Lynx vs IB - trading opcjami

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
e3b03
Posty: 10
Rejestracja: 09 lip 2019, 21:14

Lynx vs IB - trading opcjami

Post autor: e3b03 » 09 lip 2019, 21:35

Czesc,
Od kilku miesiecy mocno nerdze nad tematem opcji (ksiazki, OptionAlpha, TastyTrade i inne). Zachecony zniesieniem limitu 10k $ do pewnego stopnia ogarnalem nawet TWS od IB (paper trading) i ich wybralem na mojego przyszlego brokera. Wlasnie dzwonilem do IB w celu doprecyzowania kilku kwestii i zostalem zbity z tropu. Babeczka z customer service pokazala mi strone https://www.interactivebrokers.com/en/i ... quirements z ktorej wynika ze aby sprzedawac opcje amerykanskie w sposob TT lub OA (iron condors, strangle etc) musze miec na koncie ~50k $... Jako ze Lynx tez kozysta z TWS (a nie chce wywalac do kosza tych kilku miechow spedzanych nad platforma) zadzwonilem tez do nich. U nich niby mozna handlowac amerykanskimi (minimum 3k euro depo) ale prowizje sporo wyzsze i np w przypadku Iron Condora to ma spory wplyw bo przy kupnie i sprzedazy 4 nog robi sie spora kwota (Iron Condory to byl moj plan na start). Pytanie, czy da sie handlowac amerykanskimi opcjami (strategie Iron Condor, Iron Butterfly etc) u IB z kwota ~6-8k euro?

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

Post autor: Tomek » 10 lip 2019, 07:44

„Liquid net worth” to jest Twoja sytuacja finansowa, którą podajesz w ankiecie podczas otwierania konta. Chodzi o to, żeby Twoj płynny majątek w zależności od wieku miał odpowiednią wartość, ale to może być majątek zgromadzony poza rachunkiem w IB. Te dane podawane w ankiecie bazują na oświadczeniu, nikt tego nie weryfikuje.

IC to są strategie o zdefiniowanym ryzyku, wiec tutaj nie jest potrzebny nawet żaden margin. W przypadku Short Strangle/Straddle ten margin będzie spory, wiec z kwota kilku tysięcy euro nie otworzysz zbyt wielu pozycji w tym samym czasie, ale jak najbardziej jest to możliwe.

e3b03
Posty: 10
Rejestracja: 09 lip 2019, 21:14

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

Post autor: e3b03 » 10 lip 2019, 09:45

„Liquid net worth”

Dzięki za odpowiedź, mój błąd, wziąłem to za minimalne depo...
Co do strategii, zamierzam stosować tylko takie o zdefiniowanym ryzyku, na początek IC 30-60 dni, szerokosć 1 SD. W miarę zwiększania kapitału i nabierania doświadczenia planuję jakieś kierunkowe vrtical spreads. Strategie o nieograniczonym ryzyku zostawiam sobie na dalsze lata.
Jeszcze raz dzieki za odpowiedz. Podoba mi sie to forum, jedno z niewielu miejsc w polskim internecie gdzie aktywnie dyskutuje sie opcje, wszedzie tylko forexy, daxy i bitcoiny.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

Post autor: Tomek » 10 lip 2019, 10:02

Do usług :) I dzięki za miłe słowa odnośnie forum.

Te zagrania o zdefiniowanym ryzyku zawsze będą dobrym pomysłem na początek, ale nie da się ukryć, ze to jednak pozycje typu straddle/strangle są bardziej efektywne, bo nie ma potrzeby wydawania dodatkowych pieniędzy na kupno opcji zabezpieczających, które w dodatku hamują ubytek czasu i zmienności z całej pozycji. No ale to już jest szalenie ryzykowne, wiec można takie akcje przeprowadzać na duzych portfelach, gdzie ryzyko z jednej takiej pozycji stanowi bardzo mały procent całego portfela.

e3b03
Posty: 10
Rejestracja: 09 lip 2019, 21:14

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

Post autor: e3b03 » 10 lip 2019, 14:54

No ale to już jest szalenie ryzykowne

A straddle/strangle na tanich akcjach/etfach?

Jeszcze pytanko odnosnie market data na platformie od IB. Czy OPRA Top of Book (L1) (US Option Exchanges) jest ok do handlu tylko na opcjach? Czy potrzeba cos innego?

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

Post autor: Tomek » 11 lip 2019, 14:57

No to przelicz w każdym przypadku, jak duży portfel musi być, żeby ryzyko ze strangla przy założeniu SL na poziomie 2xcredit wynosiło 1-3% w skali całego portfela.

OPRA top of the Book wystarczy do samych opcji z USA. Wtedy będziesz widział najlepsze zlecenie bid/ask jako pierwszy wiersz arkusza giełdowego, ale to będzie OK.

ODPOWIEDZ