Waluty

Szerokie spektrum tematów dotyczących światowych walut oraz całych branż i sektorów, bez względu na geografię.
sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Waluty

Post autor: sebo » 20 lut 2018, 17:26

Waluty kupuj a nie sprzedawaj nie baw się w gorsze szkoda czasu.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Waluty

Post autor: Gregory » 23 lut 2018, 15:21

Czy aby tam pójść jak wskazujesz w 5 fali to chyba musimy konkretnie wybić poziom 1,25. O ile wiem ale mogę się mylić to 5 fala nie powinna być większa od 3.
Ja spojrzymy na tygodniowy to w tym miejscu dość silnie reaguje podaż. Widać to po cieniach świec.
Załączniki
EUR2.png
EUR.png

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Waluty

Post autor: Greg » 25 lut 2018, 16:03

Co do EURUSD zadajcie sobie jedno pytanie.

Skoro FED zmniejsza bilans niszcząć ilosć waluty w obiegu tworząc wręcz ogromny deficyt dolarów na rynku, a ECB cały czas robi skup aktywów tak samo jak BoJ - to jakie jest prawdopodobieństwo, że EURUSD = 1.30, a jakie, że EURUSD = 1.00 ?????

Teraz druga część :

Skoro EURUSD, ropa i złoto są ze sobą skorelowane, to co się stanie jak EURUSD = 1.00. Ok 63-66% wszystkich transakcji jest w USD - a FED tworzy ich deficyt, to czy EURUSD faktycznie wzrośnie do 1.30? USD jest cały czas walutą rezerwową, więć 10x ważniejszą niż gó..ne EUR...

EURUSD musi spaść nie ma opcji, chyba, że nagle ECB zacznie niszczyć ilość waluty a FED zacznie ją drukować, ale jak FED zacznie ją drukować to ECB zacznie ją drukować 10x szybciej i będzie po strefie EURO.

Jak dolar się umocni to zganijcie też co się stanie z cenami akcji... Wszystko jest ze sobą skorelowane...

Obrazek

Jan
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2018, 08:43

Re: Waluty

Post autor: Jan » 27 lut 2018, 15:54

w zależności jak poprowadzisz linię trendu na tygodniówce można uzyskać 2 poziomy oporu: 1,2648 i 1,275, które pokrywają się z oporem na linii trendu. Ponadto MACD w tygodniówce ma dywergencje negatywną, ale brakuje jak dla mnie jeszcze jednej, trzeciej falki do uzyskania max na crossie

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Waluty

Post autor: eranet » 27 lut 2018, 21:57

Jak ktoś nie czytał to trzeba zobaczyć perspektywy EURO...
http://www.bogaty.men/eurosaga-cz-i-geneza-upadku/

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Waluty

Post autor: eranet » 07 mar 2018, 23:08

słabość dolara do 2024/25? Zastanawia mnie tylko co z tego będzie skoro właściwie to cały świat widzi słabego $? Większość będzie miała rację?
https://goldsilver.com/blog/the-ongoing ... us-dollar/

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Waluty

Post autor: Greg » 07 mar 2018, 23:32

eranet pisze:słabość dolara do 2024/25? Zastanawia mnie tylko co z tego będzie skoro właściwie to cały świat widzi słabego $? Większość będzie miała rację?
https://goldsilver.com/blog/the-ongoing ... us-dollar/
Pewnie będzie odwrotnie ... I tak nie ma już dolara w obiegu przez QT, FED niszczy bilans, a ECB o BoJ drukuje jak szalone. Mankament tego wykresu z tymi 8 latami i cyklami jest taki, że od 2008 w grę weszły banki centralne tworząc alternatywną ekonomię. Gdy USD będzie słaby to kto wie, może rynek pójdzie sobie do Yuana. USA chciało by mieć słabą walutę, ale to chyba nie ten moment... Pytanie w czym ta "mocność" jest określona ... Tyle długu itp itd... Ale moc dolara to nic innego jak słabość EURO czy Yena, bezwzględnie drukowanego na potęgę bo inaczej nie można. Ja to tak widzę.

Wiem, że serce mi mówi dollar upadnie itp itd, ale rozum mi podpowiada to co powyżej...

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Waluty

Post autor: Gregory » 08 kwie 2018, 10:37

belmont pisze:Nie wiem czy post wklejam w dobrym miejscu, jeśli nie proszę przenieść, ale nurtuje mnie pytanie, co dalej z EUR/USD? Według wielu opinii, w piątek doszło do wybicia kanału i teraz przed nami silne wzrosty EURO. Ja uważam inaczej i traktuję ten ruch jako lekkie naruszenie, po którym nastapią jednak spadki EURO. Dodam, że na chwilę obecną gram tylko na DAX, EURO/USD, USD/JPN, USD/AUD. Ciekawi mnie wasza opinia, ponieważ mój znajomy od TFE ( sam nie używam), wcześniej z dużą precyzją określił, że przełomem na EUR/USD będzie właśnie miniony czwartek lub piątek. Jeśli ktoś z bardziej doświadczonych rzuci okiem na tą parę i się wypowie będę wdzięczny. Sam jestem raczej byczo nastawiony do USD i uważam, że przed nim dobry okres, ale być może to tylko sentyment i jestem w błędzie.
Ja rzadko gram na walutach. Chodzi chyba o kanał na H1 lub H4. /
EUR.png
D1
najlepiej załącz wykres/
Nie mam pojęcia gdzie pójdą bo wygląda to na trend boczny. Bardziej wygląda to na fałszywe wybicie. DXY ponownie na wsparciu z dużą szansą na kolejny atak na 90.
Przełom spadkowy to będzie po pokonaniu 1,22 skutecznym. Do tego czasu trend boczny który też ma swoją zaletę bo dosyć szeroki.
Załączniki
EURH1.png
H1

belmont
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2018, 21:13

Re: Waluty

Post autor: belmont » 08 kwie 2018, 11:16

Super dzięki Gregory, mój znajomy oparł sie na wykresie 3 miesięcznym i ostatnią świecę potraktował jako objęcie hossy. Pisał o tym już chyba od listopada rozrysowując Eliota, ale mnie się wydaje, że w piątek była fałszywka, tzn. szybkie przeczyszcznie SL i świeca w górę pod dane, ale jakaś taka niemrawa, bez powera. Jego założenia są takie, że teraz już idziemy z $ poniżej ostatnich dołków. Mnie się wydaje, że jeszcze będzie boczniak, ale na takim rozbujanym rynku nic nie jest pewne
https://stooq.pl/q/?s=eurusd&c=3m&t=c&a=ln&b=1. Nie mogę teraz znależć jego rozpisek fal, dlatego tylko taki ogólnik. Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Waluty

Post autor: Gregory » 08 kwie 2018, 12:06

Faktem jest że jest to książkowe objęcie tylko miejsce moim zdaniem takie sobie. Wcale nie musi zwiastować nie wiadomo jakiego ruchu. Na D1 ja widzę trójkąt spadkowy więc zakres ruchu może być niewielki. W każdym razie to akurat OB wymaga potwierdzenia. Dla mnie jest to ruch boczny konsolidacyjny. Tak więc takie objęcia bessy i hossy nie będą zjawiskiem rzadkim.

Warto przyjrzeć się W1. To objęcie z D1 może być tylko testem pin bara z W1. Teoretyczny zasięg 50% pin bara.

Tutaj dużo mówi Bolinger. Na W1 cena się wspinała po wstędze i odeszła. Pierwszy sygnał spadkowy. Próbowali podejść drugi raz i zrobili pin bara. Prognostycznie nie jest to dobre dla wzrostów bo świadczy o braku siły popytu. Do tego musimy pamiętać o zwijaniu bazy monetarnej w USA. Greg o tym dużo pisał. Każde podejście 1,24-25 daje silną odpowiedź podaży. Długie cienie. Cena wyraźnie testuje 1,22 i odpowiedź popytu jest coraz słabsza.
Jesteśmy pod EMA50 i to chyba jej retest. D1 W tym układzie częściej powinniśmy być pod EMA50 niż nad nią.
Na H4 cena respektuje EMA50 i tu już dawno było wezwanie do spadków. SMA20 przebiło EMA50. Na D1 tego jeszcze nie ma.
Załączniki
EM50E.png
OBEUR.png
W1Eur.png

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Waluty

Post autor: Gregory » 08 kwie 2018, 12:25

H4
Załączniki
H4 EUR.png

belmont
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2018, 21:13

Re: Waluty

Post autor: belmont » 08 kwie 2018, 13:07

Gregory, jesteś Wielki :) Ja obecnie gram najwyżej D1, a najczęściej max H1 i odskok. Obserwuję Ciebie i Grega od dłuższego czasu i myślę, że takich 2 facetów ze świecą szukać na portalach. Macie świetny przegląd ogólnej sytuacji i potraficie doskonale powiązać np. świat polityki z tą pseudoekonomią, z którą mamy obecnie do czynienia. W systucjach przełomowych AT nie zawsze się sprawdza, dlatego takie umiejętności są na wagę złota. Kurde, siedzę na giełdach od wielu lat, ale widzę, że jestem gimbusem. W miarę dobrze wychodzi mnie bieżace czytanie rynku, ale długoterminowo dużo słabiej. Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Waluty

Post autor: eranet » 08 kwie 2018, 20:09

*Belmont obejrzyj video, oczywiście takich analiz jest sporo w necie, ale goście warci obserwowania
https://www.elitecurrensea.com/forex-an ... gher-high/
Jesteśmy w trendzie bocznym w szerszej perspektywie, ale to może być konsolidacja w formie trójkąta, chorągiewki (W1) i wyjście do góry.
Nie jest to jednak moja perspektywa czasowa...

belmont
Posty: 14
Rejestracja: 02 kwie 2018, 21:13

Re: Waluty

Post autor: belmont » 08 kwie 2018, 22:40

Dzieki eranet, z nagrania wychodzi to, co wcześniej opisał Gregory - szeroka konsolidacja. Wydaje się, że poziom jest dosyć ważny, ale chyba nie przesądzjący jeszcze o kierunku. Na MN są lekko spadkowe dywerygencje, ale to za mało żeby być pewny, co do wybicia.

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:04

Re: Waluty

Post autor: Makaron » 17 kwie 2018, 19:36

Greg pisał wcześniej że Swiss National Bank inwestuje na giełdzie amerykańskiej wiążąc w ten sposób CHF z dolarem.

ODPOWIEDZ