Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 14 sie 2018, 15:42

Greg pisze:Min 7 dni limit 25k$
LOL, to chyba też wyciągnę trochę więcej niż mam do tej pory.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 14 sie 2018, 15:48

Gregory pisze:
dammad pisze:Na tle Europy to my wyglądamy bardzo fajnie, ale wszyscy wiemy, że za jakiś czas nie będzie już tak różowo. Mnie osobiście wkurza, że Polska mogłaby się rozwijać w jeszcze lepszym tempie, wręcz zawrotnym rzekłbym, gdyby TYLKO rządzili nami ludzie, którzy stawiają na gospodarkę, uproszczenia prawne, ulgi podatkowe, rozwój przedsiębiorstw, szkolnictwa itd. A nie dokładnie odwrotnie. Dla nas już za późno, ale szkoda mi dzieciaków za te x lat.
Nie mogłaby, ponieważ rządzący, i nie tylko teraz, są żywą skondensowaną emanacją tego jakimi są Polacy. Wiem że trudno to zaakceptować ale tak jest. Dlatego ja bardzo często miałem kłopot aby zrozumieć mentalność i motywy działania pomimo że wychowałem się w Polsce jestem dumny z tego kraju ale nie chcę tutaj mieszkać wolę miesięczny bilet na samolot.
Podpisuję się pod jednym jak i pod drugim. Sensowne reformy nie są nieosiągalne politycznie, tzn można je wprowadzić bez jakiegoś sprzeciwu ze strony społeczeństwa, ale jako społeczeństwo jesteśmy analfabetami gospodarczymi i takich samych wybieramy polityków. Niestety.

Arek
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2018, 22:40

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Arek » 14 sie 2018, 15:48

Greg pisze:Min 7 dni limit 25k$
Daje do myślenia.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 14 sie 2018, 15:51

Gregory pisze:One wzrastały w innej epoce. Myślę że trzeba wymiany 4-5 pokoleń aby coś zmieniło się w mentalności.

Ich mentalność będzie zależała od warunków w jakich będą żyły, i bodźców jakie do nich docierają, koło 50 % od genów. Bodźce docierające są do granic możliwości sku$@%^łe, poprawność polityczna, gender w przedszkolach. Za 4 pokolenia będą sami debile, o z góry określonej mentalności, resztę system z niszczy bo są nie poprawni.
Kris pisze:To smutne ale właśnie do takiego podejścia jak Twoje zachęcam moje dzieci.........
...
Kris pisze:Zasady i Prawo to dla mnie SAKRUM.
Bail in to dla ciebie też SAKRUM?

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 14 sie 2018, 15:53

Uwaga na DAXa Panowie, testuje dno z wczoraj.

Dante
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 28 lip 2017, 21:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Dante » 14 sie 2018, 15:53

To już ten etap gdzie trzeba wyciągać pieniądze z banku?
Greg spodziewasz się scenariusza opisywanego przez Rickardsa czy masz jakiś powód, dla którego przechodzisz na gotówkę?

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 14 sie 2018, 15:58

Greg też mam konto w aliorze czyli lepiej w ten sposób niż bieganie i szukanie kantoru który da nam dobry kurs? No chyba, że chcemy pozasystemowo :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: dammad » 14 sie 2018, 16:07

Awaria na DAXie Panowie ;) Przebili dołek jeśli nei wyciągną to 1 target 12200~ a jak się tam zamkną, mogą się spadki rozwinąć, bo pachnie wyjściem z trójkąta. SP500 się dalej konsoliduje i pytanie czy pociągnie go Dax czy raczej to on wyciągnie jego ;) Jutro QT też... Ciekawie :)

Dzienna świeczka na DAXie wygląda złowieszczo.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2018, 16:17 przez dammad, łącznie zmieniany 1 raz.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 14 sie 2018, 16:09

Greg pisze:W zyciu nie sadzilem ze wyciagniecie wiekszej ilosci dolarow z banku to takie wyzwanie i tyle trzeba czekac na fizyczna dostawe gotowki wow
Nie czytałeś chyba uważnie co pisałem.
Tak trzeba zamówić i czekać.
Ten problem pojawił się już 1-2 lata temu a jak masz konta i waluty w bardziej egzotycznych walutach niż dolar to już mogiła.
To nie jest że teraz, więc nie dorabiajcie jakiś teorii itd.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2018, 16:11 przez sebo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 14 sie 2018, 16:11

Ja sprzedałem kilka dni temu Ibex też testuje wczorajsze dno

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 14 sie 2018, 16:12

Dante pisze:To już ten etap gdzie trzeba wyciągać pieniądze z banku?
Greg spodziewasz się scenariusza opisywanego przez Rickardsa czy masz jakiś powód, dla którego przechodzisz na gotówkę?
Najprawdopodobniej nie. Ale to jest pytanie typu "czy powinienem już kupić ubezpieczenie czy jeszcze poczekać na wypadek?" :). Jak się Włochy wywalą albo Hiszpania to może się okazać, że trzeba będzie stać w kolejkach do bankomatów. A wtedy gotóweczka w dolarach będzie jak zbawienie. A jak się nie wywali to sobie można spokojnie wsadzić te pieniądze z powrotem.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Gregory » 14 sie 2018, 16:13

A konto na jakimś kajmanie nie było by lepszym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 14 sie 2018, 16:17

Gregory pisze:A konto na jakimś kajmanie nie było by lepszym rozwiązaniem.
Prawdopodobnie każde konto poza EU jest lepszym rozwiązaniem dla większości środków. Ale chodzi o papierkową gotówkę w ręku, którą będziesz potrzebował do zapłaty w przypadku takiej sytuacji jak teraz w Turcji czy Wenezueli. Oczywiście bez świrowania, ja się czegoś takiego nie spodziewam u nas. No ale nowotworu czy śmierci na autostradzie też się nie spodziewam, a jakieś ubezpieczenie jednak mam.

Rysiek
Posty: 75
Rejestracja: 13 paź 2017, 19:53

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rysiek » 14 sie 2018, 16:46

W zyciu nie sadzilem ze wyciagniecie wiekszej ilosci dolarow z banku to takie wyzwanie i tyle trzeba czekac na fizyczna dostawe gotowki wow
Ja wczoraj bylem w PKO BP rano. Babeczka mowila, ze jest duze zapotrzebowanie na dolary, a sama ich miala 5000. Limit to 2,5k. Jak chce wiecej to na 7 dni przed musze poprosic.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 14 sie 2018, 16:49

Rastignac pisze:
Dante pisze:To już ten etap gdzie trzeba wyciągać pieniądze z banku?
Greg spodziewasz się scenariusza opisywanego przez Rickardsa czy masz jakiś powód, dla którego przechodzisz na gotówkę?
Najprawdopodobniej nie. Ale to jest pytanie typu "czy powinienem już kupić ubezpieczenie czy jeszcze poczekać na wypadek?" :). Jak się Włochy wywalą albo Hiszpania to może się okazać, że trzeba będzie stać w kolejkach do bankomatów. A wtedy gotóweczka w dolarach będzie jak zbawienie. A jak się nie wywali to sobie można spokojnie wsadzić te pieniądze z powrotem.
Lepiej bym tego nie opsiał jak Rastignac. Zresztą mówiłem, że jak zobaczę 3cią falę na USD to udam się po wypłatę fizycznej gotówki... Myślicie, że problem USDTRY się rozwiązał? To jest dead-cat bounce teraz...

Zablokowany