Interactive Brokers

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Interactive Brokers

Post autor: Blade » 05 kwie 2018, 10:40

Dzięki Tomek za odpowiedź.
Tak, jest. W przypadku zlecenie kupna wspomniane funkcje są dla mnie jasne - oznaczają sprzedaż po przekroczeniu zadanego poziomu poniżej lub powyżej.
Natomiast w przypadku zlecenia sell nie jest to dla mnie do końca jasne. Jeśli mówisz, że można tu wykorzystać funkcje "advanced" to czy to oznacza, że dając sell z limitem to w tym przypadku stop loss/take profit to zlecenia przeciwstawne: buy?
Innymi słowy daje sell z limitem i zaznaczam stop loss z poziomem poniżej, którego nastąpi zlecenie buy po cenie rynkowej?

Trochę to dla mnie nie ma sensu.. a chciałbym wykorzystać trend boczny i dzienną zmienność rzędu nawet >10% sprzedając posiadane akcje ciut drożej w stosunku do zamknięcia/otwarcia i od razu je odkupując taniej (najlepiej) tego samego dnia.

Wybacz banalne pytanie laika, ale przy zleceniu sell wydaje mi się to mało intuicyjne i wolę nie eksperymentować na żywym organizmie ;)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Interactive Brokers

Post autor: sebo » 05 kwie 2018, 11:10

To sprawdź na demo jak to działa, masz opcje logowania do demo.
Lepiej w praktyce czasem sprawdzić jak coś działa niż w teorii, demo i wszystko jasne.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek » 05 kwie 2018, 12:13

Ah, myślałem, że masz na myśli zlecenie SELL, żeby zagrać na krótko i potem zlecenie obronne (stop loss) typu BUY, żeby odkupić te akcje z rynku, gdyby kurs jednak poszedł do góry i żeby zamknąć pozycję.

To, o czym mówisz (jeśli dobrze rozumiem) można osiągnąć przez ustawienie dwóch zupełnie oddzielnych zleceń oczekujących z tzw. triggerem. Pierwsze zlecenie oczekujące SELL, które zostanie aktywowane (trigger), gdy kurs akcji przekroczy jakiś poziom i drugie oddzielne zlecenie BUY, które zostanie aktywowane, jeśli kurs przekroczy inny poziom. Interactive ma od cholery różnych typów tych zleceń, zerknij: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4985

I najlepiej tak jak mówi Sebo, pobaw się tym wcześniej na demo i przetestuj na własnej skórze, żeby na sto procent sprawdzić czy dany typ zleceń rzeczywiście zrealizuje to, co chcesz osiągnąć i o co Ci chodziło, bo tu bardzo łatwo o pomyłkę.

Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Interactive Brokers

Post autor: Blade » 05 kwie 2018, 15:28

Tak, dokładnie chodzi mi o to, żeby warunkiem na kupno po niższej cenie była wcześniejsza sprzedaż po wyższej cenie. To idealny scenariusz, ale właśnie obawiam się, że będę musiał złożyć 2 osobne zlecenia, wtedy mój short term worse case scenario to realizacja tylko zlecenia BUY czyli zwykłe uśrednienie w dół (lub w górę w zależności od aktualnego kursu) ze zwiększeniem pakietu akcji o 100%, a nie to jest moim celem.
Rzeczywiście sporo tych typów zleceń, przejrzę czy znajdę coś odpowiedniego.

Sebo z tym demem to dobry hint, nie pomyślałem o tym. Z tymi informacjami już mogę się pobawić i może znajdę to czego szukam.

Dzięki Panowie za pomoc.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek » 05 kwie 2018, 15:41

Zobacz te „conditional orders”, to powinno być to. Możesz wtedy od razu ustawić zlecenie SELL, ale zlecenie BUY wypuścić warunkowo, żeby trafiło na rynek tylko wtedy, gdy najpierw zlecenie SELL zostanie wykonane po wyższej cenie.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Interactive Brokers

Post autor: sebo » 05 kwie 2018, 16:05

To jak znajdziesz na demie i sprawdzisz to chociaż podziel się i napisz.

Jarez
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:45

Re: Interactive Brokers

Post autor: Jarez » 02 maja 2018, 16:58

Witam,
Mam pytania odnośnie IB, na które nie uzyskałem konkretnych odpowiedzi w sieci, ani nawet z obsługi klienta IB (chat,mail,telefon).
Może tutaj mi się uda...do rzeczy.
1. Po sprzedaży akcji np. FB środki są blokowane na 2 dni robocze tzn. nie mogę kupić czegoś innego, dlaczego? W jednym dniu miałem podobną sytuacje, że kupiłem bodajże akcje NETFLIX, sprzedałem tego samego dnia i mogłem kupic cos innego. Nie wszystkie transakcje wymagają blokad?

2. Aktualnie mam konto Cash, jednak zastanawiałem się nad kontem Margin tylko nie mogę znaleźć wymagań i warunków opisanych w jasny sposób, tj. depozyt, oprocentowanie, koszty itp.

W IB jestem zaledwie miesiąc, codziennie coś odkrywam, jednak myślę, że dopiero z 10% poznałem całej tej potężnej platformy.
Będę wdzięczny za dobre rady. Inwestuje głównie na rynku US.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek » 02 maja 2018, 17:28

Cześć, rozliczenie sprzedaży aktywów zajmuje dwa dni, chyba że mowa o daytradingu, czyli o sytuacji, w której kupujesz i sprzedajesz akcje tego samego dnia. Dlatego FB, które zapewne miałeś na rachunku dłużej, wymagały dwóch dni na zaksięgowanie środków ze sprzedaży, abyś mógł nimi dalej obracać. W przypadku akcji NFLX nie zostałeś w ogóle wpisany jeszcze na listę akcjonariuszy, bo obróciłeś tymi akcjami w obrębie tego samego dnia, a więc nie trzeba było czekać dwa dni na formalności związane z pozbyciem się akcji i dlatego mogłeś tymi środkami obracać od razu. To tak w uproszczeniu.

Pamiętaj, że obrót tego samego dnia (daytrading) jest zastrzeżony dla kont o wartości powyżej 25 000$. Dla kont, które mają mniejszą wartość, istnieje możliwość przeprowadzenia tylko dwóch czy trzech transakcji dziennie w ramach daytradingu, a potem rachunek jest blokowany na 90 dni (takie przepisy federalne). W zakładce +ACCOUNT, w okienku Portfolio na platformie Mosaic możesz sprawdzić, ile jeszcze transakcji zostało Ci dostępnych w ramach tego samego dnia.

A co do konta typu margin, zerknij najpierw tutaj: https://www.tradingforaliving.pl/konto-margin/

Nie ma właściwie żadnych specjalnych wymogów i warunków. Koszty i oprocentowanie zależą od waluty, w której zaciągasz pożyczkę, tutaj jest lista: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1595

Dopóki jednak nie skorzystasz z margina, to żadne koszty i opłaty nie są pobierane. To zaciąganie pożyczki polega na tym, że jak chcesz kupić akcje rozliczane w EUR, ale nie masz EUR na koncie, to broker sam Ci je automatycznie pożyczy w ramach margina i dopiero za te pożyczone pieniądze kupi aktywa w EUR. Wtedy na koncie będziesz widział po prostu kwotę euro na minusie, co będzie oznaczało debet na koncie, czyli pożyczkę przyznaną przez brokera w tej konkretnej walucie. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce, jeśli ustawisz zlecenie kupna innych aktywów w innych walutach, nie mając wcześniej tych walut. IB potem proporcjonalnie dla każdej pożyczonej Ci kwoty naliczy odsetki według oprocentowania z tabelki z linka powyżej.

Jarez
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:45

Re: Interactive Brokers

Post autor: Jarez » 02 maja 2018, 17:52

Dzięki za odpowiedź.
Wcześniej korzystałem z biura maklerskiego BOŚ i tam mogłem dowolnie obracać, blokada była tylko na wypłatę środków (co w przypadku księgowania zakupu/sprzedaży w zupełności rozumiałem).
Napisałeś, że to w uproszczeniu da się jakoś to ominąć czy trzeba tak żyć :>
Rozumiem różnice w przypadku daytrading'u. Możesz podesłać screen'a gdzie dokładnie mogę sprawdzić ile mi jeszcze zostało, bo nie mogę tego w +ACCOUNT namierzyć.

Co do konta margin w IB to minimum również wynosi 2000$?
Chciałem sprawdzić historie transakcji kupna/sprzedaży, jednak mogę maksymalnie do 7 dni się cofnąć. Są jakieś limity? Czy bez problemu będę mógł przejrzeć od początku?

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Interactive Brokers

Post autor: sebo » 02 maja 2018, 19:08

To bardzo dziwne jest to co Tomek napisał, jeśli sprzedaż akcje X możesz od razu kupić akcje Y. Kasę wirtualną masz od razu na koncie, zaksięgowaną w ciągu paru dni ale handlować dalej możesz/powinieneś.
Przecież to nie ma sensu jak np sprzedałem 10 spółek i chcę od razu kupić inne to co mam czekać dwa dni ? Bez jaj.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek » 02 maja 2018, 20:09

Minimum wartości konta, żeby uruchomić margin to 2000$, ale minimum wpłaty do IB to 10 000$.

Historię transakcji można sprawdzić logując się przez stronę do Account Management, potem: Reports -> Statements -> Trades. Zerknij przy okazji do "Portfolio analysis" i ściągnij PDF YTD. Tam będzie potężny pakiet informacji odnośnie Twojego "performance" :)

Poniżej jest screen z zakładki +ACCOUNT z informacją o "Day trades left" dzisiaj, jutro, pojutrze i T+4.
Zrzut ekranu 2018-05-02 o 19.55.34.png
PS. Sebo, mógłbyś to zrobić, ale tylko jeden raz. To znaczy mógłbyś sprzedać akcje ABC i za te pieniądze od razu kupić akcje CBA, ale potem nie mógłbyś przez dwa dni sprzedać tych akcji CBA, bo inaczej Twoje środki zostałyby zamrożone. To się nazywa freeriding i w USA jest karane 90-dniowym banem na handel.

Zerknijcie tutaj po szczegóły:
https://www.sec.gov/fast-answers/answer ... dehtm.html
https://www.investor.gov/additional-res ... h-accounts

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Interactive Brokers

Post autor: sebo » 02 maja 2018, 21:23

OK dzięki zapoznam się, choć jak sprzedałem akcje a i kupiłem b to nie sprzedawałem b i wszystko było OK. ALe mówiliśmy tutaj o sprzedaniu akcji a, nie ponownym odprzedaniu innym co kupiliśmy za a jako b.
Zagmatwałem.

Jarez
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:45

Re: Interactive Brokers

Post autor: Jarez » 02 maja 2018, 21:54

Ale właśnie jak to mogę zrobić, dziś coś sprzedałem, chce kupić coś nowego, co będzie conajmniej 2 dni u mnie. Mówisz raz to możesz zrobić, coś trzeba odhaczyć?
W "Day trades left" mam pusty wiersz czyli rozumiem, że mogę realizować? W Leverage mam 0,75 w drugiej kolumnie, co oznacza?

Dzięki Tomek, wszystko znalazłem, choć poukrywane są elementy, trzeba w opcjach "wyświetlić".

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek » 03 maja 2018, 07:25

Nic nie trzeba odhaczać. Jeśli akcje, które sprzedajesz, miałeś na rachunku dłużej niż dwa dni, to za środki z ich sprzedaży od razu możesz kupić następne akcje. Tylko tych następnych akcji nie powinieneś sprzedawać przez kolejne dwa dni, aż transakcja zostanie rozliczona (to się nazywa settlement).

Leverage poniżej zera oznacza, że masz wolny Cash na koncie (pozycja w +ACCOUNTS), czyli że finansujesz się jeszcze własnymi środkami, a nie pożyczką od brokera.

Jarez
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:45

Re: Interactive Brokers

Post autor: Jarez » 07 maja 2018, 20:37

Sytuacja z dziś, odnośnie kupowania od razu po sprzedaży akcji, która leży dłużej u mnie niż 2 dni.
Kupiłem 17.04.2018, dziś sprzedałem i chce zrobić nowy zakup, przy próbie zakupu mam taką informacje.
https://gyazo.com/d2086a8611fdc6b32262ea8211171825

ODPOWIEDZ