Etoro

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 15 gru 2019, 22:34

no ciekawe :)
25-35% rocznie w modelu "zarządzamy Twoim portfelem" to wies nieźle zarobił z początkowych 250tys$. Z drugiej strony, nieźle - w wieku 54lat uzbierać gotówki 2mln pln, szacuneczek ;-)
z trzeciej strony, ten Buffet to jednak cienki bolek jest, skoro wykręca "tylko" 17-20% rocznie - powinien brać lekcje od Portugalczyków jak się inwestuje na rynku z rocznym zyskiem 25-35%.

istotna kwestia odnosnie saxo (a i zapewne wobec DIF), że informują polski US o transakcjach na giełdzie, więc nie warto "unikać" rozliczenia z polskim fiskusem ;-)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Etoro

Post autor: sebo » 15 gru 2019, 22:56

Saxo informuje Duński US a nie polski, dopiero o ich możesz iść od naszego.
Pierwszy milion wies nie zarobił na giełdzie. Najpierw musisz mieć kasę dużą i dać komuś w zarządzanie takim portfelem. Dopiero później są miliony ze wzrostem wieku, inteligencji itd. Tylko trzeba pamiętać to były inne czasy tak jak Buffet inwestował w mega prostych czasach, byle co kupił to zyskało na 10 spółek 9 zyskało, dzisiaj Buffet by nie dał rady, tak jak wielu aktorów tamtych czasów nie była by sławna czy piosenkarzy, mały był rynek i wszystkich wchłaniał. Dzisiaj jest inny rynek, olbrzymia konkurencja, jeden na milion na świecie coś stworzy, słynnego na świat i popularnego (to taka przenośnia)
Co do DIF to wies niech się wypowie czy informują.
A IB w UK przesyła informacje ? mlubinski.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 15 gru 2019, 23:03

sebo, tak, saxo->dunski US-->polski US, zatem by sie zgadzalo :)
IB nie przesyla takich informacji z tego co mi wiadomo.

i jeszcze na koniec:

tak jeszcze ku refleksji dla tych co lubią dłubać w informacjach:

DIF Broker is registered at the following Regulators:
Bulgaria, FSC: 19333/DIPR/2012/11067
Germany, BaFin: ID: 120502
Italy, Consob: No. 3663
Netherlands, AFM: 325663
Poland, KNF: Here i tu link wskazuje do strony: https://www.knf.gov.pl/podmioty/wyszuki ... tow#212828
Portugal, CMVM: 276
Romania: more info at www.FSC.bg
France, Bank France CIB: 72000
Spain, CNMV: Registry no. 36
U.K. FCA: 434573

dwa pogrubione sprawdziłem i ani w BaFin, ani w KNF nie ma wzmianki o Dif Broker, a link z KNF nie wyszukuje tego ID ;-) Ale nie zniechęcam - znam jedną osobę z innego forum, która cośtam kupuje w DIF, zatem czy warto to trzeba sobie samemu odpowiedzieć. pozostałych numerków nie chciało mi się szukać, ale obstawiam podobne rezultaty ;-)

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Etoro

Post autor: glina » 16 gru 2019, 09:15

@wies

Ignorowanie kosztow to podstawowy blad.

15$ od transakcji to duzo, i jak bys na to nie patrzyl to mozna latwo policzyc ile cie to kosztuje np. na przestrzeni 10 lat.

Policzmy 50 transakcji rocznie po 15$. To 750$.
Jesli faktycznie jakims cudem masz zwrot 25% rocznie to policzmy procent skladany na przestrzeni 10 lat.

750*1.25^10 = 6984$

Malo? To ja chetnie przygarne takie drobniaki :-)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Etoro

Post autor: sebo » 16 gru 2019, 14:01

Ale pisał przecież, ze go to nie interesuje, nie wiem po co tak temat drążycie, dla niektórych prowizja nie jest tak ważna, ile lat macie rachunki?
Patrz inaczej mam rachunek u nich 8 lat, kupuję sprzedają w takich kwotach gdzie te opłaty nie są widoczne, papiery masz u jednego brokera przez większość życia (wcześniej np saxo niech będzie 8lat to przykład) nic nie musisz sprzedawać, przenosić do innego brokera, to jedno, po następne, jeżyk aplikacji oraz obsługi Polski, ja wiem wy młode wilki języki znacie, tylko później na forach się wypytujecie. Po następne obsługa świetna, wręcz rewelacyjna jedna pani tam pracuje, która odpowiedziała na wszystkie moje trudne pytania a nie na forach. Zawsze Ci pomogą, za to mój drogi też się płaci, plus kwestie podatkowe w których Ci pomogą. To cena bardzo niska była w porównaniu z bossa czy pko w dawnych czasach by kupić akcje czy inne rzeczy z rynków zagranicznych, ale co wy możecie wiedzieć, skoro bez obrazy niedawno się wykluliście. Dzisiaj jest łatwiej założyć konto i mieć dostęp do USA niż ileś lat temu.

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 16 gru 2019, 14:23

rozmawiamy sobie na ten temat, a akurat prowizje to istotny temat. no niektórzy faktycznie mają wbite w takie 6k usd (z przykładu), ale nie sądzę ;-)

po następne, jeżyk aplikacji oraz obsługi Polski, ja wiem wy młode wilki języki znacie, tylko później na forach się wypytujecie.

sebo, jesteś niewiele starszy (jeśli w ogóle) od większości z nas zapewne, zatem takie same z nas młode wilki jak i z Ciebie ;-)

Po następne obsługa świetna, wręcz rewelacyjna jedna pani tam pracuje, która odpowiedziała na wszystkie moje trudne pytania a nie na forach. Zawsze Ci pomogą, za to mój drogi też się płaci,

no mi IB też odpowiedział (tak jak degiro, flatex, czy inni brokerzy do których pisałem/dzwoniłem) na wszystkie pytania (nie tylko te trudne) :) dziwię się, że bierzesz "wsparcie klienta" za coś "specjalnego" i szczerze powiem nie wiem dla czego miałbym za to płacić extra?

plus kwestie podatkowe w których Ci pomogą.

Znaczy w jaki sposób mają mi niby pomóc? Bo z tego co mi wiadomo to nie dostarczają PIT-8c, ani NIE MOGA dostarczac porad w sprawie podatkow (bo nie są doradcą podatkowym. Wiec cokolwiek doradzą, to nie ma to żadnej mocy prawnej, zatem polegać na tym bym nie radził raczej. Ale z chęcią się dowiem jakie to porady podatkowe oni świadczą i jak to wygląda (zawartość maila?) - tak będzie łatwiej to zweryfikować, bo faktycznie może być to taki brokerski jednorożec, taki święty graal inwestorów z Polski. I nie - to nie jest sarkazm ;)

To cena bardzo niska była w porównaniu z bossa czy pko w dawnych czasach by kupić akcje czy inne rzeczy z rynków zagranicznych, ale co wy możecie wiedzieć, skoro bez obrazy niedawno się wykluliście. Dzisiaj jest łatwiej założyć konto i mieć dostęp do USA niż ileś lat temu.

No bossa, pko, czy mbank akurat jeśli używasz, to te banki wystawiają na mięciutko PIT-8c, zatem przeklepujesz do PIT i wszystko na zielono. Tak samo z supportem (zresztą wiadomo, też po Polsku) :)
co do wieku to na początku się do tego odniosłem, zatem nie sądzę, że się niedawno wykluliśmy (na pewno nie dużo wcześniej niż Ty) :-)

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Etoro

Post autor: glina » 16 gru 2019, 14:26

Nie wiem po co mlodym wspomniena z ery "bossa i pko w dawnych czasach". Tym bardziej brakuje logiki w twojej argumentacji. Wieksze jest prawdopodobienstwo, ze mlodszy inwestor obraca proporcjonalnie do wieku mniejszym portfelem. Moze $750 w prowizjach rocznie faktycznie tak nie kole w oczy przy portfelu $500000 (ale nie zmienia faktu ze to wyrzucone pieniadze), ale przy mniejszych portfelach pozre wiekszosc albo i caly zysk. Nie bez powodu John Bogle zalozyl Vanguarda i przez cwierc wieku edukowal ludzi, ze najwazniejsza w inwestowaniu jest konsekwencja i minimalizacja kosztow. Nigdy nie jest za pozno na nauke.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Etoro

Post autor: rebahas » 16 gru 2019, 15:07

Fakt, że za jakoś trzeba zapłacić ale też nie można popadać w drugą stronę - tak zwany balans jakiś każdy swój ma. IMO jestem tego samego zdania co @glina że te prowizje są spore, bo z tego co pamiętam 15$ to jest chyba w DIF "nie mniej niż" a nie że każda transakcja to koszt 15$. Ciekawe jak to właśnie wygląda w przypadku takiej usługi portfela prowadzonego przez DIF czy jest jedna prowizja od wypracowanego zysku czy od każdej transakcji - bo jak to drugie to hmmm tak sobie to wygląda dla potencjalnego inwestora. No ale nie znam tej usługi, więc to tylko moje domysły.

Inna sprawa to "DIF z rachunku zarządzanego średnio rocznie daje zysk na poziomie 25-35%" wydaje się to bardzo dobrym wynikiem i dziwne, że nikt nigdzie o tym nie wspomina, że ten broker ma tak dobre wyniki rok w rok. Nawet T21, który przecież poleca DIF i ma z nimi umowę to chyba nigdzie o tym nie wspomina. Oczywiście nie przeczę że tak jest, jednak wątpię że rok do roku mamy aż tyle.

Takie info przy okazji: aby sprawdzić czy dobrze napisałem wszedłem na stronę T21 a tam taki update:

DIF umożliwia otwarcie rachunku w 100% on-line poprzez:
- elektroniczny podpis
- potwierdzenie tożsamości on-line

Bez drukowania i przesyłania skanów podpisanych dokumentów, czy też potwierdzenia dokumentu tożsamości u notariusza.Jedyne co jest potrzebne to:
- zdjęcie/skan dowodu tożsamości
- potwierdzenie adresu zamieszkania, np. tył dowodu, prawo jazdy czy rachunek za media

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Etoro

Post autor: sebo » 16 gru 2019, 15:27

Ale popatrz wstecz a nie dzisiaj, 20 lat temu akumulujesz papiery masz ich za 2 bańki prowizja 15$ to grosze, bo konkurencji nie ma żadnej inny chcą za transakcję więcej. My nie pisaliśmy o dzisiaj, bo dzisiaj jest lepsza konkurencja, ludzie tutaj tego nie rozumieją bo konto mają od roku, pokaż mi IB 5 lat temu czy 10 lat temu. Po następne nie chce przenosić 2mln zł do innego brokera, bo opłata wyjdzie jakieś 100tyś dla paru dolarów mniej.
Nie zaczynacie tematu od początku tylko zaczynacie od końca. Widać nikt nie czyta ze zrozumieniem, jak pisałem o 8 latacz czy 16 wstecz.
po następne mówię o rozmowie z brokerem w moim jeżyku a nie obcym, kolega na m musisz się wiele nauczyć w rozumowaniu a nie wycinkach i podstawianiu pod siebie. Po następne za moich czasów nie było podatku on był później, więc część rzeczy nie wchodziła w podatek a cześć tak, pierwsze zakupine nie miały podatku a inne 10 transakcji miało, trzeba było to rozdzielać, bo ja już sprzedawałeś miało podatek itd.
To długa historia inwestycyjna, kolego m nie nie jesteśmy w podobnym wieku, chyba, że wiedza taka niska.
No dobra ale to temat innych, komu się nie podoba to po co prowadzić dalej temat.
Co mnie obchodzi co poleca t21 dzisiaj poleca to jutro tamto, polecał saxo teraz dif, polecał dilera srebra teraz innego, jakie to ma znaczenie, a znowu teraz poleca tego na e z cypru, kto mu da kasę to poleca, normalka.
Saxo-dif to praktycznie to samo. Wiec jeszcze raz kto inwestuje i ma papiery przez ponad 10 lat to saxo/dif i tyle, kto zakłada dzisiaj rachunek to zakłada gdzie najtaniej i wpłaca do 20tyś zł. Większość rachunków tutaj założonych to są około jednego roku.
Co do portfeli to są od dużych kwot i nie dla każdego, tak było kiedyś i na stronie było opisane w co inwestują jaki procent itd, od paru lat nie ma, jak pisałem wyżej, znowu widać nie czytane, to nie były portfele dla każdego, tam się wpłacało 200 tyś euro czy jakoś tak, ale kto to by pamiętał, na jeden portfel.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Etoro

Post autor: Rastignac » 16 gru 2019, 17:01

rebahas pisze:
16 gru 2019, 15:07
Inna sprawa to "DIF z rachunku zarządzanego średnio rocznie daje zysk na poziomie 25-35%"
Średniorocznie 25-35%, liczone przez 1 rok od początku 2019 ;)

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Etoro

Post autor: mlubinski » 16 gru 2019, 17:47

Rastignac pisze:
16 gru 2019, 17:01
Średniorocznie 25-35%, liczone przez 1 rok od początku 2019 ;)

no właśnie, żadnych terminów, faktów ;-)

Wplacone kwoty do każdego z nich to 250 tys. $.DIF z rachunku zarządzanego średnio rocznie daje zysk na poziomie 25-35%.W Saxo na spekulacji średni 10%.Z Saxo odeszłem

skoro to "było" od początku wejścia DIF do PL, czyli 2012, to daje okres 7 lat, chyba że konstrukcja zdania miała wprowadzić czytelnika w błąd używając skrótów myślowych :)
a może nawet było tak, że zrobili w jeden rok na twojej kasie 25-35% na lewarze i dziwnych derywatach :D

zakończe swój wywód w tej kwestii jednym odniesieniem do potencjalnego wieku sebo, bo cały czas miałem wrażenie jakby to był koleś blisko emeryturki, ale z postu wies, wynika, że wies ma 61lat, a sebo napisał "o to ja mam DUŻO mniej", zatem ile mniej? 10 lat to dużo? 20? powiedzmy 15 lat, zatem sebo ma ok 45 lat, zatem nie różni zbytnio się wiekem ode mnie. Oczywiście nie ma to znaczenia, ale w takich dyskusjach, gdzie padają różne stwierdzenia, to lubię je weryfikować i konfrontować z faktami.
to tyle ode mnie w myśl: pokaż mi swój PIT, a będziem inaczej gadać ;-)

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Etoro

Post autor: rebahas » 16 gru 2019, 19:15

sebo pisze:
16 gru 2019, 15:27
Ale popatrz wstecz a nie dzisiaj, 20 lat temu akumulujesz papiery masz ich za 2 bańki prowizja 15$ to grosze, bo konkurencji nie ma żadnej inny chcą za transakcję więcej. (...)

Sebo nie spinaj się tak, bo to nie ma sensu. Poza tym umówmy się, że dyskutujemy o wydarzeniach, ideach czy tam procentach ale nie o ludziach. Trzymajmy jakiś poziom czyli "o czymś" a nie "o kimś". Ok masz długi staż w temacie ale to nie znaczy automatycznie, że od razu Twój punkt widzenia jest ten prawdziwszy i poprawny - myślę, że właśnie po to jest to forum aby można go było przegadać aby przegadać każdy temat i poznać różne opinie, to wtedy będziemy się rozwijać i napierać w dobrym kierunku.

Napisałeś że DIF kiedyś pokazywał jak prowadzi portfel i próg wejścia to 250k $ a teraz z tego co widzę nic nie pokazują a próg wejścia to 25k a na stronie tylko tyle ogólników:

"Inwestuj w portfelu zarządzanym
Jest to usługa „szyta na miarę”. Nasz dom maklerski oferuje indywidualną usługę dostosowaną do Ciebie. Oznacza to nie tylko indywidualne i dyskrecjonalne zarządzanie Twoimi aktywami finansowymi, ale przede wszystkim skrupulatną analizę Twoich potrzeb, oczekiwań i charakterystyki jako inwestora, co pozwali nam przedstawić Ci odpowiednie rozwiązania inwestycyjne.
Minimalny depozyt początkowy
25.000€
Jak działa ta usługa?
Usługa jest świadczona „na miarę”, to znaczy, że jest dostosowaniem do Twojego profilu jako inwestora, Twojej sytuacji finansowej, Twoich celów inwestycyjnych oraz Twojej wiedzy i doświadczenia. Twój portfel będzie w większości zawierał akcje lub fundusze ETF, dlatego zalecany okres inwestycji to powyżej pięciu lat."

A wracając do tematu "Ale popatrz wstecz a nie dzisiaj, 20 lat temu akumulujesz papiery masz ich za 2 bańki prowizja 15$ to grosze" tak masz rację prowizja 15$* raz na tydzień albo i rzadziej to nie problem ale jak zdecydowanie częściej? Przecież skoro wykręcają te 25-35% to muszą chyba papierami obracać, bo nie ma takich cudów, że zakładasz portfel a oni kupią tak, że będzie tylko rosło i rosło do nieba ;)

* dokładnie to prowizja może być dużo wyższa, cennik DIF:
USA
2 centy za akcję, z minimalną opłatą 15 USD
akcje poniżej ceny 5 USD, jedna stała prowizja niezależnie od ilości i wynosi 20 USD

PS tak w ogóle to chyba trzeba przenieść część wątku do DIF bo tu jest Etoro.

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Etoro

Post autor: GPR » 18 kwie 2020, 22:58

Etoro to market maker więc bym raczej nie tykał (podobnie jak xtb).

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Etoro

Post autor: rebahas » 20 kwie 2020, 15:12

GPR pisze:
18 kwie 2020, 22:58
Etoro to market maker więc bym raczej nie tykał (podobnie jak xtb).

W przypadku akcji/etf nie ma to kompletnie żadnego znaczenia.

ODPOWIEDZ