indeksu 103 na 88 po wielu podwyżkach stóp? Wyjaśnisz dlaczego?

PS : Nie pisz takich bzdur, bo jeszcze ktoś w to uwierzy...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 lis 2018, 01:12

Rysiek pisze:My mamy teraz analogie z .com bubble, gdzie był high dxy i wtedy ceny ropy zgrywały się mniej wiecej ze spadkami z sp500, a nie z 2008r. gdzie był weak DXY i ropa faktycznie leciała w kosmos.

Obniżka stóp przez FED spowoduje panikę i ucieczkę do USD bo to będzie jasny sygnał, że jest źle a nie jak dotychczas głosił FED, że economy is strong. Dlatego USD się na kryzysie nie osłabi tylko umocni.

Kryzys nie jest zażegnany bo niby czym? akcja kredytowa nie została włączona tylko nadal jest ograniczana. Bez dodatkowej kasy gospodarka nie będzie hulała.

To double bottom każdy widzi dlatego giełda może iść równie dobrze w dół.
Dokładnie w 100%. Nic dodać nic ująć... Gratulacje Rysiek.

Gdy FED zetnie stopy to będzie objaw, że gospodarka jest tak słaba, że ratuj się kto może wszyscy zapitalamy do $... A $ będzie bardzo mało w obiegu to panika nakręci jego cenę... Tak to zawsze się kończy.

Odbierałem kolejną partię $ ze 2 dni temu ... 7 dni musiałem czekać... SIEDEM DNI...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 23 lis 2018, 01:43

Kto wytłumaczy dlaczego gdy FED podwyższa stopy to indeks dolara spada zamiast rosnąć (do pewnego czasu i co jest tym czasem)????????? Pytanie za 100pkt na myślenie...

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 23 lis 2018, 02:05

Greg pisze:
Martin78 pisze:reke dam sobie uciac, ze w przypadku obnizki stop dolar sie NIE umocni a spadnie,
kasa wroci na gielde i w surowce (dolki, wiec tanio, a tanie sie kupuje) a nie w dolara (drogi) za ktorego zaplaca nizsze odsetki
No to mogę się z Tobą nawet założyć...

Jak podwyższali stopy to odziwo dolar zaczął tanieć tak apropos... Jak to zatem skomentujesz dlaczego tak się stało??? Dolar spadł z indeksu 103 na 88 po wielu podwyżkach stóp? Wyjaśnisz dlaczego?

PS : Nie pisz takich bzdur, bo jeszcze ktoś w to uwierzy...
po pierwsze, na index dolara ma najwiekszy wplyw strefa euro, cala masa roznych kryzysow ktore majtaly (euro)dolarem

po 2, dolar gdy zaczely sie podwyzki fedu byl juz i tak bardzo drogi, zerknij i sprawdz na edka 2015 2016
stad nie bylo widac jakiegos znacznego umocnienia gdy podwyzki nadeszly
bo edek juz szorowal po srednio terminowym dnie

po trzecie na emerging markets stopy byly wyzsze niz teraz (patrz chociazby POLSKA), stad dolar siedzial sobie spokojnie na tych rynkach windujac te lokalne waluty (obnizajac swoj index) i ani myslal lakomic sie na te ochlapy ktore fed zaserwowal.
sytuacja gospodarcza byla tam tez lepsza i perspektywiczna (EM) (co tu szukac daleko, np POLSKA, patrz na cene dolara wtedy i stopy procentowe)
takze powolny wzrost stop z zera nie zachecil do ucieczki z gield czy EM do dolara, bo lepiej bylo nadal siedziec na gieldach ktore dobrze sobie radzily czy w Em niz ladowac sie w dolara dla nedznych odsetek :)

stad wtedy nie bylo widac reakcji!


na dolara maja wplyw nie tylko stopy procentowe stad nie jest to jakos specjalnie skolerowane bezposrednio ze stopami
zwykly kryzysik w euro potrafi wywindowac dolara, pomijajac stopy czy sytuacje na gieldach swiatowych czy sytuacje na rykach EM


DODATKOWO spadki na rynkach powoduja ucieczke z aktywow w pieniadz i podnosza wartosc dolara, to tez jest jeden z istotnych czynnikow

generlanie za duzo tych czynnikow

ALE

rynek zawsze czeka na jakis impuls zeby zmienic kierunek
jestesmy na gorce z dolarem (po ucieczcce z EM i gield) i w dolku z gieldami
wstrzymanie sie z podwyzkami lub obnizka
bedzie tym wlasnie impulsem do wzrostu (do powrotu wzrostow) na gieldach a tym samym do spadkow dolara

ale spokojnie, poczekajcie do 1 komunikatu fedu o niepodwyzszaniu albo o obnizce i zobaczymy kto mial racje :)
reke sobie dam uciac, ze to bedzie impuls wzrostowy dla gield i wypadkowa dla spadkow na dolarze, jakas korekta przeciez sie nalezy, czyz nie? chocby obecnego wzrostu dolara

ekonomisci jak i sam wszechmogacy Trump ("ropa ma byc tania") postuluje do fedu o niepodwyzszanie, co argumentuja potrzeba podtrzymania wzrostu gospodarczego, bo na gieldach spadki...
i racja, tez tak uwazam
ale zadajcie sobie pytania, juz nie bierzcie tego co ja tu pisze, ale wezcie pod uwage tylko to, jak argumentowane sa naciski na fed
czy ich uzasadnienia zaprzestania podwyzek sa bezpodstawne? i czy po obnizce stop nie bedzie wzrostow? euforii?? czyz tego nie chca ci co naciskaja?

moim zdaniem wroci optymizm na gieldy (chocby umiarkowany, krotkoterminowy) a skoro tak, to dolar tez oslabnie


do konca roku bedzie jasne, chociaz greg z tego co widze widzi ciecia stop i cofniecie podwyzki grudniowej, i tu sie z nim zgadzam w 100%, wypadaloby by obcieli lub zahamowali wzrost stop :)
tyle ze ja widze inne konsekwencje, mianowicie przedluzenie "dobrego klimatu" i odsuniecie krachu

Brexit sie wyjasni, Wlochy cos wymysla. Dolar sie oslabi, stop nie podwyzsza
I mamy wzgledny luz na kolejne 2 lata :) troche konsolidacji, troche wzrostow i kryzys odwolany
za to reki nie dam uciac, ale to taka predykcja optymistyczna

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 23 lis 2018, 03:31

nie edek szorowal tylko dolar - w poprzednim wpisie


poza tym takze twierdze ze ucieczka z rynkow, gield = dollar up, zamieniamy aktywa na dolara, wiec jest na niego popyt, stad drozeje
nigdzie nie napisalem ze jest inaczej


dyskusja toczy sie czy po zaprzestaniu podwyzszaniu stop lub pozniejszym cieciu stop powroca wzrosty na gieldy co za tym idzie, dolar DOWN
tego sie czepiem

wedlug was Dolar up, gielda down
no to miesiac dwa i sie przekonamy, bo dla mnie oczywiste jest ze bedzie odwrotnie, gielda up dolar down :)
przypomnijcie mi lub ja wam przypomne :)

a obecnie kontrakty na spx odbily sie po raz 2 od dna i ida w gore, zobaczymy jak na kasowym
ale mam nadzieje ze zgodnie ze scenariuszem, czyli kryzys odwlolany, lecimy na 3tys

Rysiek
Posty: 75
Rejestracja: 13 paź 2017, 19:53

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rysiek » 23 lis 2018, 07:06

Wydaje mi się, że przy podwyżkach Fedu DXY będzie spadać do czasu, aż oprocentowanie treasury bonds wzrośnie na tyle atrakcyjnie, że kapitał popłynie do obligacji.

Zablokowany