Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 11 lis 2018, 15:05

Tomek pisze:
Greg pisze:Przestań wrzucać beznadziejne statystyki (...) sam siebie oszukujesz i wprowadzasz w błąd naszych czytelników. Nie rób tego please...
OK, zostawiam ten wątek w całości Tobie i zobowiązuję się, że nie będę więcej wklejał tu żadnych twardych danych, które nie pasują do Twojej teorii, ani w żaden inny sposób nie będę weryfikował tego, co wypisujesz.
Nie o to chodzi ... Tylko ile razy wciąłeś się na tzw. "fundamentals bro" ??? Ja pokazuje jak przy przejściu bull/bear retail wpada w pułapkę statystyki ... Ile razy wpadłeś już w pułapkę statystyk na spółkach? Czy weekly leading indicator się załamuje? Jeżeli tak to czemu cały czas wierzysz w statystykę, że będzie OK?

Ile masz sektor łupkowy w/g statystyki?

Ile semiconductors powinien kosztować w/g fundamentals bro?

Co z Emerging Markets, przecież P/E=10 to taniocha. Buy-the-dip?

Przy przechodzeniu trendu "fundamentals bro" nie działa. NIE DZIAŁA... Za chwilę z Apple się ockniecie jak z Micronem... Just watch... (ja sam czekałem na Apple bo to kropka nad i potwierdzająca down-trend - ostatnia spółka na którą czekałem)

Rynek idzie do przodu... a statystyka NIE, bo zakłada nieskończony wzrost. Jeszcze raz podkreślam n-ty raz :
Żadne statystyki i wyceny nie mają zastosowania przy przejściu bull/bear oraz bear/bull. Przechodzenie trwa około 6-12M (Wyckoff Logic - akumulacja, albo dystrybucja). Więcej w podsumowaniu na koniec roku
Na tym retail się łapie. Nie bądźcie jak retail ... Z Apple wrócimy do dyskusji za ok 3M i przypomnę Microna i "fundamentals bro" po czym fundamentals zjechały -50% ... razem z super statystyką... A Micron 20 lat nie odrobi teraz tej ceny.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 11 lis 2018, 15:23

cezary692 pisze:A ja głupi myślałem ze chodzi o dyskusję ;)
Ale miło widzieć że i Wy macie słabości jak normalni ludzie:)
Chyba dawno się nie widzieliście osobiście.
W sumie znowu obaj macie rację:)
Problem jest taki, że przy przechodzeniu trendu zobaczcie jak się na wszystkim ludzie nabierają w/g statystyki i nieskończonego wzrostu. Potem zdziwienie, że P/E = 5 to buy-the-dip a potem jest P/E=0.5 i 20 lat nie jest w stanie dojść do P/E=2. Świetne fundamenty, rozwój i buy-backi, tylko dlaczego rynek wywala akcje i kurs spada o 50% gdy jest tak super? Okazja? Absolutnie. Tak się ludzie oszukują sami i to się zowie "confirmation bias". Po następnych -20% będzie "I'm a long term investor, the dip takes a little bit longer than expected", a po -50% - "To nie dla mnie, sell everything"...

"Confirmation bias" mamy na granicach trendów. Bull/Bear mamy "Bullish confirmation bias" (jak teraz), a Bear/Bull (Bearish confirmation bias - świat się zawali i jest koniec)

Moim zadaniem jest to pokazać jak na przejściu trendu ludzie sami siebie nabierają na maślane oczy CEO, którzy w tle wywalają akcje (albo je kupują, bo po prostu są głupsi niż 99% analityków - CEO nie są ekonomistami i trejderami), czy statystyki, które wiadomo, że przy PMi < 50 i końcówce cyklu przy wzroście stóp w USA się załamią i zostaną zdmuchnięte jak domki z kart.

Giełda wycenia następne 6-12M, a statystyka NIE ... Moim zadaniem jako profesjonalnego inwestora jest odrzucenie "confirmation bias" i zobaczenie przyszłości a nie nakręcanie się na maślane oczy CEO widząc PMI 49 oraz widząc n-te podwyżki stóp procentowych i strzał LIBORu osiągający rekordy wraz z załamaniem na rynku nieruchomości czy płatnościami szynką w Chinach, oraz hiperinflacjami i błaganiami coraz większej ilości krajów do IMFu.

I ponownie moje motto :

Sztuką jest jechać od 1$ do 1000$ a potem shortować od 1000$ do 1$

Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Besso » 11 lis 2018, 16:26

skoro jest tak źle, to czemu FED podnosi stopy?

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Petrus » 11 lis 2018, 16:31

Greg czy w takim okresie grasz na krótkie wejścia i wyjścia z pozycji? Krótkoterminowo jest trudniej ale można więcej wycisnąć z rynku. Oczywiście prawdopodobieństwo zajęcia złej pozycji jest znacznie wyższe niż w taktyce długoterminowej pozycji. Takie pytanie personalne do Ciebie czy żyjesz z trading czy to dodatek drugi etat ;)

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Petrus » 11 lis 2018, 16:38

FED podnosi stopy bo wie że za rogiem czai się Bear market. Nie da rady jechać cały czas na wzrosty. Europa dała tyłka nie wiele w tym czasie zrobili żeby mieć na czym ciąć. Pamiętam jak Niemcy nie chciały się zgodzić na QE przez EBC kilka lat do tyłu. Teraz jak będzie jazda Amerykanie są bardziej przygotowani niż Europa. Gdzie pewnie EBC będą musieli wprowadzić stopy tym razem -3! Amerykanie będą patrzeć jak my się topimy. A do nich spływa kasa żeby ratować co się da, a usd będzie rósł. Trochę mnie to śmieszy grubasy z banków centralnych jak chcą to robią QE jak chcą to robią QT czysty socjalizm.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 11 lis 2018, 16:54

Besso pisze:skoro jest tak źle, to czemu FED podnosi stopy?
Żeby wywalić rynek pionowo w dół. Bo sztuczne podnoszenie stóp zawsze to robi. Gdyby rynek sam wyceniał stopy byłoby inaczej a tak idzie cyklem. Stopy są już o 0.5% za wysoko. Ropa spada i ja już widzę rate-cuts. Wy to zobaczycie za chwilę, co będzie powodem. Nie wiem. Standardowo rynek sam napisze scenariusz.

Szczyt inflacji za nami. Czyli 10Y=3.25% to double top, 76$ (choć ropa aż prawie 3 topy zrobiła w fazie dystrybucji) to kolejny top. Oczekiwania inflacyjne lecą pionowo w dół. Dead-cat bounce na złocie się kończy. Wchodzimy w erę RATE CUTS

Obrazek
Petrus pisze:Greg czy w takim okresie grasz na krótkie wejścia i wyjścia z pozycji? Krótkoterminowo jest trudniej ale można więcej wycisnąć z rynku. Oczywiście prawdopodobieństwo zajęcia złej pozycji jest znacznie wyższe niż w taktyce długoterminowej pozycji. Takie pytanie personalne do Ciebie czy żyjesz z trading czy to dodatek drugi etat ;)
Żyje z tego zawodowo i to tylko jedyne czym się zajmuje od wielu lat i spędzam na tym 12-18h dziennie. Nieprawda, że prawdopodobieństwo zajęcie złej pozycji jest wyższe niż długoterminowość. Inwestowanie długoterminowe to istny mit co obale na końcu w podsumowaniu na przełomie 2018/2019.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 11 lis 2018, 17:17

Inwestowanie longterm bierze się z tego, że 99% analityków nie widzi na 1Q przed recesji albo zmian trendów, a 77% nie umie dostrzec, że jesteśmy w zmienionym trendzie od 2 kwartałów.

Dlatego mamy taki wysyp bajek o longterm investing ... Co mnie osobiście doprowadza do szału, bo to najlepszy sposób aby umoczyć ogromną ilość kapitału. More details na przełomie 2018/2019.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Petrus » 11 lis 2018, 17:38

Dzięki Greg. A czy zajmujesz pozycję tz szybkie strzały dziś zajmujesz pozycję za 2 dni, 1 tydzień zamykana pozycja. Albo day trading ?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 11 lis 2018, 21:03

Spekulacyjnie tak, ale teraz siedzę rok, bo trend się zmienia, więc chce zakumulować jak najwięcej odpowiednich pozycji i potem zapomnieć na 2 lata, albo dokładać na STFR...

Kto by k... pomyślał ...
SAUDI ENERGY MINISTER FALIH SAYS WE STARTED TO SEE OIL DEMAND SLOWDOWN
Wait :

Obrazek

Tadam ... Rekord :

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 12 lis 2018, 01:58

Ogólnie jesteśmy tu :

Obrazek

No i majstersztyk ... Ropa po 100$... Nie dużo się pomyliłem zakładając okolice 72$... No to sektor łupkowy się cieszy, bo break even point ma przy 30$ ... Także przy 40$ też się będą cieszyć i prężnie rozwijać...

Obrazek

SNB ucieka z Apple ... (Fundamentals bro...). Nawet SNB sprzedaje do retail inwestorów...
Swiss National Bank Unexpectedly Sold US Stocks In Q3, Dumping Over 1 Million Apple Shares

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 12 lis 2018, 02:35

I czekam na ten poziom, gdy kurs spadnie do ... zera... Yawn ... 350$ to dla mnie kolejny raj ...

Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 12 lis 2018, 07:48

EURUSD padł dołek czyli DX na 98~

Ciekawe co na to Chiny, Indie i reszta paczki :)

WhyNot
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: WhyNot » 12 lis 2018, 08:36

Greg.. spodziewasz się rate cuts nawet w tym roku. Nie będzie to wtedy sygnał aby uciekać z USD na np gold czy inne twarde aktywa?

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 12 lis 2018, 08:58

Obrazek

rydzo
Posty: 33
Rejestracja: 27 wrz 2018, 10:25

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: rydzo » 12 lis 2018, 09:22

WhyNot pisze:Greg.. spodziewasz się rate cuts nawet w tym roku. Nie będzie to wtedy sygnał aby uciekać z USD na np gold czy inne twarde aktywa?
Sorry, ale mówienie o ratę cut w tym roku to trochę głupota.
Będzie podwyżka i tyle. FED nie robi z siebie debili i nie zmieniają nagle zasad.
Zresztą czy coś złego się dzieje? Trochę giełda poleciała i tyle.
Gdyby zrobili rate cut to dopiero byłby armagedon. Przypomne, że w trakcie kryzysu 2008 banki centralne cięły niespodziewanie stopy. I tylko dolewalo to oliwy do ognia na giełdzie.

W USA jest spoko. Zyski wysokie, przychody wcale nie spadają.
Apple ma kasy jak lodu. I nadal się dobrze sprzedaje.
Więc nawet formalnie to spowolnienia nie ma ...

Zablokowany