Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
hds
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2018, 23:17

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: hds » 04 sty 2019, 18:59

Obrazek
Poprostu kurs wraca do sredniej.

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Petrus » 04 sty 2019, 19:13

Od poniedziałku spady. Taka gadke fed za każdym razem mówi.

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: jfd » 04 sty 2019, 19:14

dammad pisze:
04 sty 2019, 15:54
Coraz bardziej się zgadzam z Białkiem, szczególnie tutaj co szerzej opiszę w prasówce w niedzielę: http://wojciechbialek.blox.pl/2019/01/1 ... iebie.html

Pytanie jak się w to wszystko earningsy wpasują za chwilę~

Ten 29 to scenariusz Grega też co jest raczej oczywiste, ale cały czas są sensowne przesłanki, że jednak polecimy tym z 87.

Zgrabnie wpasowuje się tutaj marzec 2019 jako mid top i okres przed wakacjami jako konsolidacja~ przed dalszym ruchem i grzecznie poczekamy na silniejszy ruch do września. Główne decyzje należałoby podjąć właśnie w tamtym okresie jeśli chodzi o portfele, na pewno nie teraz. Cierpliwości.

Czyli:

test dołków na początku lutego, odbicie w górę do przełomu kwietnia i maja, spadek do połowy lipca i kolejne odbicie w górę do przełomu września i października.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 04 sty 2019, 19:17

Hmm... 10 minut po zamknięciu giełdy + przed weekendem + po takim ładnym rajdzie? Hmm...

"There will be a briefing in the WH briefing room at 4:10pm today."

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: jfd » 04 sty 2019, 19:18

dammad pisze:
04 sty 2019, 19:17
Hmm... 10 minut po zamknięciu giełdy + przed weekendem + po takim ładnym rajdzie? Hmm...

"There will be a briefing in the WH briefing room at 4:10pm today."

Myślisz, że mogą dolać oliwy do ognia? :)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 04 sty 2019, 19:19

A gdzie jest Cezary?
Konta brak.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 04 sty 2019, 19:21

Sorry! To było wczoraj~ Pracowity tydzień i nie ogarniam już ;)

https://edition.cnn.com/politics/live-n ... index.html

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 04 sty 2019, 21:05

Ciekawy wykres. Insiderzy kupują na potęgę.

Obrazek

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 04 sty 2019, 21:53

Kwestia co, no ale tak tanio jest, że czemu się nie skusić, sam dzisiaj zrobiłem dość spore zakupy "S".

Andrew
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2018, 22:59

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Andrew » 04 sty 2019, 22:09

sebo pisze:
04 sty 2019, 21:53
Kwestia co, no ale tak tanio jest, że czemu się nie skusić, sam dzisiaj zrobiłem dość spore zakupy "S".

A co kupiłeś za "S" ?
Zawsze piszesz po fakcie. Podziel się na forum swoimi tipami. Najlepiej przed zakupem.

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 05 sty 2019, 01:30

Pewnie indeksy na koncu na S, ale bylbym ostrozny
Zeby sie nie okazalo ze wszystkie te szorciki wykupily wieloryby i przewioza w poniedzialek

Zobaczcie ze nawet nie bylo odreagowania technicznego po zamykaniu Lek (zamylanie L czyli otwieranie pozycji s i rynek powinien leciec w dol jesli wiekszosc zamyka L)
bo grubasy nie zamykaly, bo to nadal jest tanio... i odkupywaly wszystkie Ski
Indeksy stabilne jak skala na maximach przy zamknieciu

Takze troche slabo widze te Ski w poniedzialek powiem szczerze, nawet po takim wzroscie

I nie mowcie mi ze to byl fake rally, albo bear market rally
bo to te dropdowny to byly fake, w jakis smiesznych dniach swiatecznych z minimalnym volumenem

jak sa obsuwy powazne, realne to na duzym volumenie a nie w takie dni smieszne jak wigilia, juz to tlumaczylem
ale co ja tam wiem :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 05 sty 2019, 10:17

@Martin

Tylko proszę Cię nie spammuj tych swoich "złotych myśli" również tutaj. Wystarczy Ci chyba temat "Podsumowania", gdzie zapisałeś ostatnie parę stron i większa część użytkowników ma tego po dziurki w nosie.

Postaraj się KOLEJNEGO posta umieścić z jakimiś danymi, wykresami, założeniami, analizą, a nie tylko słowny, myślowy spamm cały czas, bo to się prędzej czy później skończy banem, ludzie mają po prostu mają dość.

Pomijam już w ogóle twoje teksty i podejście do rynku, zarządzania kapitałem w stylu:

"haha, a co mowilem, mowilem, przypiac moj temat :) Greg, i co, kryzys nie? :) nie podwyzszaja stop i gielda runela :) Takie pekne longi tluste wzialem na samym dolku jak wszyscy straszyli krachem :)"

"tak, postawilem na swoje teorie 100% kapitalu, nie jakies tam grosze czy tysiace.
przyznalem sie ze poplynalem, przewiezli mnie, ubrali w jesionke mimo ze nie bylem strasznie zlewarowany, moze 1:5 max
Ale utopilem tak duzo, ze postanowilem przeczekac poza rynkiem, przyjac strate, nie dokladac i czekac na rozwoj wypadkow."

"nawet bez tych wszystkich analiz i bez zadnej logiki moge zlaozyc z 90% skutecznoscia
iz po takiej swiecy rocznejjak w 2018 kolejna bedzie zielona."

I dla wszystkich czytających, myślcie samodzielnie, nie sugerujcie się takimi wpisami proszę, bo dzisiejsza anonimowość w sieci i wysyp "ekspertów" prowadzi z reguły do jednego.

Ja sam jestem amatorem, bo profesjonalista z prawdziwego zdarzenia to siedzi na "Wall Street"~

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 05 sty 2019, 10:29

Ostrożnie z shortami longterm Panowie.

https://www.mcoscillator.com/learning_c ... ion_index/

Obrazek

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Martin78 » 05 sty 2019, 11:12

Damond, pisalem
nasze prognozy to dywagacje ktore moga sie sprawdzic tylko w srednim terminie

Liveroore testowal rynek, ciagle kupujac i pozbywajac sie tracac, szukajac gorki, dolka
tak samo Paul Tudor Jones

Pisalem juz, ile mam razy to powtarzac, rynek kazdego wodzi za nos i przewiezie nie raz

To ze ja mowie ze nie bedzie krachu i to ze zalozylem za wczesne odbicie (na ktorym tez zarobilem, ale to nie bylo jeszcze to)
nie powoduje ze moje prognozy nie sa wiarygodne czy ze sie myle, bo rynek kazdego bedzie chcial przekonac ze sie myli

Dlatego nie zmieniam kompletnie zdania pod wplywem spadkow przedswiatecznych na malym volumenie na ktore dalem sie nabrac i ich skala mnie zaskoczyla


analizy, poglady predykcje jak moje nie sa odosobnione, moge was zasypac sterta analiz ktore sa zbierzne z tym co ja tutaj pisze
tak jak i wy mozecie mnie zasypac sterta analiz wieszczace krach, chociaz ci ostatni zaczynaja sie juz zamykac

nie stawiam tez, bedzie tak bo bedzie, uzasadnialem swoje poglady
napsialem, ze dane sa niezle, ze ogromna role gra elastyczna polityka fed, i macie dowod na to z wczoraj jak i ostatnie zalamanie grudniowe

pisalem ze ropa idzie na odbicie bo widac to z wykresow (po takaich spadkach), wraz z nia gieldy
poza tym chinczycy znow kupuja rope z usa wiec ilosc zapasow bedzie spadac, ze tania ropa jak chce trump sciagnie rynki w dol i dolara bedzie windowac, wiec to kwestia decyzj ktore moga zostac podjete by wszystko wyciagnac
ze perspektywa taniego dolara tez pomoze wzrostom (skolerowany z ropa, poza tym byl na gorce)
ze taniejace obligacje pokazuja ze podwyzek stop raczej nie bedzie, pokazuja za dolar sie oslabi
ze wszysktie te spadki wykanczajace korekte, to byl maly volumen, w swiateczne dni, albo pod pretekstem
ze wszystko zalezy od ludzi, do wyciagniecia, Trump, trade-war, fed, kwestie brexit, italy, france
ze w koncu sie usa powinni dogadac z chinczykami i bedzie to tez pretekst do wzrostow
ze nic nie bankrutuje, ze analizujac historie po takiej swieczce jak 2018 kolejna byla wzrostowa
ze skoro media pisaly o krachu ciagle porownujac rok do 2008 to cos jest nie tak, bo ulica nie moze zostac poinformowana o krachu
ze na obnizke stop albo zaprzestanie rynek zareaguje odbiciem (co Greg tak strasznie negowal)

i co? powell zmienil nastawienie o 180 i mowi ze bedzie sie wsluchiwal w rynki (w grudniu twierdzil ze on nie jest od dbania o rynki)

i jakos spodziewanej rekacji spadkowej nie bylo


to co, nie jest to logiczne co pisalem? predykcje z d@#y? wykresow chciecie?
jak widze ze na rynku czegos brakuje, ze ktos podejmuje okreslone decyzje ktore przynsoza spodziewany skutek
to na to wykresow chcecie?? nie mozna wziasc na logike?
znajdziecie w sieci mase, bo nie jestem odosobniony w swoich opiniach, dlugoterminowe linie trendow nie zostaly przelamane, analiza historyczna obecnej sytuacji i poprzednich, swieczki roczne, stopy procentowe do gield itd itp wszystko w sieci.

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Marek » 05 sty 2019, 15:59

Martin78 pisze:
05 sty 2019, 01:30
Pewnie indeksy na koncu na S, ale bylbym ostrozny
Zeby sie nie okazalo ze wszystkie te szorciki wykupily wieloryby i przewioza w poniedzialek

Zobaczcie ze nawet nie bylo odreagowania technicznego po zamykaniu Lek (zamylanie L czyli otwieranie pozycji s i rynek powinien leciec w dol jesli wiekszosc zamyka L)
bo grubasy nie zamykaly, bo to nadal jest tanio... i odkupywaly wszystkie Ski
Indeksy stabilne jak skala na maximach przy zamknieciu

Takze troche slabo widze te Ski w poniedzialek powiem szczerze, nawet po takim wzroscie

I nie mowcie mi ze to byl fake rally, albo bear market rally
bo to te dropdowny to byly fake, w jakis smiesznych dniach swiatecznych z minimalnym volumenem

jak sa obsuwy powazne, realne to na duzym volumenie a nie w takie dni smieszne jak wigilia, juz to tlumaczylem
ale co ja tam wiem :)

Martin, błagam, przemyśl zanim coś napiszesz bo inaczej faktycznie jest to spam, a nie opinia poparta faktami. Piszesz że dropdowny były "fake" na dniach świątecznych z minimalnym wolumenem, a że realne są na dużym wolumenie.

To teraz twarde dane:
04.01 - 4.21 green
03.01 - 3.82 red
02.01 - 3.83 green
31.12 - 3.44 green
28.12 - 3.70 red
27.12 - 4.10 green
26.12 - 4.23 green
24.12 - 2.61 red
21.12 - 7.61 red
20.12 - 5,59 red
19.12 - 5.13 red

A teraz weź kalkulator do ręki, zrób obliczenia, podsumuj, przeanazlizuj i odpowiedż na pytanie - co było na dużym wolumenie - spadki czy wzrosty? Czy drop na 7.61 jest fake, zaś up na 4.21 to true?

Zablokowany